Policjanci skontrolują oświetlenie pojazdów

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

Re: Policjanci skontrolują oświetlenie pojazdów

#31

Nieprzeczytany post autor: Adler »

...I zrobiła się z tematu o ogólnopolskiej akcji Policji dyskusja o filmikach z YT. :|

Usunięty użytkownik 830064

#32

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

W tym tygodniu dwa razy widziałem ich "stojących", ale nie wyglądało, żeby cokolwiek kontrolowali.

Usunięty użytkownik 861235

#33

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Salewiak, ale to Automat zaczął jakby ten off top...

Że ma metodę a potem to już poszło...

No może i nie, nie rzucajmy takich oskarżeń.

Gdzie jest moderator ?

Obrazek

Ja się zgadzam na wykoszenie tego co napisałem, bo faktycznie to Ja napisałem o Stop Cham.

Przepraszam.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Luz. Nie ma problemu. ;)
Dajcie tylko znać, jeśli kogoś skontrolują pod tym kątem.

Romanoo

Astro-maniak
Posty: 63
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:03
Imię: Roman
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy

#35

Nieprzeczytany post autor: Romanoo »

Myślę, że wysyp postów pojawi się wraz z 1-wszym listopada :lol: i tuż przed cmentarzem odbiorą "Ci" dowód rejestracyjny :D

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 132 razy
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Co Wy tak przeżywacie kontrole tego oświetlenia? Jak się ma dobre światła, to nie ma się czego bać :)
A za spaloną żarówkę to jeszcze nikomu dowodu nie zabrali, trzeba wymienić i po sprawie, na każdej stacji benzynowej można kupić H7.

o postojówkach to nawet nie wspominam, bo tych są po 3 na tyle, to 3 na raz się nie przepalą :)

W sumie kontrola świateł to może się przytrafić całym rokiem, przy każdej kontroli :)

Usunięty użytkownik 830064

#37

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Wiele aut ma tylko jedną pozycyjną na tyle, na przykład mój były focus mk2. Dodatkowy badziew był taki, że czerwona bańka szybko traciła kolor.

Teraz, w następcy, mam po 4 żarówki na stronę. :-)

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2105
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#38

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Niestety mimo całej tej "akcji" i nawet możliwości darmowego ustawienia świateł na SKP, nadal jeżdżą matoły ze światłem bijącym po oczach. Szczególnie lewym. Czasem nawet w dzień potrafi nieźle dać po oczach a co dopiero musi się dziać w nocy. Zawsze jakieś zapasowe żarówki w aucie wożę w takim podręcznym zestawie. W Corsie miałem tak zmatowiałe i wypalone od środka światła, że ledwo świeciły a i tak SKP niespecjalnie się tego przyczepiła, bo świeciły na odpowiednim poziomie. Mimo to i tak wymieniłem obie lampy, bo mnie to bardziej denerwowało. W Asterce mam do zrobienia lewą, bo lekko zmatowiała ale w górnej części więc tragedii nie ma.
A tak w ogóle nie zauważyłem jakiejś wzmożonej akcji. Wręcz przeciwnie, żadnych kontroli po drodze od 2 tygodni. Aż dziwnie. Może się przenieśli w inną miejscówkę.

Usunięty użytkownik 830064

#39

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

I codziennie trafia się ktoś na długich we mgle. :-)

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#40

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

KaMYk pisze:
31 paź 2019, 7:31
Co Wy tak przeżywacie kontrole tego oświetlenia? Jak się ma dobre światła, to nie ma się czego bać :)
A za spaloną żarówkę to jeszcze nikomu dowodu nie zabrali, trzeba wymienić i po sprawie, na każdej stacji benzynowej można kupić H7.


W sumie kontrola świateł to może się przytrafić całym rokiem, przy każdej kontroli :)
Nie tak do końca po sprawie, po wymianie powinno sie sprawdzić ustawienie swiateł.

Bo tak naprawde skąd się biorą le ustawione swiatła? Przecież same się nie przestawiają( pomijam stłuczkę czy wymianę reflektorów)
Na własnym przykładzie wiem ze wymiana zarówki może miec wpływ na ustawienie swiateł.

A całą akcje popieram, powinni jeszcze uswiadomic po co jest regulacja poziomu swiatel w srodku auta(które je posiadają oczywiscie)

ODPOWIEDZ