Rejestracja pojazdu i jedna umowa widmo POMOCY

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Rejestracja pojazdu i jedna umowa widmo POMOCY

#1

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

Sprawa wygląda tak
Zakupiłem pojazd od pewnego pana który go kupił od kobiety z dowodu(NIBY) auto bylo zakupione na firme. Dostałem fakturę na auto i auto odsprzedałem dalej. Dzisiaj dzwoni do mnie koleś że auta się nie da zarejestrować bo jest jedna umowa zgłoszona przez tą panią w 2011r :lol: a w 2013r sprzedała te auto panu X na firmę od którego kupiłem.
Wszelkie dokumenty są do rejestracji, pani w wydziale rejestracji się zdziwiła bo w 2013r jeszcze było na ta panią ubezpieczenie wiec była w posiadaniu auta.

Co koledzy zrobić ? Kupiłem auto nie wiedząc że w urzędzie jest jakaś wsteczna umowa(może auto sprzedała w 2011r,zgłosiła a kupujący je zwrócił) koleś chce mi zwrócić auto strasząc mnie sądami, oddam kasę zostanę z bublem a pan x może sie na mnie wypiąć.

Aby jakoś to wam zobrazować
właścicielka PANI A
KOLEŚ KTÓRY OD NIEJ KUPIŁ AUTO PAN X
JA PAN Y
I TEN KTO KUPIL ODE MNIE PAN Z :lol:

Pani A sprzedała auto panu X w 2013r po czym ja(PAN Y) kupiłem auto w 04-2015r i sprzedałem z kompletem dokumentów panu Z który przy rejestracji dowiedział się że auto było zgłoszone jako sprzedane w 2011r przez panią A ale dziwi ich to bo do 2013r opłacała na nie polise OC. WTF ?

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Nic pan Z się nie wypnie - tamten pan prawdopodobnie działa z panią A, skoro opłacała OD. Idź do Pana od którego kupiłeś i powiedz mu jak mają się sprawy, on niech to sobie wyjaśni z panią A. Jak będzie brykał, to powiedz, że zgłosisz sprawę na Policji.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#3

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

no to zrobię tylko włascicielka to rocznik 38 wiec babcia w wały by sie nie bawiła a pan x od którego kupiłem ma wille za minimum bankę wiec też coś mi tu nie gra aby robić lewizny na auto za 750zl :)

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Ty nie analizuj, tylko działaj. Na razie to Ty jesteś w czarnej d...ie. Jesteś żeby ktoś nie przyszedł po teoretycznie Twój samochód :-\ Pracuję branży gdzie przewija się kupa umów K-S i różne dziwne zagrywki widziałem.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#5

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

Misza pisze:Ty nie analizuj, tylko działaj. Na razie to Ty jesteś w czarnej d...ie. Jesteś żeby ktoś nie przyszedł po teoretycznie Twój samochód :-\ Pracuję branży gdzie przewija się kupa umów K-S i różne dziwne zagrywki widziałem.
Można powiedzieć że nie ja ;) sprzedałem auto i to wyszło przy rejestracji a koleś chce je oddać

ODPOWIEDZ