Rejestratory wideo - zabronione?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
bilbo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 25 sie 2014, 6:07
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 B
Województwo: mazowieckie

Rejestratory wideo - zabronione?

#1

Nieprzeczytany post autor: bilbo »

Wybieramy się w połowie czerwca na 12 dniowy wypad do Chorwacji. Być może że jeszcze odwiedzimy jakieś kraje jak Bułgarię czy Rumunie w drodze powrotnej. Zastanawiam się czy wyposażenie które mam teraz (zogodne z polskimi przepisami), będzie wystarczające? Poza tym to prawda, że nie we wszystkich krajach rejestratory jazdy są dozwolone?
L

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#2

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

mnie w bośni o apteczke sie pytali... Ale chłop zobaczył że mam na sobie koszulkę Polski to kazał jechać dalej :)

Austriacy się mogą czepiać o CB radio czy rejestrator.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

W Austrii nie wolno mieć nic do szyby doklejone na przyssawkę.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

W Czechach i na Słowacji obowiązuje wymóg posiadania kompletu dodatkowych żarówek. Nie ma problemu z doczepioną nawigacją do szyby, zarówno w Austrii ( w której jestem raz w miesiącu ), jak i na Słowacji. Nie może ona jednak w rażący sposób zawężać pola widzenia kierowcy. W Austrii bezwzględnie należy wyjąć rejestrator, kary są ogromne. Nie radzę dyskutować z tamtejszymi stróżami prawa, to nie Polska. Osobiście zachęcam do podróżowania do Chorwacji przez Węgry, a nie przez Austrię i Słowenię. 4 lata z rzędu jeździłem przez Węgry, ostatnio pojechałem przez Austrię i Słowenię (korzystniej cenowo, gdyż z Chorwacji przejeżdżałem do Włoch i wracałem do Polski właśnie z Włoch). Przez Węgry droga jest świetna, Słowenia w sezonie turystycznym mocno się korkuje, a już w ogóle przejście graniczne. Trzeba tylko przemęczyć Słowację, ja jednak jeżdżę w nocy, więc jest pusto.

Oczywiście gaśnica, apteczka, kamizelki odblaskowe (dla każdego pasażera, jedna nie wystarczy !), trójkąt. Resztę możesz poczytać na stronie PZM do której odwiedzania zapraszam :)

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#5

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

przez Węgry na pewno może być taniej - drogami krajowymi. Ale są zatłoczone - chyba że ja mam pecha. Na Słowacji Policja jest spoko - miałem kilka razy z nimi styczność i wybaczali mi moje błędy bez mandatów. W Austrii są bezwzględni dla Polaków - trzeba od razu płacić bo inaczej można się zdziwić za jakiś czas - nawet już w domu... Ludzie straszą Czeską Policją - ale z nimi nigdy nie miałem styczności...
jak będziesz jechał przez Austrię i Słowenię koniecznie kup winiety. Przez PZM możesz cały zestaw zakupić. (Oczywiście w Czechach też trzeba ją mieć). W Chorwacji są bramki jak coś.

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Oczywiście że Węgry autostradami. Winieta to koszt ~60zł, wiec jeśli ktoś sobie oszczędza 6 dych, to równie dobrze na rowerze można jechać. Winieta jest 10 dniowa. W Słowenii mamy drogą winietę tylko na 7 dni lub na miesiąc. Bez sensu kupować na stronie PZM. W Czechach kupujemy winietkę na Shellu (pierwsza stacja), jeszcze na darmowym odcinku. Austria również Shell, lub przed granicą za Brnem. Słowacja - trzeba próbować bo w nocy maja często pozamykane, ale problemu tez nie ma. Węgry tym bardziej.

bilbo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 25 sie 2014, 6:07
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 B
Województwo: mazowieckie

#7

Nieprzeczytany post autor: bilbo »

Dzięki za wyjaśnienie. No właśnie z tego co widzę, to w Austrii jest chyba najbardziej restrykcyjne prawo pod tym względem. Zainteresowałeś mnie tematem, pogrzebałem i znalazłem coś takiego: [External Link Removed for Guests]
Że tam jest całkowity zakaz używania wideorejestratorów, bo ochrona danych osobowych. Trochę strach jechać jak się to wszystko czyta :)
L

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Lepiej sobie przeczytać, które kraje Europy podpisały konwencję wiedeńską. W tych krajach obowiązuje wyposażenie pojazdu zgodne z krajem rejestracji pojazdu.
Nie dotyczy to takich śmiesznych zakazów jak CB czy rejestrator.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Nie wenecką, a wiedeńską - to raz. Druga sprawa, jest taka, że bardzo ciężko przewidzieć zachowanie napotkanego stróża prawa, w momencie wypomnienia mu jego niekompetencji. Podejrzewam, że taniej i przyjemniej będzie zabrać ze sobą dodatkowe wyposażenie za 50zł. Ale jak kto woli.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Wenecką :mrgreen: to chyba odnośnie poruszania się kajakiem po drogach :lol: dziękuję za taką autokorektę :evil:

Ciekawi mnie czy w takim razie Czesi muszą wozić zapas do ksenonu? To już nie jest 50 zł. Albo czy sprawdzana jest sprawność zapasowych żarówek? :D
Ja wolę nie płacić za niewiedzę innych czy za próby zastraszenia polskich kierowców za granicą.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

ODPOWIEDZ