Blad na portalu historiapojazdu...

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
damianovsky

ex-Staff
Posty: 686
Rejestracja: 08 paź 2020, 10:07
Imię: Damian
Auto: Scenic 3 FL
Silnik: K4M
Rocznik: 2012
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Wdzięczny: 8 razy
Pomocny: 37 razy

Blad na portalu historiapojazdu...

#1

Nieprzeczytany post autor: damianovsky »

Wszedłem ostatnio na stronę historiapojazdu.gov.pl, chciałem sprawdzić stan licznika odczytanego na przeglądzie technicznym we wrześniu. I zobaczyłem, że są błędy... Auto kupiłem w październiku, jednak na fakturze sprzedający wpisał jako uwagę wyciek oleju bo jak się okazało później sączyło się spod korka wlewu oleju. Przy rejestracji auta zostałem skierowany na dodatkowego badanie techniczne, ponieważ pani w urzędzie stwierdziła że to podlega pod ochrone środowiska. Zrobiłem to badanie, odebrałem dowód twardy. Ale zamiast informacji że badanie było z powodu wycieku oleju, jest informacja ze powodem dodatkowego badania było "stwierdzenie elementów nośnych pojazdu". Pytanie da się coś z tym zrobić i diagnosta moze to jakoś poprawić?? Przecież to wygląda tak jakby auto miało wypadek i zostało sprawdzane po jakiejś naprawie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Ciekaw to co napisałeś. Diagnosta, lub pracownik, urzędnik rejestracji pojazdów musiał ten wyciek oleju gdzieś zaszufladkować, podciągnąć-dopasować (... lub narusza wymagania ochrony środowiska) pod cennik usług SKP. Damian, zerknij na ten cennik, porównaj kwotę usługi i może wnioski same się nasuną. [External Link Removed for Guests] Pozdrawiam.

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
Strona główna/CennikCENNIK
1. Okresowe badanie techniczne Opłata w zł
1.1 motocykl, ciągnik rolniczy 62,00
1.2 samochód osobowy, autobus przeznaczony do przewozu nie więcej niż 15 osób łącznie z kierowcą, samochód ciężarowy i specjalny do 3,5 t d. m.c., pojazd trójkołowy powyżej 0,4 t m.w. 98,00
1.15 pojazd przystosowany do zasilania gazem (badanie specjalistyczne) 63,00
1.22 motorower 50,00

2. Ponowne sprawdzenie mechanizmów i zespołów w pojeździe, w którym stwierdzono usterki w trakcie badań technicznych w zakresie:
2.1 skuteczności i równomierności działania hamulców 20,00
2.4 ustawienia i natężenia świateł drgowych i świateł mijania 14,00
2.5 połączeń układu kierowniczego oraz jałowego ruchu koła kierownicy, luzów w zawieszeniu 20,00
2.6 toksyczności spalin 14,00
2.7 poziomu hałasu 20,00
2.8 geometrii kół jednej osi 36,00
2.9 działania amortyzatorów jednej osi 14,00
2.10 wszystkich innych usterek łącznie 20,00

4. Dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub narusza wymagania ochrony środowiska
4.1 określone usterki techniczne, warunki techniczne (osobno za każde określone warunki techniczne lub badany układ czy zespół pojazdu) 20,00
4.2 po wypadku, kolizji drogowej (za badanie specjalistyczne) 94,00

5 Dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez starostę w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub narusza wymagania ochrony środowiska:
5.1 co do którego zachodzi podejrzenie, że nie spełnia określonych warunków technicznych 20,00
5.2 po wypadku, kolizji drogowej (za badanie specjalistyczne) 94,00

6. Pozostałe dodatkowe badania techniczne pojazdu:
6.3 który ma być używany jako uprzywilejowany (za warunki dodatkowe) 50,00
6.6 do nauki jazdy lub przeprowadzania egzaminu państwowego (za warunki dodatkowe) 48,00
6.9 skierowany przez starostę lub na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji 60,00
jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracjiwynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska 94,00
6.10 w którym w czasie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenia elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego 94,00

7. Sprawdzenie spełniania dodatkowych warunków technicznych dla niektórych pojazdów oraz pozostałe czynności przeprowadzone w stacjach kontroli pojazdów:
7.1 prawidłowości przystosowania pojazdu silnikowego do ciągnięcia przyczepy 35,00
7.2 czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym dla pojazdów przeznaczonych do wykonywania czynności na drodze 21,00
7.6 wykonanie numeru nadwozia 49,00
7.8 wykonanie tabliczki i jej umieszczenie 36,00

Awatar użytkownika
damianovsky

ex-Staff
Posty: 686
Rejestracja: 08 paź 2020, 10:07
Imię: Damian
Auto: Scenic 3 FL
Silnik: K4M
Rocznik: 2012
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Wdzięczny: 8 razy
Pomocny: 37 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: damianovsky »

heinrich12 pisze:
13 gru 2020, 9:43

5 Dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez starostę w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub narusza wymagania ochrony środowiska:
5.1 co do którego zachodzi podejrzenie, że nie spełnia określonych warunków technicznych 20,00
5.2 po wypadku, kolizji drogowej (za badanie specjalistyczne) 94,00
Zapłaciłem 94 zł... W takim razie jutro jadę na tą stację zrobić porządek. Dzięki @heinrich12

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Damian, poniżej pozycji - 6.9 - jest napisane: ,,jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska 94,00 " , nie widzę innej pozycji w tym cenniku do której można by było zaliczyć, podpiąć ten wyciek. Chyba diagnosta nie miał innej możliwości , innego pola manewru. Pozdrawiam.

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
Szkoda Twoich i diagnosty nerwów, ja bym odpuścił i wolał ten czas wykorzystać na bardziej szczytny cel.

Awatar użytkownika
damianovsky

ex-Staff
Posty: 686
Rejestracja: 08 paź 2020, 10:07
Imię: Damian
Auto: Scenic 3 FL
Silnik: K4M
Rocznik: 2012
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Wdzięczny: 8 razy
Pomocny: 37 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: damianovsky »

heinrich12 pisze:
13 gru 2020, 11:27
Damian, poniżej pozycji - 6.9 - jest napisane: ,,jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska 94,00 " , nie widzę innej pozycji w tym cenniku do której można by było zaliczyć, podpiąć ten wyciek. Chyba diagnosta nie miał innej możliwości , innego pola manewru. Pozdrawiam.

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
Szkoda Twoich i diagnosty nerwów, ja bym odpuścił i wolał ten czas wykorzystać na bardziej szczytny cel.
Ok, wszystko rozumiem, ale nie zaszkodzi pojechać i porozmawiać. Auto nie miało żadnej kolizji, jedyny problem to ta uwaga na fakturze. Jestem przekonany że kiedy będe chciał auto sprzedać pojawi się problem. Na szczęście mam wszystkie zdjęcia auta i screeny.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Przy ewentualnej sprzedaży można tą całą ,,zawiłość" spokojnie wytłumaczyć ewentualnemu nabywcy, powinien to zrozumieć. Zachowaj wszystkie kwity: (paragony-ksera, faktury i co tam jeszcze masz). Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5508
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 29 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

damianovsky pisze:
13 gru 2020, 13:36
Ok, wszystko rozumiem, ale nie zaszkodzi pojechać i porozmawiać.
Jestem ciekawy jak się skończyło?

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
damianovsky

ex-Staff
Posty: 686
Rejestracja: 08 paź 2020, 10:07
Imię: Damian
Auto: Scenic 3 FL
Silnik: K4M
Rocznik: 2012
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Wdzięczny: 8 razy
Pomocny: 37 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: damianovsky »

A no tak że nie mam czasu tego wyjaśnić chociaz na stację mam 2 km, były inne sprawy na głowie

Awatar użytkownika
damianovsky

ex-Staff
Posty: 686
Rejestracja: 08 paź 2020, 10:07
Imię: Damian
Auto: Scenic 3 FL
Silnik: K4M
Rocznik: 2012
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Wdzięczny: 8 razy
Pomocny: 37 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: damianovsky »

Udało się to wyjaśnić, teraz widnieje taki wpis, cała sprawa od momentu zgłoszenia do załatwienia trwała niecałe 2 tygodnie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Bardzo dobrze, że to wyjaśniłeś. Słusznie zauważyłeś, że przy późniejszej sprzedaży auta mógłby to byc problem. A nie każdy kupujący mógłby zrozumieć błąd diagnosty, nawet pomimo szczegółowego opisania sytuacji ;)

ODPOWIEDZ