Rejestracja

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
bastek32

Astro-maniak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2015, 0:07
Auto: Astra F 1.6 GT
Silnik: C16NZ
Województwo: lubelskie

Re: Rejestracja

#11

Nieprzeczytany post autor: bastek32 »

kurde dopiero od czerwca bede pracowal, wiec wyplata bedzie 10 lipca, i dlatego chce jakos przejezdzic ten czas :)

Awatar użytkownika
Ziela

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 kwie 2015, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2010
Województwo: łódzkie

#12

Nieprzeczytany post autor: Ziela »

bastek32 pisze:auto dostałem za darmo od rodziny. OC ważne do sierpnia, a auto jest z innego powiatu i narazie chociaz ze 3 miechy chcialbym sie przechulac na tyvh blachach, duzo ludzi tak robi i podobno nie ma za to konsekwencji zadnych bo ustawodawca nie przewidział za to mandatow
Ale za to mandaty na pewno są przewidziana za brak OC, a jeśli zgłoszono sprzedaż i wycofano OC(pewnie to zrobiono bo nikt nie lubi tracić zniżek za błędy innych) to może być problem przy kontroli. Lepiej nie kombinować i zrobić jak piszą koledzy powyżej, to, że auto od rodziny to nie gwarantuje żadnych taryf ulgowych, a w razie stłuczki może przynieść sporo konfliktów
Redukcja, dwa biegi i nie ma kolegi ;)

bastek32

Astro-maniak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2015, 0:07
Auto: Astra F 1.6 GT
Silnik: C16NZ
Województwo: lubelskie

#13

Nieprzeczytany post autor: bastek32 »

tzn ze na tym oc nie moge jezdzic? nic nie rozumiem :) dopiero zdalem prawko i sie nic nie znam

Awatar użytkownika
Ziela

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 kwie 2015, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2010
Województwo: łódzkie

#14

Nieprzeczytany post autor: Ziela »

O ile się nie mylę to jeśli będzie spora przerwa między datą sprzedaży(zgłoszoną), a rejestracją w tym przypadku np. na Ciebie to może być problem z rejestracją w wydziale komunikacji i mogą nałożyć na Ciebie karę. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Redukcja, dwa biegi i nie ma kolegi ;)

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Jak czytam co piszecie, to nie wiem czy śmiać się czy płakać...
OC przechodzi na nabywcę i o ile nabywca go nie wypowie, to trwa do końca umowy. Z przerejestrowaniem jest tak, że teoretycznie masz 30 dni, praktycznie tego nikt nie egzekwuje. Wydział komunikacji nie jest uprawniony do nakładania kar. Jak jeszcze coś nie jasne, to pisz na PW.
Dziękuję, dobranoc.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5865
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Zgadza się ale prawda jest taka, że staje się włascicielem auta to i papiery też niech będą na właściwą osobę, a nie wszystko z innej parafii.

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Teoria i praktyka, to dwie różne parafie ;-)
Mi chodzi tylko o to, żeby nie pisać o rzeczach o których nie ma się pojęcia.

Awatar użytkownika
aaliyah

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 13 wrz 2012, 20:07
Imię: Bartek
Auto: Astra J COSMO
Silnik: 1.7 CDTI 125KM
Województwo: wielkopolskie

#18

Nieprzeczytany post autor: aaliyah »

Misza pisze:Z przerejestrowaniem jest tak, że teoretycznie masz 30 dni, praktycznie tego nikt nie egzekwuje. Wydział komunikacji nie jest uprawniony do nakładania kar.
A jak w takiej sytuacji reaguje policja? Czy ma prawo dać mandat? zatrzymać dowód rejestracyjny?

Sam jestem w takiej sytuacji. Kupiłem auto w Polsce od komisu, komis wcześniej od banku. Brakowało pieczątki notariusza na kopii faktury. Musiałem jechać do pracy w Niemczech i nie zdążyłem przerejestrować a czas od zakupu to już sporo ponad 30 dni :D Oczywiście OC mam już na siebie.
Czasem lepiej się nie odzywać i uchodzić za głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości:)

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Misza »

W PORD nie ma wzmianki o karach za niespełnienie art.78 pkt.2 ale... W kodeksie wykroczeń jest Art. 97 " Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie, podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany." Nie słyszałem żeby w praktyce ktoś otrzymał grzywnę za nieprzerejestrowanie pokajazdu z tego artykułu ale trzeba mieć świadomość, że takie coś jest.
W wydziale komunikacji nic nie grozi, nie wiem na ile świadomi są policjanci :)
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Awatar użytkownika
aaliyah

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 13 wrz 2012, 20:07
Imię: Bartek
Auto: Astra J COSMO
Silnik: 1.7 CDTI 125KM
Województwo: wielkopolskie

#20

Nieprzeczytany post autor: aaliyah »

Ja tam do kombinatorów nie należę :D ale Polska biurokracja mnie przerosła :lol: ale jak tylko będę w Polsce to zarejestruje. Wszystko ładnie i pięknie dopóki (odpukać w niemalowane) się coś na drodze nie wydarzy bo wtedy może być dopiero :o
Czasem lepiej się nie odzywać i uchodzić za głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości:)

ODPOWIEDZ