Projekt nowych stawek mandatów

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

Projekt nowych stawek mandatów

#1

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Jest projekt nowych stawek mandatów
[External Link Removed for Guests]
Co Wy na to? Poprawi się bezpieczeństwo?

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Mniej roboty mniejszą ilością ludzi (mniej kosztów) za większe wpływy do Państwa.
Wystarczy, że będziesz jechać autostradą i nieoznakowany bez problemu jest wstanie zakładać różnice 30km
Jest tu mocny absurd. Dalej lepiej jest jeździć bez prawka: najniższy mandat to 1500 zł. Za jazdę bez prawka 1000 zł Po co w ogóle robiłem prawo jazdy???
Chociaż wysokość współczesnych mandatów była śmieszna. Nawet punkty nie robią na co niektórych wrażenia bo po prostu jeżdżą bez prawka

Wysłane przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Czy poprawi się bezpieczeństwo ? Na pewno zaczną się ucieczki i pościgi za sprawcami. Jeżeli mandaty będą wyższe dla tych co płacą je częściej jak raz na dwa lata, to powinni też pomyśleć o tych, którzy płacą je bardzo rzadko np. raz na 5 lub 7 lat. Jak wysokość stawki ubezpieczenia ma być uzależniona od punktów karnych to powinno działać, zadziałać to w dwie strony: za punkty stawka w górę np. 20% a za brak punktów stawka w dół też o 20%. Tylko karać ? A gdzie motywacja ? Motywacją ma być tylko strach, lęk przed wysokim mandatem, jazda w dodatkowym stresie ? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Dla mnie też absurd, 1500 za kolizję...
Nie to że nie jestem za bezpieczeństwem...

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3655
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Zwróciłem na to uwagę wlasnie na te kolizje. Często to chociaż sprawca jest oczywisty to w prostych stluczkach jego karą jest naprawa samochodu za swoje. Czesto nie zauważysz, przypadkowo wymusisz. Co ma zmienić dodatkowe 1500? Że się nie zdarzy? Zdarzy się zdarzy. Teraz gdy pieszy ma pierwszeństwo to oczy dookola głowy. Oczy pieką bo mrugać strach.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

To wszystko bez sensu. Wysokość mendatu powinna być zależna od zarobków, albo opierać się trzeba by na punktach. Dla jednego mendat w wysokości 1500 to miesiąc głodówki dla niego i jego dzieci, dla innego to tańsze wino na jednej imprezie.
A dlaczego znaki "40" i to na kilku metrach straszą jeszcze wiele tygodni po zakończeniu robót? Za to się kara nie należy? Dlaczego w mieście na zatłoczonej ulicy z tysiącami pieszych jest 50, a na wsi, z domami 100m od drogi, szeroka ulica, pieszy 2xdziennie, też jest 50, chociaż wiadomo, że każdy drogą krajową pojedzie 70-80, bo mniej to poczucie, że ślimak wyprzedza?
Brak logiki w tym wszystkim, i mandaty niewiele zmienią, ponieważ decyzje o niebezpiecznym manewrze są podejmowane pod wpływem impulsu i poczucie możliwości otrzymania mendatu tylko wzmaga przypływ adrenaliny. Druga sprawa to stłuczki będące wynikiem... przypadku.
Myślę, że niedługo trzeba będzie znów wyjechać na zapad zasilić oszczędności, bo coraz niebezpieczniej u nas na ulicach. Strach wyjeżdżać z garażu bez większej gotówki. Angielskie magazyny podnoszą stawki i rozpaczliwie szukają chapaczy...

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 344
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Kolejna represja dla zwykłego pracującego Polaka, a nie bogola w Porsche jadącego ile fabryka dała. Taki dalej będzie jeździł jak jeździ, bo dla niego jest jak splunąć te 1500 czy 3000 zł.

hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

Nie jestem zwolennikiem podnoszenia kwot mandatów, choć i tak należą do jednych z najniższych w Europie. Jestem natomiast za wprowadzeniem możliwości stosowania postępowania mandatowego nawet w przypadku wykroczeń ujawnionych przez monitoring miejski. To nie wysokość kary, a jej nieuchronność hamuje zapędy niepokornych. Ponadto dla tych co to wydają 1000 zł na obiad i tanie wino, większą dolegliwością będzie pofatygowanie się na komisariat, złożenie zeznań i przyjęcie nawet symbolicznego mandatu, niż zapłacenie czterocyfrowej kwoty podczas kontroli.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5508
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 29 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

hak64 pisze:
16 sie 2021, 20:51
Jestem natomiast za wprowadzeniem możliwości stosowania postępowania mandatowego nawet w przypadku wykroczeń ujawnionych przez monitoring miejski.
Niby można swoje nagrania przekazać policji. Ale ciekawe jaki jest odsetek wszczętych postępowań a jaki kończy się ukaraniem „nagranego”.
Do tego jeszcze musieliby zmienić kilka przepisów pobocznych. Bo obecnie kpiną jest „nie wiem kto tego dnia prowadził mój samochód”. A zgodnie z art. 710 kodeksu cywilnego na użyczenie samochodu trzeba mieć umowę (choćby ustną).

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

FalconTech pisze:
17 sie 2021, 13:02
Niby można swoje nagrania przekazać policji.
Wiem, że można, bo jak to mawiają sam byłem matką...
Problem w tym, że aby nadać sprawie bieg potrzeba pisemnego zawiadomienia o wykroczeniu i żądania ukarania sprawcy. Dlatego wspomniałem o monitoringu miejskim, a nie osobie prywatnej dysponującej zarejestrowanym wykroczeniem. Urząd Miasta, jako instytucja może wystąpić z takim wnioskiem jednorazowo, dokładając tylko kolejne filmiki. Co się tyczy użyczenia pojazdu, to i owszem, właściciel nie musi pamiętać, może także odmówić wskazania kto kierował, ale zgodnie z nowelizacją k.w. to on będzie musiał zapłacić mandat (stosowna ustawa jest w przygotowaniu), choć uniknie punkcików karnych. Słaba to jednak pociecha, skoro straci trochę swojego czasu i nerwów.
Pozdrawiam.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ