Zmiana przepisów - Wiadomo kiedy? :)

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: wencik »

No własnie to tylko mały odsetek, ale będzie cała masa kretynów co ich rodzice stwierdzą ze ich dzieci dobrze jeżdzą ,puszczą ich samych np do sklepu, "przeciez to tylko za rogiem, i później wiadomo co będzie...
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: chiken »

jakby nie było każdy chciałby mieć jak najszybciej prawko, ale niestety na pewne dokumenty trzeba cierpliwie poczekać :)
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Goszas

#23

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

powinni w takim prawku przepisy zaostrzyc np. dowalic jakas ostra opinie np od wychowawcy ktory troche bo troche ale czlowieka zna i moze wtedy dostawali by tylko ci co powinni a nie tylko ze starsi pozwola i juz

slyszalem o jednym przypadku ze rodzice pchaja bo sie przyda prawko a kolesiowka jest chora psychicznie i to bez jaj :!:

jak by zrobili konkretne przepisy to by bylo wszystko oki

ale zapewne to ze bedzie mozna od 16 to plotka ale sprawdze u wiarygodnego zrodla

a w ogole prawko powinno sie dostawac najpierw na slabsze pojazdy a pozniej na mocne a nie 18 latek robi prawko kat A i kupuje honde z wielkim silnikiem i jest jak jest inwalida przez glupote :cry:

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Kilka dni temu, jakiś gówniarz (mam 30 lat i pełne prawo nazywać 16-sto latków gówniarzami) wyjechał mi z podporządkowanej skuterkiem. Nawet nie obrócił łba, żeby zobaczyć, czy coś nie jedzie. Dzięki Bogu droga z naprzeciwka była pusta i mogłem go wyminąć, bo bym nie wyhamował i dzięki Bogu ten szczyl jechał tylko skuterkiem. Nie wiem co by było, gdyby jechał samochodem...
Odpowiedzialność i wyobraźnia rodzi się z wiekiem, dlatego 16-sto latkom za kółkiem mówię stanowcze NIE!
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Goszas

#25

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

kszychu, no niestety tak jezdza skuterkami, ale to sa ci ktorym starsi full siana daja i kupuja skuter do zabawy a nie wiedza czy m sie to moze skonczyc

a jak bede musial czekac dwa lata to i tak nie tak zle :mrgreen:
kszychu pisze:(mam 30 lat i pełne prawo nazywać 16-sto latków gówniarzami)
oczywiscie ze masz, ja tez jestem gowniarz, a jak niektorzy widzieli "kapral malolat" :mrgreen: w podpisie

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Goszas pisze:powinni w takim prawku przepisy zaostrzyc np. dowalic jakas ostra opinie np od wychowawcy ktory troche bo troche ale czlowieka zna i moze wtedy dostawali by tylko ci co powinni a nie tylko ze starsi pozwola i juz
1. Stworzy to sytuacje korupcjogenne: "o proszę, żona upiekła ciasto 'z nadzieniem', tylko proszę wystawić dobrą opinię".
2. Zachowanie człowieka w szkole nie odzwierciedla jego zachowania na drodze. Znam kolesi, bardzo grzecznych, dobrze się uczyli, byli mili a za kółkiem stawali się debilami.

W ogóle żadne opinie, testy nawet psychotechniczne, czy inne jazdy próbne nie będą miarodajne, gdyż test jak to test, trzeba zrobić wszystko, żeby go zdać. Najbardziej wiarygodne są statystyki policyjne, a tam, młodzi kierowcy niestety przodują. Dlatego ja jestem za pozostawieniem wieku na obecnym poziomie i ograniczeniu praw "świerzych" kierowców (bez względu na wiek). Jakieś ograniczenie prędkości, zielony listek (widząc go przed sobą na pewno zachowam wzmożoną czujność i baaaardzo ograniczone zaufanie), obowiązkowe kursy doszkalające.

Goszas

#27

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

kszychu, masz racje ale cos by sie musialo znalezc zeby ci normalniejsi mogli ale i tak lipa bo b1 to nie warto

[ Dodano: 2007-03-21, 14:44 ]
no coz trzeba czekac i rometa tyrac :mrgreen: :evil:

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Goszas pisze:kszychu, masz racje ale cos by sie musialo znalezc zeby ci normalniejsi mogli
ALe zauważ Goszas, że nie ma sposobu wychwycenia tych "normalniejszych" od tych "nienormalnych". Dlatego lepiej poczekaż, aż z wiekiem, odsetek tych normalniejszych stanie się większy niż tych nienormalnych.

Goszas

#29

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

wiem, wiem kszychu, ale wiesz prawko chcialbym jak najszybciej :mrgreen: narazie romet i tuning furki ktora pozniej bede jezdzil

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja jestem temu przeciwny. sam miałem 16 lat i wiem jak to jest, w tym wieku wątpie że bym był na tyle rozważny żeby nie szaleć na drodze. mając 18 lat i własne autko zdążało mi się zaszpanować przed kolegami i poszaleć a w wieku 16 lat byłem jeszcze mniej odpowiedzialny. na taką młoda osobę bardziej wpływa otoczenie :/

Ja jestem za tym żeby prawko było od 18 lat a np B1 od 16 tylko że wyłącznie z rodzicami i np samochód musiałby mieć ograniczenie co do mocy, które też by się przydało dla początkujących kierowców (B) choć to trochę nierealne :D

moim pierwszym samochodem było cinquecento 700 i cieszę sięże takie bo przynajmniej nie było szybkie więc bezpieczniejsze trochę ;)

ODPOWIEDZ