Kontrola trzeźwości na środku drogi bezpodstawna

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

Kontrola trzeźwości na środku drogi bezpodstawna

#31

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

Automat pisze:QR_BBPOST Heniek,z tą swoją samodzielnością myślenia nie masz szans w polityce,
I wcale się tam nie mam zamiaru pchać. Wiem jednak, że podporządkowanie organów ścigania (ABW, CBA, ŻW, policja, prokuratura), oraz wymiaru sprawiedliwości, jednej i jedynie słusznej opcji politycznej, już przerabialiśmy i nic dobrego z tego nie wyszło. Dlatego uważam, że reforma wymiaru sprawiedliwości w takiej postaci, jak to wprowadza "dobra zmiana" , to nie tylko krok wstecz, ale realne ryzyko wprowadzenia dyktatury. Co gorsze grozi nam anarchia - pan Ziobro nie jest zbyt stabilny w swoich poglądach (już raz opuścił pana prezesa, nie szczędząc mu przy tym paru cierpkich uwag). Obecnie jest znacznie mocniejszy, a mając pełen wgląd we wszystkie prowadzone postępowania (jest Prokuratorem Generalnym i jednocześnie ministrem sprawiedliwości), może dowolnie sterować zarówno prowadzonymi postępowaniami, jak i decydować o składzie orzekającym (sami swoi). Nie muszę chyba dodawać, że ów pan jest znany ze zbierania haków na polityków (w tym i kolegów), co czyni go "nietykalnym" i jeśli sami partyjni koledzy się go nie boją, to chyba tylko dlatego, że Tworkach wyłączyli internet, a ostatni gazeciarz poszedł siedzieć za roznoszenie Konstytucji...
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#32

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

No jaką polityka się wkradla,tylko kto to rozpaczal....hmm trzeba jakiegoś Antka w ten temat i do wieczora mamy sprawe rozwiazana :lol:

Poki co jedynie można być pewnym ,że to zamach na ten temat jak nie całe forum :lol:
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#33

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Ja tam wolę moją Aśkę niż politykowanie a w sprawie trzeźwości bardziej mi odpowiada autoblokada auta. Kontrole policji też są niezbędne.Pomysłowość policji jest znana i śpiewał o tym Obywatel Rosiewicz.
[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 10 sie 2018, 10:28 przez Automat, łącznie zmieniany 2 razy.

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#34

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Jak już Janek wspomniał chyba słońce za mocno gdzie niegdzie przygrzewa.... :roll: więc proponuję w ramach trzeźwego jeżdżenia i dobrego chłodzenia zimne piwko bezalkoholowe- ostatnio coraz więcej się pojawia fajnych i smacznych piwek 0,0% np heineken,łomża itp. Spokojnie smaczne piwko można trzasnąć i jeździć - jak dla mnie super w taką pogodę rozwiązanie :)
Więcej luzu i empatii na drodze i w życiu i będzie nam się wszystkim lepiej jeździło i żyło :D
A co do kontroli trzeźwości ja bym podniósł limit do 0,4 promila żeby statystyk nie nabijali ludzi "wczorajsi" mający w okolicach 0,3 promila. a za złamanie granicy dotkliwie karał grzywnami i robotami społecznymi (oczywiście ostrzej w razie wypadku). Ci co jeżdżą mając po promilu i więcej to i tak będą jeździć nawaleni jak stodoły niezależnie od przepisów. Niestety chyba po prostu jako społeczeństwo nie dorośliśmy do pewnej odpowiedzialności za swoje działania i rozsądnych zachowań.. :roll:
Ostatnio zmieniony 10 sie 2018, 10:43 przez marek87mat, łącznie zmieniany 4 razy.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

JEREMIASZ

Astro-maniak
Posty: 504
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:09
Auto: astra g chevrolet epica
Silnik: z18xe x25d1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 21 razy

#35

Nieprzeczytany post autor: JEREMIASZ »

nie rozumiem dlaczego wszyscy tak unikają tematów politycznych a i tak zawsze wszystko schodzi na popis
można o tym pogadać i nie ma z tym problemu a nawet trzeba
problem jest tylko z utrzymaniem odpowiedniego poziomu dyskusji

a jeśli chodzi o kontrole to wszystko zmierza do tego i najprawdopodobniej
na tym się skończy
ze samochody same będą decydować jak jechać i czy jechać
przed odpalenie trzeba będzie dmuchnąć
a auta same będą dostosowywać prędkość do znaków
i to będzie koniec normalnej motoryzacji
moim zdaniem nie minie nawet 20 lat i unia ustali
dyrektywę o produkcji aut z alkomatem
a za następne 20 i auta będą same dostosowywać prędkość do znaków
technologie już są gotowe do użycia
tylko ustanowić przepisy i za 30 lat po autach bez ograniczeń będzie już tylko wspomnienie
kontrole drogowe przejdą do historii

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6256
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#36

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

JEREMIASZ pisze:QR_BBPOST jestem jak najbardziej za prewencyjnymi kontrolami policyjnymi
i to na trzeźwość jak i na dokumenty i stan pojazdu
niestety polska mentalność jest spaczona przez ostatnie 300 lat
kombinatorstwo i brak szacunku dla władzy wysysamy z mlekiem matki
podobnie jak niektórzy tu piszący wyssali akceptacje do bycia ładowanym w dupala
prewencyjne kontrole - tak
nękanie i czepianie się - nie
niby różnica subtelna ale rozgarnięty obywatel potrafi dostrzec granice
i wie kiedy kończy się kontrola a kiedy zaczyna się nękanie
jeśli ktoś tego nie czuje i zwykła kontrole traktuje jak zaczepkę
to niech nie wychodzi z domu
W pełni popieram. Dla mnie powinny być prowadzone systematycznie w nieustalonych dniach i godzinach, by zaden pijaczyna nie liczył że mu się uda.

Awatar użytkownika
Vexator

Astro-maniak
Posty: 431
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:32
Imię: Marcin
Auto: Insignia B
Silnik: B20DHT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: Vexator »

Przede wszystkim nie powinno być przyzwolenia społecznego.

Widzisz że po paru piwach znajomy chce jechać samochodem? Zabierasz mu kluczyki.

Widzisz że wujek po imieninach chce wsiąść za kółko? Zabierasz mu kluczyki.


Do tego zmiana klasyfikacji czynu gdy dojdzie do wypadku. Alko to nie okoliczność łagodząca. Jak ktoś wypił, to zrobił to świadomie i z premedytacją, więc nie "wypadek z skutkiem smiertelnym" tylko morderstwo.
nie znam się, więc się wypowiem

ODPOWIEDZ