Nieudolna naprawa a koszty.

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
KDM

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 24 gru 2017, 14:35
Imię: Kamil
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Pomocny: 1 raz

Nieudolna naprawa a koszty.

#1

Nieprzeczytany post autor: KDM »

Witam serdecznie, ostatnio postawiłem samochód do mechanika z wskazaniem usterki której miał się pozbyć. Po zostawieniu samochodu ostatecznie teoretycznie znalazł usterkę oszacował naprawę oraz poinformował mnie o innych usterkach, które są istotne. Zgodziłem się na wszelkie zabiegi w celu komfortowej i bezpiecznej jazdy. Jednakże po 2 dniach usterka powróciła. Koszt eliminacji tej usterki to połowa kwoty, którą zapłaciłem. Mam pytanie do was bo jadę niebawem zareklamować usługę. W takim wypadku ponoszę kolejne koszty części oraz usługi. Czy tylko koszt części?? A może z powodu niepoprawnej naprawy koszt jest po stronie warsztatu?? Jak to wygląda prawnie ??

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Prawnie możesz składać reklamacje. Jeżeli on kupował części i je montował to powinieneś reklamować. Jak jest z warsztatami prywatnymi? Z tym bywa różnie. Jak będzie mu zależało to może poprawi/będzie szukał jak ma klientów po dziurki w nosie to może się wypiąć. Jak ze wszystkim zresztą. Kupując czasem coś na np. allegro i chcesz reklamować mogą cię zlać a mogą załatwić to w pełni profesjonalnie... Reklamować moim zdaniem powinieneś

KDM

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 24 gru 2017, 14:35
Imię: Kamil
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: KDM »

Całość załatwiał warsztat. Ja tylko przyprowadziłem auto wskazałem usterkę. Uzyskałem informacje o kosztach i się zgodzilem. Po czym odebrałem auto i opłaciłem usługę. Natomiast obecnie auto znów ma ten sam objaw. Mam nadzieję że załatwię to polubownie. Tylko pytanie jakie mam prawa w stosunku do takiej reklamacji. I na jakie koszty się godzić a na jakie nie.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Automat »

KDM pisze:QR_BBPOST Natomiast obecnie auto znów ma ten sam objaw.
Jak najbardziej reklamować.Resztę dogadać.

hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

Nie wszystko można w ten sposób reklamować. Nie napisałeś jak to usterka, więc we wróża się nie będę bawił, ale opiszę przypadek z zaprzyjaźnionego warsztatu. Klient przywiózł do warsztatu (na lawecie) swoje auto, na wymianę modułu komfortu i sterowników silnika (nie znam bliższych szczegółów). Warsztat wykonał usługę, sprawdzili auto zadzwonili po właściciela, on sprawdził, zapłacił i odebrał wóz. Po dwóch dniach przyjechał z reklamacją, gdyż wystąpiły te same objawy i ponownie trzeba było wymieniać te same części. Mechanik zdziwiony zapytał, czy w ostatnim czasie były w aucie dokonywane jakieś przeróbki. Gościu potwierdził, że wymieniał oryginalne głośniki na lepsze. Mechanik (przy właścicielu auta) zdjął tapicerkę drzwi i jego oczom ukazała się pajęczyna luźnych kabelków ze starych głośników, które to kabelki nadal były zasilane i w żaden sposób niezabezpieczone... Reklamacji nie uwzględniono.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

KDM

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 24 gru 2017, 14:35
Imię: Kamil
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: KDM »

Powiem szczerze, że nadal nie wiem jak to wygląda prawnie. Ale warsztat wziął na siebie ponowną wymianę pompy wody. Zapłaciłem tylko za docisk do kompresora, który doszedł dodatkowo i symboliczne 20zł za dodatkową robotę podczas reklamacji.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Automat »

KDM pisze:QR_BBPOST Powiem szczerze, że nadal nie wiem jak to wygląda prawnie.
Wystarczy trochę poszukać: [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ