Jednorazówki

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
esper

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2015, 17:52
Auto: Astra G
Silnik: 1.6
Województwo: lubelskie

Jednorazówki

#1

Nieprzeczytany post autor: esper »

Witam, czy korzystaliście kiedyś z tzw jednorazowych alkomatów co to można na stacji kupić? Czy można im zawierzyć, a jeśli tak czy są jakieś naprawdę sprawdzone? Wybieram się niedługo na weseli i mogę nie mieć okazji się nigdzie przebadać na drugi dzień...

Awatar użytkownika
IgorW

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 07 maja 2014, 18:01
Imię: Igor
Auto: Zafira A
Silnik: Z18XE
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Hvalstad, Norwegia/Kozienice

#2

Nieprzeczytany post autor: IgorW »

Z tego co ja miałem styczność z tego typu wynalazkami to są delikatnie mówiąc, nieprecyzyjne... Ja bym im nie wierzył.

Awatar użytkownika
Pęku

Klubowicz AKP
Posty: 164
Rejestracja: 26 maja 2015, 23:13
Imię: Karol
Auto: Astra III
Silnik: 16XER
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Pęku »

W internecie można znaleźć testy alkomatów i te jednorazowe delikatnie mówiąc są kiepskie. Czesto wprowadzają w błąd, że można jechać.

Przykład [External Link Removed for Guests]
Życie to nie konkurs na złożenie w grobie najzdrowszego ciała. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć ze szklanką whisky w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, nawalony jak messerschmitt krzycząc... Ale to była jazda ja chcę jeszcze raz!

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: przemty »

esper pisze:Witam, czy korzystaliście kiedyś z tzw jednorazowych alkomatów co to można na stacji kupić? Czy można im zawierzyć, a jeśli tak czy są jakieś naprawdę sprawdzone? Wybieram się niedługo na weseli i mogę nie mieć okazji się nigdzie przebadać na drugi dzień...
Prosta zasada, pijesz więcej to nie jezdzisz na drugi dzień...
A nawet jak musisz jechać to zawsze jakaś komunikacja autobusowa, kolejowa jest. W ostateczności autostopem...
Jakbym miał pić i na drugi dzień co 2, 3 godziny sprawdzać czy już mogę jechać to chyba bym wolał wogole nie pić...
[External Link Removed for Guests]

esper

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2015, 17:52
Auto: Astra G
Silnik: 1.6
Województwo: lubelskie

#5

Nieprzeczytany post autor: esper »

Zgadzam się z Tobą "przemty". Nie chodzi mi o zalewanie się w trupa i czekanie czy wyparuje. Jestem na imprezie z której mam wracać wieczorem na drugi dzień to dlaczego mam sobie odmówić dobrej zabawy. Chodzi o to czy po np 12-14h będę mógł prowadzić. Znam swoje możliwości ale zawsze wolę się upewnić zwłaszcza że szykuje mi sie dłuższa trasa i nie sposób dojechać inaczej niż autem. Jak na razie większość jednorazówek sprawdziłem i odpadała bo chińskie, niedokładne jak wysłał "Pęku" itp. Jedyne co znalazłem z certyfikatem TUV to jest takie cudo Alkohit Start, korzystał ktoś z was kiedyś? [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ