Koncówka tłumika

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

Koncówka tłumika

#1

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

Witam, szukałem na forum ale nie znalazłem tego co chciałem...przechadzałem sie wczoraj po brico marche i znalazłem stiosko z końcówkami tłumika, moje pytanie brzmi, czy sprawdzał ktoś z was czy po założeniu takiej końcówki uzyska się jakis ...pomrók czy coś takiego??? czy mimo to podstawa to wymienić ostatni tłumik żeby takie coś uzyskać...jeżeli chodzi o wygląd to były bardzo ładne tylko ciekawe czy tylko na wyglądzie się kończy...pozdrawiam
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

kaes

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2008, 21:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kaes »

Jeśli kupisz z dyfuzorem to "pomruk" będzie ale uwierz mi nie będziesz z tego dźwięku zadowolony bo nie da ci on basowego dźwięku jak sportowy tłumik tylko śmieszne pierdzenie że aź wstyd dawać po garach. Kup bez dyfuzora.

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: destylator »

jak chcesz to ja mam ładną końcóweczke tłumika, tylko musisz ja sobie przyspawać. Sam robiłem i polerowałem :)
TTi 880 + SIRIO ML 145

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

Astra92, jesli zalezy Ci na jakims pomruku to najtanszym rozwiazaniem bedzie jakis tlumik Ultera, troche sie szybko przepalaja, ale z 2-3 lata powinien posmigac, koncowek nie polecam, dobre sa tez odpowiednio drogie a pomruku jak nie bylo, tak nie bedzie...
Chyba ze masz kase to polecam jakiegos DTM-a to juz bedzie fajnie brzmiec, ale nie bedzie glosny ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

przemyślałem sobie to i stwierdziłem, że nie kupuje...a już trzymałem końcówke w dłoni i chciałem iść do kasy ale stwierdziłem poźniej, że nie...w zamian za to kupiłem sobie piankę do czyszczenia tapicerki:) u mnie widać troszkę stary tłumik bo mam standardowe zderzaki i troche nie tak by to wyglądało od tyłu...brudny pordzewiały tłumik i nowa srebrna końcówka, jeżeli będe miał troszkę więcej kasy t zainwestuje w nowy wydech, ale jak narazie to mam inne wydatki...szkoła i takie tam:)
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

Witam!
Podlącze się do tematu żeby nie zakladać nowego. Mianowicie mam taki problem z tlumikiem, że od wczoraj mam go w bagażniku zamiast na jego miejscu :P
Niestety ze starości rozleciala się rura lacząca kata i tlumik końcowy zaraz przed końcowym tlumikiem. Tlumik wygląda jeszcze dobrze więc nie chce go zmieniać. Z blacharzem z migomatem jestem umówiony na poniedzialek że zespawa mi to do kupy, albo wstawi kawalek rury i zespawa to w calość, bo tylko ta rura się zesypala.
Wszystko fajnie ale jak już biorę się za tą robote to myśle żeby przy okazji zająć się calym ukladem wydechowym.
W sklad moich myśli wchodzi:
-wycięcie katalizatora (bo nie wiadomy jest jego stan i kiedy się sypnie, o ile już nie jest zesypany), w jego miejsce wspawanie rurki (o strumienicy slyszalem wiele zlego, jest droższa, a źle zamontowana pogorszy serie, więc wole zwyklą rurke), pytanie tylko czy rzeczywiście to dobry pomysł? Bo czytam posty że robi się metaliczny dźwiek, że jedni zadowoleni, inni nie i mam dylemat. Auto jest z 92r więc nie musi prawnie mieć katalizatora tak? Na przeglądzie jak zamiast kata będzie rurka to przejdzie przegląd autko? Czy rurka nie zmuli mi auta?
-wspawanie końcówki tlumika. Tutaj glównie chodzi mi o wygląd a nie sportowym brzmieniu. Chce auto mieć takie ciche jakie jest. Tylko pytanie jak odetne to kolanko w tlumiku i w to miejsce wspawam końcówke to dźwięk się nie zmieni? i najważniejsze czy tlumik z tak wspawaną końcówką mi wejdzie pod zderzak? Czy nie będzie trzeba go rzeźbić? czy nie będzie mi bilo? Seryjny tlumik i zderzak z przed liftu.

[ Dodano: 2008-06-20, 12:38 ]
z tego co poczytalem i troche jeszcze pomyślalem to wydaje mi się że moje autko nie jest zmulone. Osiąga prędkość maksymalną podaną przez producenta, choć na lpg i większych kapciach. Prędkość mierzona na gps, a nie z licznikowym przeklamaniem, a przyspieszenie choć nie mierzone stoperem, też wydaje się dobre jak na ten silnik po tylu latach i tym przebiegu, więc katalizator (o ile przed kupnem astry przezemnie ktoś z nim czegoś nie zrobil) jest w stanie jeszcze dobrym.
Możliwe że w środu tej puszki jest rurka, a możliwe że katalizator jeszcze żyje, a może byl zmieniany, no nie wiem, ale jeszcze jest dobry. Analizatorem spalin auto bylo sprawdzane jakiś czas temu i też wsio bylo ok, więc zostawie go jeszcze, rurke wstawie jak sie totalnie wysypie ;)
Pytanie więc pozostaje jedno tylko. Czy jak utne to kolanko z tlumika (rurke którą zakończony jest tlumik) i wspawam tam nakladke, to nie bedzie kolidować ze zderzakiem? nie bedzie buczeć glośno? dźwięk się zmieni? Bo chce mieć cicho :)

Awatar użytkownika
Sierzant

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2008, 12:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Sierzant »

A co mi poradzicie do diesla?? Mysle o zalozeniu koncowki (ze wzgledow wizualnych). Znalazlem na allegro taka koncowke z dyfuzorem [External Link Removed for Guests] , pisze ze jest to koncowka do diesli firmy ULTER. Jesli chodzi o wyglad to mi sie podoba, ale boje sie ze ten dzwiek z dyfuzora nie bedzie za przyjemny.
Ja też mam hopla na punkcie Opla !!

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#8

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

Sierzant, w dzwięku to raczej nic ci nie zmini się. Musiałbyś wywalić wszystko po drodze wstawic przelotówkę i na końcu sportowy wydech. Wówczas możesz uzsykać fajny efekt dzwiękowy na wydechu.

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

zalezy jaka koncówka !
ja sobie zalozylem dwu rurke Ultera no i jak jade to brzmi inaczej

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

ja zalożylem ostatni koncowy sportowy tlumik i powim ze jest bardzo fajny pomruk dopiero przy wyzszych obrotach budzi sie do Życia ale naprawde jest fajnie same koncówki raczej nic nie dadzą lepiej dolozyć i kupić cos pozomniejszego

ODPOWIEDZ