Jazda bez dokumentów?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

Jazda bez dokumentów?

#1

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Jaka kara czeka kierowcę gdy zapomni wszystkich dokumentów?
A co gdy tylko prawka lub dowodu lub dowodu rejestracyjnego?

Słyszałem też, że gdy policja złapie przyszłego kierowcę przed egzaminem wlepia tylko mandat bez zawieszania egzaminu, ile w tym prawdy?

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Guest
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2007, 14:51
Województwo: Zagranica - Inne

#2

Nieprzeczytany post autor: Guest »

FalconTech pisze:Jaka kara czeka kierowcę gdy zapomni wszystkich dokumentów?
Ja widziałem w "Uwaga pirat!" że kobietę zatrzymali za jakieś wykroczenie i nie miała papierów przy sobie i dostała tylko mandat za wykroczenie za które została zatrzymana a czy ma uprawnienia sprawdzili przez radio... z tym że nie mogła kontynuować jazdy (ktoś po samochód miał z prawkiem przyjechać lub dowieźć jej papiery)

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

Mandat za brak jednego z dokumentow to 50PLN, kazdego dokumentu, czyli jak nie masz polisy OC to tez 5 dyszek "na drogi trzeba dac"

A to o czym pisze biz, to nie jest tak, ze placi za wykroczenie, tylko mandat zawiera juz kwote ktora trzeba odpokutowac za brak papierow ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

50 zł za brak każdego z dokumentów. A wymagane są : prawo jazdy, dowód rej. i ważna polisa OC. Gdy brak polisy, a użytkownik auta ma możiwość jej dostarczenia w czasie 15-20 min mandat 50 zł. Gdy nie ma mozliwości dostarczenia, holowanie auta plus mandat, a auto właściciel dostaje gdzy przedstawi w jednostce policji ważną polise OC i opłaci koszty holowania i postoju auta na parkingu policyjnym. Gdy polisa zostanie zawarta po terminie kontroli dochodzi do tego wniosek do funduszu to jest zdaje się 500 euro. W praktyce jak kierowca nie ma zawartej polisy OC, a jeździ autem kieruje się wniosek do sądu, tam już takiego barana stosownie wycenią.

[ Dodano: 2008-03-22, 17:42 ]
jesli dodatkowo kierowca nie ma przy sobie dokumentu ze zdjęciem pozwalającego stwierdzić jego tożsamość zaczynają się dla takiego kierowcy schody...

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

wcale nie jest tak, że auto jest holowane. Też sprawdzają czy auto ma polisę. Jak im podasz w jakiej ubezpieczalni to szybciej to sprawdzą. Ja raz zapomniałem dokumentów (a dokładniej nie oddał mi ich brat któremu auto pożyczałem) i jak mnie zatrzymali to dostałem tylko mandat 150zł (za brak 3 dokumentów). Srawdzili ze mam uprawnienia, ze auto ma OC, wypisali mandat i puscili.

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Michaello84 pisze:wcale nie jest tak, że auto jest holowane
Po prostu miales szczescie, mi moj agen mowil, zeby nie dac sie na to wkopac,
bo jak zapomnie swistka to zkontaktowac sie z ubezpieczalnia
i oni powinni potwierdzic ubezpiecznie.
Chociaz to zalezy od policmajstra... jak sie uprze to nie bedzie chcial o tym sluchac ...

popytajcie Juniora :D on wie ile kosztuje zapomnienie kwita OC...
szczegolnie jak kontrola jest wieczorkiem... na parkingu polisyjnym placi sie za "date",
czyli uto laduje o 23, a odbieramy o 2 to liczy sie jko 2 doby :P

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

Michaello84 pisze:wcale nie jest tak, że auto jest holowane. Też sprawdzają czy auto ma polisę. Jak im podasz w jakiej ubezpieczalni to szybciej to sprawdzą. Ja raz zapomniałem dokumentów (a dokładniej nie oddał mi ich brat któremu auto pożyczałem) i jak mnie zatrzymali to dostałem tylko mandat 150zł (za brak 3 dokumentów). Srawdzili ze mam uprawnienia, ze auto ma OC, wypisali mandat i puscili.
Człowieku, jestem policjantem i niejeden pojazd już kazałem holować więc sory, ale bzdury piszesz. Przepisy mówią, że gdy kierowca nie ma zawartej polisy, lub nie potrafi się nią okazać pojazd jest usuwany z drogi. A policjant jeśli na to czas pozwoli może poczekać aż ktoś kierowcy taką polise dostarczy. Drogą radiową nie ma mozliwości ustalania czy pojazd ma zawarta polisę, bo nie ma takiego systemu informatycznego w którym takie dane by się znajdowały. System CEPIK takich danych nie zawiera.

Pamiętam jak kiedys nocą zatrzymalismy do kontroli Opla Vectrę. Kierowca, starszy gość miał taki burdel w dokumentach i w kabinie, że szukał kwitka OC 40 min. Z uwagi że była to nocka mogliśmy sobie pozwolić na tak długie czekanie. Ale w koncu się nam cierpliwośc skonczyła i wezwaliśmy holownik. Jakieś 5 min po wezwaniu koleś znalazł kwitek. Na szczeście holownik jeszcze z bazy nie ruszył i dla kierowcy obyło się bez sankcji. Na słuzbie, kiedy interwencja goni interwencje nie ma czasu na czekanie i jest krótka piłka. Masz kwit OC lub go nie masz. Jak nie masz jedzie holownik.

Szczerze mówiąc dziwi mnie niejednokrotnie wasza niewiedza w kwestii PRD. A przecież chyba wszyscy prawo jazdy posiadają...

lukasik

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 08 lut 2007, 23:02
Imię: lukasz
Auto: ASTRA H 2,0 T
Silnik: 2,0lel
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: RAdom
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: lukasik »

FalconTech pisze:
Słyszałem też, że gdy policja złapie przyszłego kierowcę przed egzaminem wlepia tylko mandat bez zawieszania egzaminu, ile w tym prawdy?
z tego co wiem to 1tys dla przyszłego kierowcy i kolejny 1 tys dla własciciela tak było w radomiu jakis czas temu

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wencik »

a ja słyszałem- ze dla kierowcy(przed egzaminem)odroczenie na 3 lata - a dla kierowcy 500zł
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Jaca31, jest policjantem niech się wypowie w tej sprawie :]

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

ODPOWIEDZ