pcc3

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
GDA70

Astro-maniak
Posty: 381
Rejestracja: 22 kwie 2019, 9:55
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B14NET LPG
Rocznik: 2016
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3CiTy
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 15 razy

Re: pcc3

#11

Nieprzeczytany post autor: GDA70 »

zmieni sie i to zasadniczo

gdyz teraz te zapisy sa "puste" za nie zgloszenie zbycia/nabycia pojazdu nie ma zadnej sankcji (kary)

od nowego roku ma byc kara 1000 zl
Astra IV Sedan 1.4 T Active LPG 2016 r.
Astra III GTC 1.6 Cosmo 2007 r.
ex Zafira B 1.8 Cosmo 2006 r.
ex Corsa B 3d 1.4 1998 r.
ex Vectra B Kombi 1.6 1997 r.

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Nie mówimy o zmianie właściciela. Tam będą zmiany. Mówimy o zmianie miejsca zamieszkania i przerejestrowaniu.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Awatar użytkownika
GDA70

Astro-maniak
Posty: 381
Rejestracja: 22 kwie 2019, 9:55
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B14NET LPG
Rocznik: 2016
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3CiTy
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 15 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: GDA70 »

aaa
ale skoro teraz nie trzeba wozic ze soba DR to i raczej nie zatrzymaja jego za niezgodne dane?
Astra IV Sedan 1.4 T Active LPG 2016 r.
Astra III GTC 1.6 Cosmo 2007 r.
ex Zafira B 1.8 Cosmo 2006 r.
ex Corsa B 3d 1.4 1998 r.
ex Vectra B Kombi 1.6 1997 r.

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Mnie w ogóle ciekawi kilka kwestii w tej nowelizacji ale nie mam czasu żeby przysiąść i poczytać, co tam wymyślili.
Na przykład, co w przypadku gdy kupię auto bez ważnego badania technicznego i jego naprawa potrwa ponad miesiąc (np. problem z częściami)? Bez ważnego badania nie przerejestruję pojazdu, niesprawnym autem nie mam co jechać na badanie. I co wtedy?
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Usunięty użytkownik 864746

#15

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864746 »

GDA70 - upierdliwy "pałkarz" w zestawieniu dow. osobistego i prawa jazdy oraz vin lub nr. rej. pojazdu dojdzie do tego swoją upierdliwością (chyba, że auto pożyczone od np. taty) - więc lepiej trafić na leniwego policjanta :lol:

Misza - tak jak pisałem wyżej, w DR jest adnotacja - wrazie kontroli, policjant ma prawo pouczyć Cię, że termin przerejestrowania pojazdu wynosi 30dni. Więc jeśli wiesz, że tam takie coś jest napisane i poinformujesz go otym wyrażając "czynny żal" kończy się na pouczeniu bez odebrania DR i mandatu.

Jeśli auto nie ma badania i nie poruszasz się ów pojazdem, tak jakby problemu nie ma. Bo skoro nim nie jeździsz to Cię nie zatrzymią. Starostwo samo w sobie takich spraw nie przekopuje. Prędzej Urząd Skarbowy - od nieujszczenia podatku od wzbogacenia.

Opierając się o moje doświadczenia i wiedzę do roku 2016 (pracowałem na Autokasacji do tego czasu) kupywaliśmy auta na umowe ... i takie jak opisujesz, bez badań technicznych, co za tym szło auto czasem stało i 3 mies. - problemu nie było. Właściciel firmy robi tak dalej, problemów dalej brak.

Jedyne co to auto musi mieć ważne OC - czy jeździ czy nie jeździ. Badanie techniczne jest nie ważne. Te czasu gdzie auto można było odmeldować już nie wrócą. Tak się dzieje jedynie w komisach, gdzie auto stoi bez przeglądu i ważnego OC - ale ja się tam nie orientuje.

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Ja nie piszę o stanie prawnym na teraz, tylko o sytuacji po 1 stycznia 2020 r. - wtedy grzywna, to będzie pewnik - od 200 do 1000 zł.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Usunięty użytkownik 864746

#17

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864746 »

Misza pisze:
04 wrz 2019, 8:20
Ja nie piszę o stanie prawnym na teraz, tylko o sytuacji po 1 stycznia 2020 r. - wtedy grzywna, to będzie pewnik - od 200 do 1000 zł.
tak więc, jeśli przeszłoby to, jakim cudem masz przerejestrować auto bed aktualnego badania technicznego? - nielogiczne, logiczne więc, jeśli nie będziesz go użytkować to w teroii masz czas do usranej śmierci, aż auto nie przejdzie przeglądu.

Nie może być pewnikiem 200-1000zł jak piszesz, gdy z nie twojej winy auto dalej nie ma przeglądu, dalej, możliwości przerejestrowania. Jeśli to nie zostanie również prawnie jakoś uregulowane, państwu i urzędom mówimy stanowczo hu*. Jest to nie realne. Tak po chłopsku myśląc.

Za tymi karami jestem jak najbardziej za. Bo potem burdel w papierach z auta, tracą się umowy, urząd też ma burdel, ilość papierów też niezgodna do ilości właścicieli, koniec końców po 4-6 właścicielu masz problem zarejestrować auto. Przypadki ów są... Byliśmy 2x 500km w drodze po papiery z e36 kumpla - bo 2uch gości wcześniej nie przerejestrowało auta na siebie, a ten pierwszy dodatkowo nie miał umowy od poprzedniego i tak sprzedał drugiemu, więc drugi miał problem z rejestracją więc też olał temat.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 2997
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Projekt ustawy przeszedł już przez senat i czeka na podpis prezydenta. Czytaliście cały projekt?

ODPOWIEDZ