Policjanci skontrolują oświetlenie pojazdów

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

Re: Policjanci skontrolują oświetlenie pojazdów

#51

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Nie kazde lampy da rade wypolerować.

Usunięty użytkownik 830064

#52

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

A czemu nie? Czym się charakteryzują takie niewypolerowalne? Oczywiście, wszyscy piszemy o plastikowych, bo ze szklanymi tego problemu nie ma.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4536
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 69 razy

#53

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Mój lewy reflektor był raz polerowany w lakierni(50 zł),a po roku i tak go wymieniłem na nowy reflektor Hella. Na moje skromne oko, różnica w natężeniu światła co najmniej 30 % i pojawiła się na górze granica światło/"cień", która przedtem zdecydowanie była rozproszona.Żarówki te same,zostały przełożone ze starego do nowego reflektora.Teraz ten poprzedni,niby lepszy reflektor wygląda na nieco zubożałego krewnego tego nowego :) .

Awatar użytkownika
Windgate

Astro-maniak
Posty: 226
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:32
Auto: Astra H Hatchback 2005
Silnik: Z17DTL
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 5 razy

#54

Nieprzeczytany post autor: Windgate »

Ja robiłem 2 podejścia do polerowania samemu. Ale bez nakładania jakiejś powłoki ochronnej starczało mi to na miesiąc. Nie zmatowiały tak jak wcześniej, ale szału też nie ma. Przy drugim polerowaniu nałożyłem niby jakąś warstwę ochronną w końcowej fazie, ale widocznie badziewną, bo jak padały deszcze przez jakieś 2 tygodnie i akurat remontowałem garaż, to spłukało.
Per aspera ad Astra

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#55

Nieprzeczytany post autor: soszo »

weuek pisze:
31 paź 2019, 23:18
A czemu nie? Czym się charakteryzują takie niewypolerowalne? Oczywiście, wszyscy piszemy o plastikowych, bo ze szklanymi tego problemu nie ma.
Tym, że wada nie jest na powierzchni tylko jakby w całym przekroju szkła (plastiku). W clio II miałem tak spitolone, że polerowanie na niewiele się zdawało.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Usunięty użytkownik 830064

#56

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

To pewnie tylko kwestia tego, że są już _ekstremalnie_ zapuszczone.

Wystarczy wosk po polerowaniu. I co jakiś czas odnawiać powłokę. Nie ma z tym wiele roboty. Co prawda pierwsze dobrze stare auto mam dopiero od miesiąca, ale tak zamierzam z nim postępować. Jak nim wracałem w nocy po zakupie, to naprawdę musiałem sprawdzić czy światła rzeczywiście świecą. A ludziom nie przeszkadzało: "Słabe światła ma", mówili. A różnica jest teraz KOLOSALNA (plus wymiana żarówek, wszystkich, wszędzie).

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#57

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

To nie tylko kwestia ze sa zapuszczone, sa takie których nie da wypolerowac, od czego to zalezy nie wiem.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#58

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Miałem wczoraj "niezapowiedzianą" kontrolę prędkości w strefie zamieszkania. Pech chciał, że spaliła mi się tego dnia żarówka H7 (światła mijania). Myślałem, że przypadkowo zostanę nagrodzony we wspomnianej w tytule wątku akcji policyjnej. Zakończyło się jednak pouczeniem w kwestii prędkości, a "żarówkę to proszę dzisiaj wymienić. Nie można tak jeździć". Tyle w temacie akcji. ;)

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#59

Nieprzeczytany post autor: prozor »

KaMYk pisze:
31 paź 2019, 13:40
w dzień to niech se jeżdżą, mówię o jeździe, jak jest ciemno, np. o godz 05:30 jak do pracy jadę.
taka żarówa z tyłu też oślepia, a jest nie potrzebna w danych warunkach, a nawet zabroniona w terenie zabudowanym, a palmusy jadą z tą p.mgielna z tyłu i na nic nie patrzą.
masakra.
Pytałem się znajomego, czemu włącza światła p.mieglne tylne przy byle mgle, jak kodeksowo może dopiero jak widoczność spadnie poniżej 50m. Ten mi na to, że chce być widoczny. To się pytam czy też jedzie na włączonych drogowych bo wtedy ewidentnie będzie lepiej widoczny dla tych z przodu. Nie odpowiedział 🙄🤯 🤣

Usunięty użytkownik 830064

#60

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Bo współczesny człowiek to automat - nie wie dlaczego robi to, co robi. I jak tu regularnie nie parskać sarkazmem..?

ODPOWIEDZ