Szkody osobowe - wypadek.

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

Szkody osobowe - wypadek.

#51

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

A jakie są koszta amortyzacji od jednego kilometra?
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6256
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#52

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Morał. Następnym razem faktura.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#53

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Dickies pisze:QR_BBPOST A jakie są koszta amortyzacji od jednego kilometra?
PZU policzyło dla mojego auta zużycie 9l/100 km po 4.7 zł/1 litr paliwa,co daje koszt o,423 gr/1km.
Kilometrówka stosowana przez Urząd skarbowy to przelicznik: 0,8358 zł/1 km.Odliczając koszt paliwa,dostajemy: 0.4128 zł/1km zawierający w sobie całą amortyzację pojazdu(z ubezpieczeniami i przeglądami łącznie) oraz Twoją pracę jako kierowcy.

EDIT:
mk5 pisze:QR_BBPOST Morał. Następnym razem faktura.
Dla samej "sztuki" tak zrobię,bo w czerwcu mam kolejny wyjazd do InnovaMed w Poznaniu.Zawrę umowę z kolegą i zobaczymy co z tego wyjdzie.Można z jakąś firmą,ale to byłby za wysoki rachunek,a nie mam pewności czy zwrócą ...ale swojego samochodu dla PZU tłuc nie będę.... sami tego nauczyli.

EDIT:
hak64 pisze:QR_BBPOST Zawsze jednak możesz spisać umowę z sąsiadem, że wiózł cię swoim samochodem,
Czy PZU moze mi nakazać sposób transportowania się do zakładu wykonującego protezę ?
Mogę spokojnie dać odpocząć swojemu autu,a gonić np. z sąsiadem i jego pojazdem ?

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#54

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Wal w kit . Podam ci swoje dane na auto żony palace 30/100, znamy sie a ja lubie zapierdalac ,jezdze przepisowymi predkosciami ale rozpedzam sie szybko do nich.

EDIT:
Tak mysle. Napisales,można z jakąś firmą,ale to byłby za wysoki rachunek. Ugryz dobrze ta sprawę ja ci rachunek wystawie. Bez żadnego Ale,mnie to nic nie kosztuje a Tobie moge wystawic fakture za transportza w PL mam zarejstrowane akurat same dziki, porsche S, Chryslera Hemi, ale fakture mozesz dostac na awhile auto jak chxesz (man 5*innych normalnych zarejstrowanych) nie Jestem kretaczem,Mozna zrobic to nornalnie ale nie cierpie dymania ludzi przez urzedy....
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#55

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Dzięki Dickies za zaangażowanie...wczoraj wieczorem sprawę już nagrałem.Kalkaluję koszt 200 zł plus koszt paliwa za transport mojej osoby w obie stony(230 km,ok.5 godzin jazdy i 3-4 godziny oczekiwania ),razem ze 300 zł....licząc minimalnie. To samo w/g kilometrówki moim autem kosztowałoby ok.200 zł. Skoro robią z człowieka idiotę,to znowu zapłacą więcej.Po stłuczce mogli sprawe remontu auta załatwić za 50 % ceny,ale nie chcieli...wiec utuczyło się ASO. Teraz nie będe dla PZU tłukł swojego samochodu ani marnował zdrowia i znowu zapłacą wiecej.Jak długo można taką głupotę uprawiać ? Oby tylko nie zwrócili mi kosztów paliwa ,które zużyła firma transportowa ;) .
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 13:39 przez Automat, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#56

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

skoro wysylaja instytucje ludziom upomnienia do zaplaty np.30gr, a koszt wyslania listu to ze 2zl, kartka,tusz,czas pracownika, a takich swistkow wysylaja tysiace.... wiec co Ciebie dziwi :)

Ja wlasnie tak jak pisalem wczoraj zagralem, uwalili mi za koszta dojazdow to dostali faktury na dojazdy Audi RS4 :D - musieli wyrownac :lol: zamiast paru groszy wybulili sporo, no,ale jak piszesz na probe robienia debila reaguje zlosliwie...
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6256
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#57

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Ja proponuje pewne rzeczy pisać na PW, nigdy nie wiemy kto czyta i w jakim celu wykorzysta. Moze AKP to nie FB, ale....

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#58

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Spoko,swoją drogą wiecie jakie stawki na wypożyczenie auta mają firmy ubezpieczeniowe w UK? Trochę ot,ale jako ciekawostka.
Przykłady dwa.
Nowiutkie A3 TFSI i range Rover Evoque.
Tj tak, jeździsz sobie swoim 10 letnim autem,masz kolizje nie ze swojej winy,przysługuje ci zastępcze auto do czasu wypłacenia odszkodowania za Twój pojazd. O kosztach nikt nie mówi bo auto się należy. Natomiast na koniec wystawiony jest rachunek.
Strzelcie kwotę na w/w auta za dobe.

Dla przykładu podpowiem. Insignia Nowa prywatnie wypozyczajac to ok. 50 funtów doba, ducato 40, combo 30, Focus,astra 35/40 doba, KA czy aygo idzie za 25-30 znaleźć. Małego suva typu quasqai ok 55 doba.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Usunięty użytkownik 861235

#59

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

trochę poprawiłem

Ja bym tu uderzył z pytaniami co może TU, co robi i dlaczego.

[External Link Removed for Guests]

Również całą zgromadzoną dokumentację według prawa mają obowiązek Ci udostępnić bez mrugnięcia i po normalnych kosztach.

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 14 maja 2018, 6:51 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 5 razy.

hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

#60

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

Digyl pisze:QR_BBPOST Ja bym
Masz prawo się denerwować, ale jak wypiłeś nie jedź i raczej też nie pisz. Trochę mylisz pojęcia, bo "jakąś umowę zawarłeś na "wzajemne stosunki" to można Ją rozwiązać". Otóż nie można. Owe stosunki poszkodowanego i ubezpieczyciela (w przypadku szkody osobowej powstałej w wypadku komunikacyjnym) wynikają z przepisów kodeksu cywilnego i ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Digyl pisze:QR_BBPOST W ogóle to się zbulwersowałem tym że Ci po czasie chcą zaglądać do majtek.
Nie ma się czym denerwować. Ubezpieczyciel ma prawo do tzw. "ustaleń własnych" i z nich korzysta. Wypadek Jana zaistniał dość dawno i rzeczą normalną i całkowicie naturalną jest konieczność zweryfikowania danych dotyczących potrzeb poszkodowanego i jego stanu zdrowia. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia, to samemu poszkodowanemu powinno zależeć na zaktualizowaniu danych w bazie ubezpieczyciela i wystąpienie z wnioskiem o podwyższenie świadczenia. Jednak bywają także sytuacje odwrotne. To ubezpieczyciel bada zasadność wypłacanego świadczenia, bo stan zdrowia poszkodowanego mógł ulec pogorszeniu wskutek choroby, lub innego wypadku. Finansowanie nowej protezy poszkodowanemu, który - załóżmy - uległ udarowi i jest obecnie sparaliżowany, wydaje się być pozbawione najmniejszego sensu.
Co się tyczy korespondencji z ubezpieczycielem, to NIGDY nie należy takowej prowadzić telefonicznie. Ubezpieczyciel może twierdzić, że nie ma posiada nagrania (nie ma obowiązku dłuższego przechowywania zarejestrowanych rozmów), a i sądy nie zawsze dopuszczają dowód w postaci zarejestrowanej rozmowy. Tak więc po ewentualnej konsultacji telefonicznej, powinno się wysłać maila "w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej z dnia... informuję..."
Pozdrawiam. Henryk
Ostatnio zmieniony 13 maja 2018, 11:29 przez hak64, łącznie zmieniany 1 raz.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ