Błąd dziadka.

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3688
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

Re: Błąd dziadka.

#41

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Myślę ze to powinno uciąć spekulacje i gdybanie.

Pracujący na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci ustalili, że 87-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki fiat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającego się pojazdu ciężarowego, kierowanego przez 35-letnieg

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 132 razy
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Tak w ogóle to @Automat z Twoich wypowiedzi wyłania się obraz pełnego obiektywizmu. Przecież Ty w swoim osądzie już przypisales winę kierowcy ciężarówki tylko powodu jeszcze nie jesteś pewien, czyli prędkość, opony, czy też zagapienie. Oglądałem ten film kilka razy i ja tam poza winą starszego Pana nic innego nie znajduję. I obyś sam nie znalazł się na miejscu kierowcy ciężarówki, czyli mając pierwszeństwo przejazdu żeby nikt Ci nie wjechał pod auto. Ja to przeżyłem. Co prawda skutki były lżejsze, ale nic nie zrobisz w ciągu tych dwóch sekund, gdy ktoś stoi, ewidentnie Cię przepuszcza i nagle rusza. Ja miałem mniejsze i lżejsze auto to i łatwiej coś zrobić, choćby wyhamować . Ciężarówka to inna bajka. Mam znajomych co jeżdżą tramwajem i też już nie jedno auto przedstawili, gdy wjechało na tory, a nie powinno.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5892
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 64 razy
Pomocny: 147 razy

#43

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

nismo pisze:
07 sty 2021, 16:46
Myślę ze to powinno uciąć spekulacje i gdybanie.

Pracujący na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci ustalili, że 87-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki fiat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającego się pojazdu ciężarowego, kierowanego przez 35-letnieg

[External Link Removed for Guests]
No i właśnie. Proszę bardzo. Starszy Pan nie ustąpił pierwszeństwa i tyle w temacie.
Bus który może ograniczał widoczność z prawej strony, nie jest żadnym wytłumaczeniem. Najwyżej jego kierowca przy okazji zostanie ukarany mandatem jeśli zaparkował tam gdzie nie powinien.
Szkoda kierowcy samochodu ciężarowego. Młody chłopak, a już z takim bagażem na psychice musi dalej jeździć bo zwyczajnie dalej musi wykonywać własną pracę i teraz przez długi oj długi czas będzie na pewno ze strachem przejeżdżał przez skrzyżowania.

Dziadek jeździł bo jeździł. Sam może nie zdawał sobie sprawy jak duże zagrożenie stwarzać może na drodze...no i o. Stało się co się stało.
Jeśli sam nie myślał trzeźwo tylko jeździł bo się udawało to gdzie do licha była rodzina jeśli ją miał? Powinni podpowiedzieć, tato czy dziadku nie powinieneś już jeździć. To nie dla Ciebie. W trosce o jego bezpieczeństwo. Każdy miał jak to zwykle bywa, swoje życie, dziadek sobie radził do czasu no ale dobra. Mądry Polak po... Jak to się mówi.

Tragedia się stała...dla obu stron.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4538
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 69 razy

#44

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Co zrobił dziadek, to wiemy, czego kierowca ciężarówki nie zrobił-tego nie wiemy. Ja czekam na ustalenia.
Gdybyście byli obrońcami dziadka...to jak byście go bronili ?
Większość "prokuratorów", która tutaj orzekała o winie dziadka jest o krok od uznania eutanazji albo zbudowania getta dla osób np. 80+ oraz uznania, że nawet bawić się zabawkami samochodowymi tym osobom należy zakazać. Po cholerę te niby życzenia "Sto lat" skoro już 80 + przeszkadza ?

Dodano po 4 minutach 24 sekundach:
analyzer65 pisze:
07 sty 2021, 17:55
...Bus który może ograniczał widoczność z prawej strony, nie jest żadnym wytłumaczeniem. Najwyżej jego kierowca przy okazji zostanie ukarany mandatem jeśli zaparkował tam gdzie nie powinien.
.....
Co Ty kolego tutaj "pianę bijesz" , skoro nie czytasz wywodów rekonstruktora Heńka-Haka ? Nie tylko, że mandat, ale jak by mu się udowodniło przyczynę spowodowania wypadku śmiertelnego, to kierowca busa nieprawidłowo parkującego i siedzieć może. Wróć do wykładni Henryka-Haka i poczytaj.

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
Przypomnę: zabić kota a człowieka to jednak jest różnica.

Dodano po 15 minutach 6 sekundach:
Zadzwoniłem na Komendę Policji w Zgorzelcu. Byli zdziwieni, ale grzeczni.
Informacji udzielać nie mogą...ale prędkość kierowcy ciężarówki jest znana.
Poczekajmy ,aż będą oficjalne komunikaty.
Zakładam, że ani kierowca białego busa, ani kierowca ciężarówki "cnoty" nie zachowają.
Dziadek, już swoją cenę zapłacił, tę najwyższą.
Dla miejscowych samorządowców pole do działania....miejscowi nie odpuszczą.

hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

#45

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

Automat pisze:
07 sty 2021, 18:40
Większość "prokuratorów", która tutaj orzekała o winie dziadka jest o krok od uznania eutanazji albo zbudowania getta dla osób np. 80+ oraz uznania, że nawet bawić się zabawkami samochodowymi tym osobom należy zakazać. Po cholerę te niby życzenia "Sto lat" skoro już 80 + przeszkadza ?
Janie, każdy rozumny i rozsądny człowiek wie, że z wiekiem jego zdolności psychomotoryczne zanikają. Niektórzy potrafią to zaakceptować, a innym trzeba wyperswadować. Znam takich - nawet sześćdziesięciolatków, którym znalezienie drogi z piekarni do domu daje powody do radości. A porównanie do "prokuratorów", budowniczych getta, czy zwolenników eutanazji świadczy, że szanowny Pan także jest bliski utraty poczucia rzeczywistości. Może Tobie nie przeszkadza na wpół ślepy dziadek za kierownicą, ale są tacy, którzy widzą w tym zagrożenie. Sam miałem wątpliwą przyjemność spotkać na drodze pana z zaawansowaną cukrzycą, który z podporządkowanej, swoim Fiatem Uno wtarabanił mi się na drogę 15 m przed maską. Zdejmując okulary ze szkłami wyjętymi chyba z lupy, szanowny pan oświadczył, że widzi tylko na kilka metrów i dlatego nie przekracza 40 km/h. Być może tak broniony przez Ciebie dziadek miał podobny problem, ale nie mnie w to wnikać (we wróża się nie bawię). Wiem natomiast, że forsowana prze Ciebie linia obrony dziadka (wtoczył się na skrzyżowanie, miał ograniczoną widoczność z prawej, stał kilka sekund na skrzyżowaniu), przy jednoczesnym pomijaniu istotnych faktów, przemawiających na korzyść kierującego ciężarówką, świadczy że twój obiektywizm wisi na smoleńskiej brzozie i w dodatku ktoś podłożył pod niego bombę z tłumikiem...
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5892
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 64 razy
Pomocny: 147 razy

#46

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

A co miejscowi mogą zrobić? W tym momencie tyle mogą co żyd za okupacji.

Zdarzenie nastąpiło, teraz ustalenie co i jak oraz ustalenie winnego. Wiadomo że dziadek winien.
Emocje opadną i każdy będzie żył jak do tej pory. Na miejscu zdarzenia będą ustawiane znicze i postawiony pewnie krzyż. I tyle.
Koniec sprawy.

Janek, to Ty bijesz pianę. Pewnie nawet tego nie zauważając.
Ładnie wkleiłeś zdjęcia. Ładnie zobrazowałeś miejsce ale kurde...winien dziadek. Sorry.
Jesteś niczym Sherlock Holmes :D

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4538
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 69 razy

#47

Nieprzeczytany post autor: Automat »

analyzer65 pisze:
07 sty 2021, 19:15
A co miejscowi mogą zrobić? W tym momencie tyle mogą co żyd za okupacji.
Żyd wywołał powstanie-jakbyś nie wiedział.
Czytałeś opinie miejscowych ?- jak nie to przeczytaj.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5892
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 64 razy
Pomocny: 147 razy

#48

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Aj tam, opinie opiniami a fakt faktem.
Tak, wiem. Żyd wywołał.
Pokaż no mi link do tych opinii żebyśmy mówili o jednym.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4538
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 69 razy

#49

Nieprzeczytany post autor: Automat »

hak64 pisze:
07 sty 2021, 19:12
Janie, każdy rozumny i rozsądny człowiek wie, że z wiekiem jego zdolności psychomotoryczne zanikają. Niektórzy potrafią to zaakceptować, a innym trzeba wyperswadować. Znam takich - nawet sześćdziesięciolatków, którym znalezienie drogi z piekarni do domu daje powody do radości.
Kol. Hak nie ma co bełtać. Nie znasz nawet kondycji dziadka.
Napisz jak się Twoim zdaniem zakończy sprawa. Kierowca ciężarówki i busa będzie niewinny ?

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5892
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 64 razy
Pomocny: 147 razy

#50

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Wg mnie tak.

ODPOWIEDZ