Rejestracja samochodu z zagranicy.

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Birui

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 01 mar 2017, 22:20
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

Rejestracja samochodu z zagranicy.

#1

Nieprzeczytany post autor: Birui »

Witam. Jutro mam zamiar ruszyć do walki z administracją o rejestrację samochodu i potrzebuję waszej pomocy bo już bólu głowy dostaję. Mógłby mi ktoś wypunktować co po kolei trzeba załatwiać przy rejestracji samochodu? Mam już przetłumaczone briefy i umowę, TUV podobno przepisują bez tłumaczenia ale potrzebuję informacji które urzędy odwiedzać po kolei. Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Zapraszam do lektury :arrow: [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Birui

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 01 mar 2017, 22:20
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: Birui »

Czyli tylko urząd celny i wydział transportu tak? Bo gdzieniegdzie jeszcze skarbówkę wymieniają i nie wiem czy tam też trzeba płacić.

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Wszystko jest na stronie.
Ale proszę :arrow: [External Link Removed for Guests]
:arrow: [External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 12 mar 2017, 20:30 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

SethMP

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2017, 21:40
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: kujawsko-pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: SethMP »

Ja rejestrowałem auto z Niemiec miesiąc temu i wygląda to tak:
1. najpierw pojechałem zrobić pierwszy przegląd w stacji diagnostycznej u siebie w mieście,
2 - następnie udałem się do tłumacza przysiegłego j.niemieckiego celem przetłumaczenia umowy,
3 - w dalszej kolejności wybrałem się do urzędu celnego, żeby opłacić akcyze. W międzyczasie w informacji w urzędzie celnym dowiedziałem się, że do opłaty akcyzy trzeba skserować papiery od auta (mały i duży TUV) i najblizej wskazali mieszczącą się nieopodal agencję celną (firma zajmująca się kwestiami ceł, podatków, itp). Jako, że poszedłem na łatwizne trochę to w tej agencji celnej zleciłem im w moim imieniu opłacenie cła i rejestrację auta w urzędzie miasta ( u mnie w mieście trzeba umawiać się na konkretne dni celem rejestracji auta). Potem zostało tylko ubezpieczenie i w ciągu jednego dnia miałem załatwione formalności.
W własnego doświadczenia wiem, że lepiej samemu załatwić tłumacza (koszt. ok 90 zł) niż np w takiej agencji celnej, która i tak i tak musi się do tłumacza przysiegłego udać, ale że pośredniczą w tym to sobie ekstra za to życzą :)

Do skarbówki nic nie musisz zanosić. :)

Aha..TUV Ci nie przepiszą jeżeli nie masz w takim formacie jak u nas ...czyli dzień/miesiąc/rok...wizyta w stacji diagnostycznej Cię raczej nie ominie :)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2017, 20:39 przez SethMP, łącznie zmieniany 2 razy.

OpelAstra4

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2017, 13:48
Auto: Astra J
Województwo: pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: OpelAstra4 »

To nic trudnego...Przede wszystkim ze wszystkimi papierami udajesz się do kogoś kto przetłumaczy ci wszystko na język polski oczywiście to co niezbędne.Zanim pójdziesz do oddziału celnego udajesz się na przegląd samochodu.Jak będziesz miał przetłumaczone dokumenty i zrobiony przegląd to robisz ksero.I z tym idziesz do celnego...Naliczaja ci akcyzę i VAT 23% bez cła bo samochód jest sprowadzony z kraju unii
Jeśli masz wszystko opłacone w celnym jedziesz do urzędu rejestrować samochód.Pamietaj o ksero.W urzędzie rej.dajesz dokumenty przetłumaczone plus ksero dokumenty z celnego oddajesz blachy wypisujesz wniosek o rejestrację i dostajesz miękki dowód.Od razu też zalatw sobie ubezpieczenie.A poza tym to dlaczego niezaplaciles vat w Niemczech?Tam jest 19% liczony od kwoty na umowie a u nas dolicza ci akcyzę i od tego jest VAT 23% oczywiście.

Birui

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 01 mar 2017, 22:20
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

#7

Nieprzeczytany post autor: Birui »

No udało mi się to dzisiaj jakoś ogarnąć. Skarbówka jednak odpadła, a akcyza wyszła mniejsza niż przeliczona na internecie :)

Awatar użytkownika
ABKK

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 09 lip 2017, 10:21
Imię: Kamil
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z18XE
Województwo: dolnośląskie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ABKK »

Mam nadzieję, ze we Wrocławiu pójdzie szybko.
Przegląd mam już zrobiony, na tłumaczenia czekam.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

We Wroclawiu? Moment.

Na Kosciuszki idziesz dzis, jutro odbierasz wszystko wlacznie z nowymi tablicami - 1500zl koszt, nic cie nie interesuje, cztery razy bylem i zalatwilem tam, nigdy nie trwalo dluzej jak jeden dzien i nic mnie nie interesowalo. Rewelacja.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
ABKK

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 09 lip 2017, 10:21
Imię: Kamil
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z18XE
Województwo: dolnośląskie
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: ABKK »

Coś sporo :)
Ogarniam to od rana
Tłumaczenia 80 zł
Przegląd 100 zł
Akcyza w Urzędzie Celnym 380 zł
Zaraz jadę do wydziału komunikacji, czekam właśnie na odbiór tłumaczeń :)

ODPOWIEDZ