Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny Wezwanie.

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
draago

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2007, 23:03
Imię: Tomasz
Auto: BMW E90 325i
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock / Bourne
Kontakt:

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny Wezwanie.

#1

Nieprzeczytany post autor: draago »

Panowie mam pewien problem dostałem wezwanie od UBEZPIECZENIOWEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO. Kupilem samochod w sylwestra 2007r, ubezpieczylem go 16 stycznia 2008r. a tu mi teraz przychodzi wezwanie hmmm.

WEZWANIE

W zwiazku z otrzymaniem zawiadomienia o przeprowadzeniu w dniu 16.01.2008r czynnosci kontrolnych dotyczacych spelnienia obowiazku zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialnosci cywilnej (OC) posiadaczy pojazdow mechanicznych przez posiadacza pojazdu marki OPEL ASTRA, o numerze rejestracyjnym ** ****, Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny dzialajac na podstawie art. 90 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiazkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych zwanej dalej ustawa wzywa w terminie 30 dni od dnia doreczenia niniejszego wezwania:

- do przedstawienia dokumentow potwierdzajacych zawarcie w roku kontroli umowy ubezpieczenia obowiazkowego OC posiadaczy pojazdow mechanicznych zgodnie z warunkami ubezpieczenia okreslonymi w ustawie lub potwierdzajacych brak obowiazku zawarcia umowy takiego ubezpieczenia, albo

- do ujszczenia oplaty niespelnienie ww. obowiazku.


Kwota oplaty wynosi - 1.800,00 zl (slownie: jeden tysiac osiemset zlotych 00/100)
Kwota kosztow upomnienia bla blablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablabla i tak dalej co jesli nie oplace albo nie pokarze OC. Mieszkam w Płocku a list dostałem z Warszawy i raczej nie widzi mi sie abym jechal specjalnie do wawy bo przeciez mam OC.


POMOCY !!!

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Hmmm troche to koslawo napisane... ale czy nie chodzi o to ze jezeli nie dasz im zaswiadczenia ze masz OC to nałożą na Ciebie kare?

A moze poprzedni własciciel miałe jakies zaległosci... w sumie ciezko powiedziec... mysle ze najlepiej bedzie zadzwonic do tego urzedu, przedstawic sprawe i dowiedziec sie o co im chodzi ...
[External Link Removed for Guests]

draago

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2007, 23:03
Imię: Tomasz
Auto: BMW E90 325i
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock / Bourne
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: draago »

Mi osobiscie wydaje sie ze chodzi poprostu aby im pokazac te OC
w dniu 16.01.2008r czynnosci kontrolnych dotyczacych spelnienia obowiazku zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialnosci cywilnej (OC)
Moge wszystko im pokazać tylko czy oni sobie mysla ze bede specjalnie jechał do warszawy ?

<wnerwiony> jutro dzwonię do nich ;p

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

draago pisze: Moge wszystko im pokazać tylko czy oni sobie mysla ze bede specjalnie jechał do warszawy ?
tak właśnie myślą....


pytanie za 100 pkt:

- samochód miał OC jak go kupiles ?
[External Link Removed for Guests]

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Ale napisane jest, że chodzi o przedstawienie dokumentów, więc można im to przefaksować. Najlepiej zadzwonić i dogadać się, o co zasadniczo chodzi. jak dla mnie dziwne jest, że data kontroli jest tak zbieżna z datą ubezpieczenia.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

kszychu pisze:jak dla mnie dziwne jest, że data kontroli jest tak zbieżna z datą ubezpieczenia.
dokładnie... wyglada tak jakby przez te 16 dni nie było w ogóle OC
[External Link Removed for Guests]

draago

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2007, 23:03
Imię: Tomasz
Auto: BMW E90 325i
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock / Bourne
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: draago »

Dla mnie tez to było dziwne. Ale postanowilem zadzwonic ;p Rowno o 8:02 zadzwonilem z pracy do nich i pytam sie o co chodzi. Mila Pani mowi mi ze musze wyslac kpie starego OC, nowego OC i kopie umowy kupna/sprzedazy. Gdy teraz sobie wszystko przemyslalem to doszedlem do wniosku ze cala ta sprawa jest z mojej winy gdyz przy przerejestrowywalem astre to zgubilem gdzies stare oc i mialem je doniesc ale tego nie zrobilem;p i pewnie Urzad Komunikacji wyslal odpowiednie pismo do nich a oni sie zajeli ;p

Dziekuje i przepraszam za problem ;p

ODPOWIEDZ