punkty karne według nowego prawa o ruchu drogowym 04.06.2018

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
stenton

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2017, 21:47
Imię: Jasiek
Auto: Astra _ F 1.4
Silnik: X14NZ
Województwo: świętokrzyskie

punkty karne według nowego prawa o ruchu drogowym 04.06.2018

#1

Nieprzeczytany post autor: stenton »

Witajcie. Zgodnie z tym co podają nam media od 4 czerwca br. obowiązywały będą nowe przepisy w sprawie punktów karnych. Obecnie, aby nie dopuścić do zdawania ponownego egzaminu po uzbieraniu 24 oczek, raz na pół roku można uczestniczyć w kursie reedukacyjnym, po którego wysłuchaniu i zapłaceniu 300 zł odliczane jest 6 punktów. Od 4 czerwca, po uzbieraniu 24 oczek nie zostaniemy skierowani na powtórny egzamin, ale zmuszeni zostaniemy do uczestniczenia w 4 dniowym kursie reedukacyjnym, po którego wysłuchaniu i zapłaceniu zań 500 zł otrzymamy szansę ponownego jeżdżenia do uzyskania kolejnych 24 oczek, ale UWAGA: przez 5 lat. Po tym dość przydługawym wstępie mam pytanie: jeśli w tym roku, a konkretnie 2 stycznia "złapałem" 4 punkty, to czy one "wykasują się" automatycznie 3 stycznia 2019 roku czy też "wejdą" od 4 czerwca br do ogólnej mojej puli punktowej?
Dzięki za info

hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

Punkty kasują się po roku od zdarzenia (nie wpisania do rejestru). Jednak gdybyś złapał komplet 24 punktów już po 4 czerwca, a następnie zaliczysz kurs i zapłacisz daninę, to te punkciki będą aktywne przez 5 lat.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Andrzej59

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2018, 19:24
Imię: Andrzej
Auto: Astra J sedan
Silnik: B16XER
Województwo: zachodniopomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Andrzej59 »

Można wiedzieć co oznacza, że punkty będą "aktywne" przez xxx lat? To nie kasują się po roku?

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

W uk punkty (max 12) są trzy lata....

Czy w pl przekraczając 24 mam możliwość nadal jeździć autem???
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
mirpo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:06
Imię: Mirek
Auto: Astra J ST OPC line
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: mirpo »

Dostajesz pismo z wezwaniem na do wykonania ponownego egzaminu, a wcześniej badania psychotechniczne. W 2008 r. przekroczyłem 24 pkt. Dostałem pismo i pytałem w kilku komendach policji czy mogę jeździć czy nie. Każdy mówił co innego skończyło się tak, że na egzamin pojechałem samochodem. Bankiet prawa jazdy nigdy nie został mi zatrzymany.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Ja od 11 lat na stałe mieszkam w uk. Przekroczylem u nich punkty, własna głupota. Trzasneli mnie 157kmh na 50. Radiowóz z kamerą minalem....zawrocili....

Auto na lawete odrazu, dłuższa sprawa. Mandatu nie przyjąłem sprawa do sądu.

W sądzie oczywiście przyznalem się,tylko zwróciłem uwagę,że co to za strefa miejska,dwa domy w polu świadomie zlamalem przepis Ale jest on kretynski serio.

Przy czym mój adwokat rzucił im kilkoma rzeczami i wyszło tak,że miałem Max ilość punktów Ale mogłem poruszać się autem do pierwszego wykroczenia. Było ustalone ze popelniam jedno wykroczenie i tracę prawko na trzy lata. Każdy radiowóz drogówki jak skanowal moja rejstrscje wiedzial o tym fakcie . W sumie dobra rzecz...
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Nie chciałbym prowadzić auta z takim "obciążeniem" :( .

Awatar użytkownika
mirpo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:06
Imię: Mirek
Auto: Astra J ST OPC line
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: mirpo »

Trzeba przyznać, że dosyć uczciwy układ czujesz się jak saper, jeden kabelek źle przeciętny i... Komunikacja miejska podoba mi się to, że Państwo potrafi niejako przyznać się do tego, że znak terenu zabudowanego nie do końca jest słusznie postawiony.

ODPOWIEDZ