OC na poprzedniego właściciela

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Kamil52494

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 24 lip 2015, 20:19
Imię: Kamil
Auto: Astra G
Silnik: 1,6 8V
Województwo: podkarpackie

OC na poprzedniego właściciela

#1

Nieprzeczytany post autor: Kamil52494 »

Witam w po niedzieli wybieram się przerejestrować Astre, Kupiona w tej samej miejscowości co mieszkam, tablice zostaną pewnie te same, tylko zmienią dowód, i mam pytanie bo oc jest ważne do Lutego 2016 i jak przerejestruje to oc przepada ? bo numery tablic pewnie zostaną te same tylko będą na polisie będą inne dane właściciela a w dowodzie moje, czy to nie przeszkadza jak się zgadzają dane pojazdu ? a Drugie pytanie czy jak opłacił bym samą skarbówkę i jeździł na danych poprzedniego właściciela i jak bym przerejestrował np dopiero po kilku miesiącach to nie zapłacę kary ? bo niby na przerejestrowanie jest 2 tyg, ale jak opłacę skarbówkę to mogą sie przyczepić czy nie ?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

na przerejestrowanie masz 30 dni, na opłacenie skarbówki 14. Niektórzy tak kombinują,że płacą tylko podatek i jeżdżą na danych poprzedniego właściciela ale wg mnie niezbyt miłe dostać np zdjęcie z fotoradaru jak już ktoś inny śmiga autem... OC jeśli poprzedni właściciel go nie wycofa też bodajże w ciągu miesiąca od sprzedaży nie przepada, tylko przed końcem ubezpieczenia musisz iść do ubezpieczyciela sprawdzić jaką stawkę Ci wyliczą,żeby nie przepłacać, jeśli nie zrobisz tego przed końcem ubezpieczenia to automatycznie zostanie przedłużone na kolejny rok u obecnego ubezpieczyciela.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

marek87mat pisze:niezbyt miłe dostać np zdjęcie z fotoradaru jak już ktoś inny śmiga autem...
Jeśli poprzedni właściciel zgłosi w Urzędzie Miasta sprzedaż samochodu, okaże umowę sprzedaży to zdjęcia nie będą do niego przychodzić tylko na adres nabywcy.

Rejestracja samochodu w tym samym powiecie to koszt niecałych 90 zł więc jest sens to odkładać?
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

mirekboos

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 lip 2015, 14:57
Imię: Mirek
Auto: Astra H
Silnik: z16xep
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: mirekboos »

witam . ostatnio przerejestrowałem samochód na siebie i sprawa wygląda z oc w ten sposób , że nowy własciciel po zgłoszeniu zakupu pojazdu automatycznie otrzymuje w prezencie polisę od poprzedniego właściciela , nie które ubezpieczalnie robią jedynie rekalkulacje składki . jeżeli chodzi terminy urzedowe to policja jak i urzedy nie chcą się w to bawić jedynie skarbówka naliczy odsetki .

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

patryk_wey pisze:
marek87mat pisze:niezbyt miłe dostać np zdjęcie z fotoradaru jak już ktoś inny śmiga autem...
Jeśli poprzedni właściciel zgłosi w Urzędzie Miasta sprzedaż samochodu, okaże umowę sprzedaży to zdjęcia nie będą do niego przychodzić tylko na adres nabywcy.

Rejestracja samochodu w tym samym powiecie to koszt niecałych 90 zł więc jest sens to odkładać?

Prawda, tylko tak naprawdę mało ludzi zgłasza sprzedaż, chociaż mój brat się nauczył tego właśnie jak przyszło mu zdjęcie z autem które już sprzedał. I fakt na tych samych blachach to się płaci tylko za wymianę dowodu rejestracyjnego z tego co kojarzę, więc nie ma co odkładać tego.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Pęku

Klubowicz AKP
Posty: 164
Rejestracja: 26 maja 2015, 23:13
Imię: Karol
Auto: Astra III
Silnik: 16XER
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Pęku »

Kamil,
Skontaktuj się z ubezpieczalnią sprzedającego i poproś o rekalkulację składki na Ciebie. Może się okazać tak, że nie opłaca Ci się kontynuować polisy zbywcy a za każdy dzień po kupnie pojazdu mogą Ci naliczyć dopłatę jak sprzedający miał np większe zniżki, dłużej miał prawo jazdy, był starszy itp . Jak przerejestrujesz samochód, OC nie wygasa - wygaśnie dopiero w dniu wskazanym na polisie zbywcy.

Jakby co to dla forumowiczów mogę bezinteresownie załatwić 20% zniżki w link4 od podstawowej ceny za OC lub pakiet :)

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

14 lipca przedłużyłem OC właśnie w link4. Działa ta zniżka wstecz? :P
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Pęku

Klubowicz AKP
Posty: 164
Rejestracja: 26 maja 2015, 23:13
Imię: Karol
Auto: Astra III
Silnik: 16XER
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Pęku »

Niestety nie, tylko przed zaakceptowaniem polisy - komunikacyjnej, mieszkaniowej lub travel. :)
Życie to nie konkurs na złożenie w grobie najzdrowszego ciała. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć ze szklanką whisky w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, nawalony jak messerschmitt krzycząc... Ale to była jazda ja chcę jeszcze raz!

Awatar użytkownika
zwirooo

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2015, 6:14
Imię: Paweł
Auto: Astra H Twinport 1.6
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#9

Nieprzeczytany post autor: zwirooo »

@Kamil52494

sprawdź w ogóle czy to OC jest opłacone ;)

piecu

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:37
Imię: Michał
Auto: Brak
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: piecu »

Zwirooo, a co jeżeli zakupię samochód i okaże się, że 1 z 3 rat jest opłacona? Co wtedy? Do kiedy mogę jeździć na poprzednim OC ?

ODPOWIEDZ