Rejestracja auta po leasingu

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Dż0ki

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:47
Auto: Astra
Rocznik: 2013
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 1 raz

Rejestracja auta po leasingu

#1

Nieprzeczytany post autor: Dż0ki »

Witam,

Kupuję Astrę J, która była leasingowana. Posiada kratkę i z tyły duży podłokietnik(?), które trzeba zdemontować. Moje pytanie brzmi co i jak zrobić żeby jak najmniej przy tym wydać kasy? Wiem, że muszę:

- ściągnąć kratkę w serwisie
- zmienić opony na letnie (mam komplet)
- zrobić przegląd (ważny do maja)
- zarejestrować auto
- ubezpieczyć (prawko od 10 lat, ale nie miałem na siebie zarejestrowanego auta)

Czy mógłby mi ktoś polecić co krok po kroku zrobić żeby wyszło mnie jak najtaniej i przyjemniej? Może jest ktoś z Wawy, kto poleci mi miejsce gdzie zrobię przegląd, ściągnę kratkę i wymienię opony w miarę tanio?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

kratkę nie muszisz ściągać w serwisie. Podjedź na stację diagnostyczną to Ci wszystko powiedzą. Jak dobrze pamiętam to może to zrobić warsztat który ma określone PKW. Po demontażu wystawia Ci zaświadczenie (na stacji diagnostycznej mają formularze) do tego załącza zdjęcia wnętrza na płycie. Z tymi zdjęciami i i zaświadczeniem jedziesz na dodatkowy przegląd ok 80zł i potem do urzędu na zmianę wpisu w dowodzie (jak będziesz wyrabiał nowy dowód to za jednym razem)

Właściwie jak masz znajomy warsztat do kratkę możesz ściągnąć sam i podjechać żeby podbili Ci zaświadczenie. Zdjęcia wnętrza też możesz zrobić sam (chodzi o to zeby było widać że nie ma klatki, jest tylna kanapa i tapicerka oraz tylne pasy

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Misza »

No właśnie - jak nie masz pasów, to będziesz miał problem z rejestracją na 5 osób. Chyba, że zamontujesz i podbijesz badania techniczne.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Dż0ki

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:47
Auto: Astra
Rocznik: 2013
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: Dż0ki »

wyczytałem gdzieś, że tylni pas to koszt rzędu 600pln. Proszę nie mówcie, że ściągnięcie kratki tyle będzie mnie kosztowało :?

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Zanim zaczenisz martwić się, to sprawdź, czy masz pas. U mnie "prawie" był problem z trzecim zagłówkiem - ale argument, że nie ma otworów i trzeci zagłówek, to była opcja przekonały diagnostę.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja przerabiałem to w 2 autach. W astrze g i vectrze c. W jednym i drugim przypadku wystarczyło wykręcić kratkę i dodatkowy podłokietnik. Cała reszta wyposażenia była. Zwykle aso bierze gotowy samochód, doposaża go w kratkę i tyle. Nikt tam nie wyciąga pasów ani zagłówków

Dż0ki

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:47
Auto: Astra
Rocznik: 2013
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: Dż0ki »

I tak też było u mnie. Zamontowano podłokietnik i kratkę, ale pas zostawili, więc obyło się bez dodatkowych wydatków :)

ODPOWIEDZ