Zawieszenie

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
tiesto

Astro-maniak
Posty: 167
Rejestracja: 27 gru 2007, 0:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin-Słupsk
Kontakt:

Zawieszenie

#1

Nieprzeczytany post autor: tiesto »

Cześć przeglądam oferty zawieszeń i przeglądam - czy ktoś wie czemu do combi i do sedanów łatwiej dostać zawieszenie o większym obniżeniu niż do Cupe i Cabrio?Duzo gotowych zestawów mozna dostać z obnizeniem -60/ -40 w przypadku sedanów i combi gdzie w przypadku Cupe i Cabrio większość to -30/ -30.Czy jeśli zawieszenie przeznaczone do Sedana założe do Cupe to zostanie zachowane obniżenie podane przez producenta?Normalnie czarna magia - pozdrawiam

Awatar użytkownika
yoyo2o

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

a to nie jest tak, ze zawieszenie pasujace do sedana bedzie tez bez problemu pasowalo do coupe ?? Ja wlasnie czekam, az przyjdzie do mnie zawias h&r, mam wersje 3d i tyl bedzie - 40 a z przodu regulowane pomiedzy 40-60

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Jeśli chodzi o Fki to coupe/cabrio mają ciut niższe niż standardowy sedan/hb. Mają takie jak wersja gt/gsi. Oczywiście sprężyny/amortyzatory są wymienne we wszystkich tych wersjach. Kombi to inna sprawa-przednie pasują, tylne są specjalne do kombi. Powiem tak cabrio/gt/gsi są niższe od standardu o 2-3cm. Jeśli kupisz sprężyny do zwykłego sedana/hb -40 to cabrio obniży się o 20mm.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

na zdjęciu to widać że masz hb 3 drzwiowego a nie coupe

no chyba że do innego autka niż w na zdjęciu to np w motoryzacyjnym dorwiesz zestaw sprężyn LESJÖFORS obniżających o -40

dodatkowo w normalnym sklepie tuningowym ściągną Ci taką glebę jaką tylko chcesz :D

w innym wypadku jak byś chciał wrzucić sprężyny od sedana do Twojego HB to będzie stał wyżej niż jest to zamierzone bo sedan i coupe mają cięższy tył

tiesto

Astro-maniak
Posty: 167
Rejestracja: 27 gru 2007, 0:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin-Słupsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tiesto »

No tak chodzi o zawieszenie do mojego auta - Heachback 3 D - i wlasnie chodzi mi o to o czym piszecie - bo niewiem czy jeśli wrzucę sobie np. kompletny zestaw Weitec który producent przwiduje do Sedana i ktory Sedana ma obnizac o -60/-40 to czy takie same proporcje obnizenia zostaną zachowane w moim aucie...

[ Dodano: 2008-04-08, 23:14 ]
yoyo2o pisze: Ja wlasnie czekam, az przyjdzie do mnie zawias h&r, mam wersje 3d i tyl bedzie - 40 a z przodu regulowane pomiedzy 40-60

Jeśli to nie tajemnica to drogo Cie wyniosło takie zawieszenie?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

nie będą. Tzn przód się zachowa prawidłowo ale tył będzie wyżej. Jest jeszcze sprawa czy z sedana będzie pasować do HB ;)

tiesto

Astro-maniak
Posty: 167
Rejestracja: 27 gru 2007, 0:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin-Słupsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: tiesto »

JOszi pisze:Jest jeszcze sprawa czy z sedana będzie pasować do HB

No własnie ja tego niewiem - myślałem że może Wy coś wiecie :mrgreen:

Awatar użytkownika
yoyo2o

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

tiesto, ja sobie zalatwilem od znajomka ktory z niemiec sprowadzil zglebiona astre i bylo mu za twardo i za nisko i odkupilem od niego przednie amory ze sprezynami i tylne sprezyny za 600zl.
JOszi pasowac beda tylko moze byc rozna twardosc

KwL

Astro-maniak
Posty: 168
Rejestracja: 03 kwie 2008, 22:42
Imię: Konrad
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: KwL »

siemanko!

mam pytanko w sprawie sprezyn bo mam obecnie sportowe sprezyny 60/40 oraz amortyzatory sportowe i jest w asterce II bardzo twardo:( chce wymienic na zwykle amortyzatory oraz na sprezyny sportowe 35/20 czy bedzie roznica i asterix bedzie bardziej miękki niż na amorach sportowych??? czekam na wasze opinie i prosze o pomoc bo jezdze jak na desce:( KwL
! ! ! NIE zabijesz NIE WygraSz ! ! !

ODPOWIEDZ