Chiptuning Astra J 1.4 NET (1.4 turbo 140 km)

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
kleko

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 lis 2014, 23:05
Imię: Łukasz
Auto: AJ ST
Silnik: 14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa
Pomocny: 7 razy

Re: Chiptuning Astra J 1.4 NET (1.4 turbo 140 km)

#141

Nieprzeczytany post autor: kleko »

Kolega chyba wpadł się jedynie zareklamować :( na PW też nie odpowiada...

Niemniej jednak patrząc na to mam ochotę sprawdzić to u siebie. Niestety niewiele jest polecanych tunerów w okolicach wwa, którzy by się tego podjęli :(

Awatar użytkownika
notchbacklpg

Astro-maniak
Posty: 541
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:00
Auto: Astra J
Silnik: B14NET LPG
Rocznik: 2016
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 12 razy

#142

Nieprzeczytany post autor: notchbacklpg »

kleko pisze:Kolega chyba wpadł się jedynie zareklamować :( na PW też nie odpowiada...

Niemniej jednak patrząc na to mam ochotę sprawdzić to u siebie. Niestety niewiele jest polecanych tunerów w okolicach wwa, którzy by się tego podjęli :(
Jakbyś trafił na takiego co się podejmie to daj znać.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Rabbit

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 21 maja 2017, 0:57
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 6 razy

#143

Nieprzeczytany post autor: Rabbit »

Ktoś na śląsku i w okolicach robił 1.4 140 km bez instalacji gazowej? Wybór tunerów w okolicy jest spory, skłonny byłbym wybrać jakiegoś poleconego niż lecieć w ciemno.

Awatar użytkownika
majkel517

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:13
Imię: Michał
Auto: Astra J 1.4 turbo
Silnik: 1.4 net Turbo
Województwo: mazowieckie

#144

Nieprzeczytany post autor: majkel517 »

Człowiek zabiegany zapomniałem odpisać zrobiłem już 4 tys po czipku i wsio bangla :) przydaje sie czasami podczas szybkiego manewru wyprzedzenia. Nie katuje auto not stop ale powiem ze jest różnica jak tylko wyjechałem z hamowni. Turbo szybciej sie wkreca od niższych obrotów i mocniej kreci . Pare razy się z kimś puściłem od swiateł to byli zdziwieni kombi na kołpakach rodzinny klocek ze to tylko 1.4 T a jak powiedzałem ze LPG :) to już wogóle:) ostatnio audi a6 2.8 porobione az kilka razy podchodził ale turbo swoje robi :)
Jakiś film na szybko coś nagrałem. dajcie znać czy odpala

[External Link Removed for Guests]
aa po zjechaniu z hamowni jakaś lampka sie zapaliła tylko na 20 sekund chyba od ABS albo hamulec reczny. ale to mi mowił Tuneri znikło odrazu i teraz nic auto na przednich kołach na hamowni jechało pod 200 km/h a tył stał i dlatego tak.

kleko

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 lis 2014, 23:05
Imię: Łukasz
Auto: AJ ST
Silnik: 14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa
Pomocny: 7 razy

#145

Nieprzeczytany post autor: kleko »

Powiedz mi, Agma dalej korzysta z przenośnej hamowni? Robiłeś to u nich na miejscu czy na jakimś zlocie?

Teraz jak korzystasz z większej mocy to zakładam, że zużycie benzyny wzrosło podczas jazdy na LPG?

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#146

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Myślę że wynosi 0 litrów benzyny na 100km jak jedzie na LPG, a tak poważnie jak ciśnie to musi spalić moc nie bierze się z wgranego programu a pokarmu ze zbiornika
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
majkel517

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:13
Imię: Michał
Auto: Astra J 1.4 turbo
Silnik: 1.4 net Turbo
Województwo: mazowieckie

#147

Nieprzeczytany post autor: majkel517 »

Robiłem u nich na miejscu. Co do spalania to nie odczułem ani więcej ani mniej. Nawet jeśli pobiera niech jej wyjdzie na zdrowie :)

kleko

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 lis 2014, 23:05
Imię: Łukasz
Auto: AJ ST
Silnik: 14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa
Pomocny: 7 razy

#148

Nieprzeczytany post autor: kleko »

qtom, przecież wtryski fabrycznej LPG mają mniejszą wydajność przez co przy ostrzejszej jeździe ubywa PB ze zbiornika :) stąd moje pytanie, w zasadzie odpowiedź jest oczywista ale wolałem zapytać 😂

majkel, czyli mają też stacjonarną? Pytam bo kiedyś na jakimś spocie jak robili hamowanie to w Hondach mających 120KM wychodziło czasem 160KM xD

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#149

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Nigdy mi nie ubywało a jeździłem naprawdę ostro
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

kleko

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 lis 2014, 23:05
Imię: Łukasz
Auto: AJ ST
Silnik: 14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa
Pomocny: 7 razy

#150

Nieprzeczytany post autor: kleko »

Na pewno miałeś fabryczną instalację z fabrycznymi wtryskami, medy pomarańczowe? One mają wydajność ok 20 KW/szt więc łącznie mają mniejszą wydajność niż silnik. Czytałem, że przy wyższych obrotach jest dotrysk benzyny.

Ale nvm, najważniejsze, że okazało się, że śmiało można chipować asterkę :)

ODPOWIEDZ