Komu mandat?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
ochkarol

Przyjaciel forum
Posty: 211
Rejestracja: 23 lip 2023, 11:50
Imię: Karol
Auto: Peugeot 308 SW T7
Rocznik: 2009
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 10 razy
Pomocny: 5 razy

Re: Komu mandat?

#1101

Nieprzeczytany post autor: ochkarol »

@topiq77 Lublin pozdrawia... ;) :P

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2106
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#1102

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

8-) pozdrawiam Lublin :lol: Spokojnie, większość to leasingi z LU lub Wawki, kupione w komisach LU, albo salonach, zakamuflowani tubylcy ;) Teraz to każdy jeździ na blachach jakich chce. Chyba nie ma obowiązku przerejestrowywania na lokalne blachy. Ale pamiętam, jak się kiedyś moderator na mnie ciut oburzył, a to i tak trzeba ciut pół serio traktować, bo nie blacha a człowiek kieruje autem. Chociaż czasem marka auta ma znaczenie i zmienia kierowcę (weźmy takie BMW ;) ).

ochkarol

Przyjaciel forum
Posty: 211
Rejestracja: 23 lip 2023, 11:50
Imię: Karol
Auto: Peugeot 308 SW T7
Rocznik: 2009
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 10 razy
Pomocny: 5 razy

#1103

Nieprzeczytany post autor: ochkarol »

Spoko, luz :wink:
My, w Lublinie nabijamy się aut LSW... :mrgreen:

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2106
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#1104

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

U nas taką funkcję pełni WZW i LRY. LOP coraz mniej widuję. Oczywiście to tak bardziej żartem. Dziś bardzo duży odsetek kierowców to za przeproszeniem dupy nie kierowcy. Ani jeździć, ani parkować. Bez względu na tablice rejestracyjne.

Tak jeszcze przy okazji zapytam a raczej potwierdzę znalezione w necie informacje.
2 czerwca kończy mi się przegląd. Tak to niefortunnie wypada, że to niedziela. W piątek mam wyjazd z rodzinką na dłuższy weekend, bo pewnie firma zaproponuje wszystkim wzięcie urlopu z racji Bożego Ciała i bez sensu jest na jeden dzień przyłazić. A do tego 26 maja mam komunię córki. Człowiek będzie zaganiany. Nie chciałbym aż tak wcześniej robić przegląd, bo jak coś wyjdzie nie tak, o czym nie miałbym pojęcia, to jestem udupiony.
Z tego co znalazłem na portalu Infor, jeżeli ostatni dzień ważnego przeglądu wypada w ustawowo wolny dzień (sobota, święta, niedziela) to ważność przechodzi na następny dzień roboczy, to tak w skrócie. Więc przegląd teoretycznie mógłbym zrobić już po powrocie z wyjazdu i całym tym zamieszaniu z komunią 3 czerwca.
Prawda to? Jeszcze w maju pewnie zapytam mojego diagnostę, bo cholera wie co się do czerwca zmieni. W tym kraju politycy próbują się przebijać we wprowadzaniu coraz debilniejszych przepisów.
Nie chciałbym jakiejś kary płacić za brak przeglądu, ale też nie chcę go skracać o kilka dni lub ryzykować negatyw.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5114
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 194 razy
Pomocny: 309 razy

#1105

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Przed chwilą rozmawiałem z kumplem, który prowadzi SKP. Nic nie wie o: (,,Z tego co znalazłem na portalu Infor, jeżeli ostatni dzień ważnego przeglądu wypada w ustawowo wolny dzień (sobota, święta, niedziela) to ważność przechodzi na następny dzień roboczy,"), nic nie słyszał. Powiedział, przekazał jednak dość istotną informację - i tak: jak (odpukać w niemalowane) było by ,,bum" z np. innym pojazdem to będzie problem z ubezpieczycielem - ubezpieczeniem a konkretnie to z pokryciem szkody jednego i drugiego pojazdu. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2106
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#1106

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Chyba się w odpowiednie artykuły prawne zaopatrzę i podjadę zapytać. Nie umniejszam wiedzy diagnostom SKP, ale nie muszą wszystkiego wiedzieć, chociaż to akurat powinni. A z ubezpieczycielem to już inna droga, bo oni kierowcę próbują udupić na wszystkim, byle kasy nie wypłacić. Myślę, że te 2 km po mieście jakoś się prześlizgnę bez stłuczki.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5114
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 194 razy
Pomocny: 309 razy

#1107

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

topiq77 pisze:
02 lut 2024, 7:08
Nie umniejszam wiedzy diagnostom SKP, ale nie muszą wszystkiego wiedzieć, chociaż to akurat powinni.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Grzegorz, tak jak napisałeś (nie muszą wszystkiego wiedzieć) - odniosłem takie wrażenie po wczorajszej tel. rozmowie. Gdyby istniał obowiązek uiszczenia opłaty za każdy dzień spóźnienia to z pewnością byliby dokładnie zorientowani. Treść zawarta w artykule (link, który wklepałeś) wyraźnie o tym mówi, opisuje dokładnie Twoją sytuację z której wynika, że możesz przesunąć termin do pierwszego dnia powszedniego (pracującego). Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 132 razy
Kontakt:

#1108

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Jak to w polskim prawie, kwestia interpretacji :)
Podobnie jest z obowiązkiem zawarcia ubezpieczenia OC na nowo rejestrowany pojazd, dla którego dotychczas nie było w Polsce ubezpieczenia, czyli wszystkie np sprowadzane z zagranicy.

Awatar użytkownika
Dagmara1

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2024, 14:10
Imię: Daga
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

#1109

Nieprzeczytany post autor: Dagmara1 »

Dokładnie, polskie prawo często wymaga interpretacji, podobnie kwestia obowiązku zawarcia ubezpieczenia etc.. i tak nieustannie błądzić w przepisach...

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5114
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 194 razy
Pomocny: 309 razy

#1110

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Nie tylko ,,my" przekraczamy dozwoloną prędkość: [External Link Removed for Guests] Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ