[Poradnik/How-To] OBDII + Torque - Diagnostyka Auta

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
hapvlz

Astro-maniak
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 15 razy
Pomocny: 8 razy

[Poradnik/How-To] OBDII + Torque - Diagnostyka Auta

Nieprzeczytany post autor: hapvlz » 15 maja 2019, 10:16

Cześć,

pod słowem kluczowym "torque" nie znalazłem tematu w którym byłby jakiś ciekawy zbiór informacji na temat samego Torque, czy też diagnostyki auta na podstawie wykresów, wyników.

Będę chciał aktualizować temat jeśli tylko uda mi się coś fajnego znaleźć lub wyczytac na forach lub w poszczególnych tematach.
Jeśli macie jakieś sposoby na diagnoze pracy auta to zapraszam do udziału :)

=======================================================================================

Osobiście polecam moduł iCAR2 spośród wielu chińskich modemów które testowałem ten radzi sobie najlepiej. Zakupiony w Polsce. Posiada opcje automatycznego wyłączenia więc może na stałe być wpięty w OBDII, bez problemu łączy się po ponownym odpaleniu auta. Informacja dla osób które pierwszy raz będą użytkowali moduł, posiada on funkcje jedynie odczytania parametrów oraz kasowania błędów, nie ma opcji wprowadzania jakichkolwiek zmian.

Pierwsze użycie Torque - Ustawienia Podstawowe -
1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
6.png
=======================================================================================

Skanowanie błędów silnika -
-- W trakcie przygotowywania screenów

Dodatkowe PIDy do Pontiac / GM / Opel / Vauxhall -
1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
6.png
7.png

Wypadające zapłony -
Autor: @mbar
Temat: viewtopic.php?f=163&t=835188&p=1210332& ... e#p1210332
Opis: Pokazuje wypadające zapłony na bieżąco oraz w formie historycznej
Uwagi: Do wyboru na liście posiadam łącznie 12 opcji, Astry benzynowe są cztero-cylindrowe więc zakładam że dodanie 4 widoków powinno wystarczyć, sprawdzę to dziś po pracy i zaaktualizuje jeśli będzie potrzeba więcej widoków.
1.png
2.png
3.png
4.png

Przydatne wskaźniki -
-- W trakcie testów

W trakcie aktualizowania
-- Historia aktualizacji tematu
// 15 Maj 2019 # Założenie tematu, dodanie wpisów odnośnie: wypadających zapłonów; dodatkowe PIN'y; Pierwsze użycie torque;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Vexator

Astro-maniak
Imię: Marcin
Auto: Astra K ST
Silnik: B16DHT
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Vexator » 15 maja 2019, 19:47

Fajny temat, może by poza diagnostyką dodać jeszcze opisy co w ogóle dają nam informacje wyświetlane w torque, takie jak np. boost

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

nie znam się, więc się wypowiem

ODPOWIEDZ