Nieprzerejestrowanie samochodu w terminie 30 dni

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
gwidon

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 12 lis 2015, 22:39
Imię: A-A
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

Nieprzerejestrowanie samochodu w terminie 30 dni

#1

Nieprzeczytany post autor: gwidon »

Witam, jak wiele tematów poniżej było... tak ja chce konkretnie poruszyć jeden otóż, jak kupiłem Asie w innej miejscowości oczywiście inny powiat i nie przerejestrowałem samochodu w przeciągu 30 dniach od momentu zakupu... co może mi grozić? temat może klepany 100 razy na różnych forach ale co człowiek to opinia tym bardziej że nie ma chyba tutaj jakoś sprecyzowanego przepisu który mówi że służby mundurowe mogą karać ale ponoć policja od nowego roku wzięła się na sposób i może wlepić mandat za tzw. nie dopełnienie obowiązku poinformowania starosty o zbyciu/nabyciu pojazdu i teraz czy faktycznie policja surowo karze i można spotkać się z mandatem ? że jest jakiś zapis w ich taryfikatorze czy też nie?

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Misza »

W samym PoRD nie ma sankcji za nieprzerejestrowanie pojazdu. Sankcje wynikają w Kodeksu Wykroczeń, konkretnie art.97 W praktyce nie słyszałem o zastosowaniu ale wydaje mi się, że to kwestia czasu, żeby ktoś wpadł na źródło sfinansowania obiecanych 500zł ;)
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Awatar użytkownika
astraTTastra

Astro-maniak
Posty: 310
Rejestracja: 04 mar 2015, 20:28
Imię: KAMIL
Auto: CASCADA
Silnik: 1.6 TURBO
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: astraTTastra »

Mandat i dowód zatrzymany

gwidon

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 12 lis 2015, 22:39
Imię: A-A
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

#4

Nieprzeczytany post autor: gwidon »

faktycznie tak jest że jak natrafię na każdy patrol policji to w momencie kontroli zostanę ukarany mk? bo słyszałem że póki nie działa CEPiK to policjant nie jest w stanie udowodnić mi że nie przerejestrowałem samochodu w przeciągu 30 dni tym bardziej jak np. pokażę mu DR i polise OC która jest na poprzedniego właściciela pojazdu a ja mu tylko okaże swoje prawo jazdy. Inaczej by było gdybym dał mu również umowę kupna sprzedaży wówczas miałby pole do manewru aby udowodnić mi że popełniłem wykroczenie z art. 97kw choćby stwierdziwszy to przez datę jaka jest na umowie kupna sprzedaży pojazdu. No chyba że jestem w błędzie? jak sądzicie :)

EDIT:
kolego astraTTastra a doświadczyłeś to na sobie że otrzymałeś mandat i zatrzymany dowód ? bo widze że każdy co innego mówi więc jak to w końcu wygląda w praktyce ?

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#5

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Dowodu nie zabiora ci.Chyba mandacik.Gozej jesli auto jest z niemiec lub czasowki sie skonczyly...

gwidon

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 12 lis 2015, 22:39
Imię: A-A
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

#6

Nieprzeczytany post autor: gwidon »

tak samochód krajowy kupiony w innym powiecie, natomiast mam UB i DR poprzedniego właściciela i cały się zastanawiam czy w momencie kontroli gdybym nie chwalił się im umową kupna sprzedaży policjant będzie w stanie sprawdzić przez system czy jakoś tam przez oficera dyżurnego że samochód jest fizycznie już wyrejestrowany i wówczas może walnąć mi mandat a jeżeli już to jaka kwota? bo jak szpera się w internecie pytań jest więcej niż odpowiedzi :P

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#7

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Nawet jak się pochwalisz to ubezpieczenie jest twoje.... musiał byś je wypowiedzieć żeby nie było oc,nawet jak było płacone na raty to i tak ono jest (oczywiście będziesz musiał zapłacić nawet jak nie poinformował cie poprzedni właściciel). Ważne żeby zgłosić do US jeśli wartość jest większa niż chyba 1000 zł... ale nie warto tak ryzykować bo wrazie czego to ubezpieczyciel może stwarzać problemy..

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#8

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

powiedz że auto jest w trakcie zmiany właściciela i tyle...

gwidon

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 12 lis 2015, 22:39
Imię: A-A
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

#9

Nieprzeczytany post autor: gwidon »

mówisz że to pomoże? i uwierzą na słowo :D

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Najlepiej jest ze śpiewką "poprzedni właściciel jest za granicą i czekam aż wyśle kartę pojazdu".

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

ODPOWIEDZ