Rejestracja auta

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
domek2222

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 05 sty 2016, 13:39
Auto: Astra H 5d
Silnik: Z20LEL
Województwo: mazowieckie

Rejestracja auta

#1

Nieprzeczytany post autor: domek2222 »

Witam,
zakupiłem tydz temu autko sprowadzone z niemiec i chciałem je zarejestrować w starostwie i napotkałem problem lub czepliwość starszej babki siedzącej w okienku. Otóż posiadam wszystkie papierki jak stary dowod rej, fakturkę, tłumaczenia papierów itd. Pani w okienku poprosiła mnie o oświadczenie od sprzedającego ze auto zakupił w tym roku inaczej musze zapłacic recykling 500zł. Pytanie teraz czy nie wystarczy data na fakturze i data na potwierdzeniu zapłaty akcyzy zeby zarejestrować autko ?
Pozdrawiam :D

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#2

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

sam napisz jej to oświadczenie... wiesz jak jest... Pani w okienku zawsze jest szefową sytuacji :)
chyba że auto chcesz rejestrować 3 lata...

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Gorzej jak nie kupił. Poświadczy nieprawdę i jeszcze narobi sobie problemów. Wie od kogo kupił, niech dowie się i wtedy pisze.

Awatar użytkownika
Darian

V.I.P.
Posty: 3156
Rejestracja: 28 wrz 2008, 18:37
Imię: Darek
Auto: Astra J ST OPC Line`11
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GWE - Rumia
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Darian »

Miałem podobną sytuację... Kupowałem auto z autohandlu i wystarczyło, że napisali oświadczenie, kiedy auto zostało przez nich sprowadzone do kraju poświadczone ich pieczątką i podpisem. Oryginał oświadczenia należy dostarczyć do WK i tyle je widziałeś...
Możesz spróbować zarejestrować auto warunkowo tzn. że pójdziesz do WK z oświadczeniem przesłanym np. emailem od kupującego i wydrukowanym, a oryginał dośle Ci pocztą i dostarczysz je przy odbiorze twardego dowodu. Chyba, że masz możliwość spotkać się ze sprzedającym w każdej chwili...
W moim przypadku musiał jeszcze wyrazić na to zgodę naczelnik wydziału...
Moje autko => Szara Eminencja

emel

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 lut 2016, 10:38
Imię: Michał
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: kujawsko-pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: emel »

W urzędach tak już jest, że na wszystko trzeba mieć podkładkę. Nie ma co się dziwić, że pani z okienka robi problemy, bo w przypadku jakiejś kontroli wewnętrznej to jej by się oberwało i jeszcze mogli by ją posądzić, że chciała oskubać budżet Państwa na 500 zł, dlatego nie ma zamiaru nadstawiać za kogoś karku i potrzebuje kwitek.
Najlepiej ściągnąć od handlarza to oświadczenie, a jak nie masz z nim kontaktu to radziłbym zrobić tak jak pisze bergmen, chociaż to już podchodzi pod kryminał :-P (podejrzewam, że nikt nie będzie tego weryfikował, jedynie "papiery muszą się zgadzać").

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Data przekroczenia granicy, czyli faktycznego sprowadzenia do Polski jest w dokumentach opłaty celnej.
Jest to ważna data, ponieważ na dzień przekroczenia granicy jest wyliczana wartość auta w złotych do opłaty celnej.
Oświadczenie powinno być na tę samą datę. Być może, że jak udowodnisz datę przekroczenia granicy w dokumentach celnych, to Pani z WK nie będzie potrzebować oświadczenia.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Jest dokladnie jak pisze KMY, po roku rejstrowalem Chevroleta bo nie bylo kiedy, w punkcie rejstracji sprawdzili date, wycene, zadnych oswiadczen nie pisalem, nawet nie mialem poprzedniej umowy. Dalem wszystkie dane we wtorek, musialem oplacic recykling, w srode czekaly tablice, auto gotowe do jazdy. Zamknalem sie w 1500zl (bez oc) bo auto ponizej 2000ccm
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#8

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

właśnie o to chodzi w tym zamieszaniu żeby nie wydać tych 500 zł na recycling :)

ODPOWIEDZ