Filtr stożkowy - JAKI???

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Gość

Filtr stożkowy - JAKI???

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Chce zamontować filtr stozkowy do mojej astry 1.6 si i nie jestem pewien jaki - miło by było usłyszeć cokolwiek od kogoś kto już jakiś ma.... czy poprawił dynamike itd.
widziałem różne cenowo od 40 do 200 zł. wole zapłacic wiecej ale zby był efekt 8)

Goszas

#2

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

cosmos7, przy testach motoru na hamowni najlepszy okazal sie filtr stozkowy otwarty z dolotem typu carbon

od starego zuzytego filtra seryjnego podniosl moc o 3,3KM, ale od nowego seryjnego filtra to juz tylko o 2,4KM

auto na ktorym przeprowadzono testy to FIAT PUNTO 1.2 75KM po remoncie silnika

i gdzies jeszcze czytalem, ze taki filtr daje efekty z dobrym ukladem wydechowym czy to prawda zobaczymy

ale najlepiej chyba poczekac az zaczna sie wypowiadac ludziska co maja takie filtry

na dniach postaram sie zrobic temat o filtrach wraz z wykresami z hamowni

pozdro Goszas :P

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Ja mam filtr stożkowy w obudowie - fak faktem plastikowej, ale sam filtr pochodzi ze stajni AEZ,K&N,AOMA - coś z tych.... w każdym razie ..duzą różnice robi odległość stożka od wtrysków ;)... to znaczy stożka od miejsca gdzie zostaje doprowadzone z niego powietrze...

jeżeli stozek jest tuż przy lewej kolumnie amorka ( stojąc przodem do silnika ), to silnik zyskuje KONIE - nie wiem ile ale.. nie liczcie na nic specjalnego wkoncu stozek moze dac 10-15% z calej mocy silnika dodatkowo...( przy dobrym ustawieniu ).


Oczywiście stożek daje jest elastyczniejszą pracę silnika :)
I teraz MYYYK jest taki, im dłuższa rura [rzez którą leci sobie powietrze... tym auto jest elastyczniejsze ;) ta moc w KM maleje nieznacznie, a bardziej przekłada się to na NM :)

Pozatym.. Stożki dobiera się do pojemności silnika.

stożek wydaje tez dźwięk w przedziale 3-4,200 obrotów.

I co najważniejsze.... :

DOLOT , do lot to tak jak szyja u człowieka....Bez dolotu stożek możesz sobie założyć...ale dla wyglądu ;) -tzn. w jakimś procencie będzie spełniał on swoje funkcje ... ale nie w takim.. jaki daje dobry dolot. DOlot to uzupełnienie stozka.

Jedno jest pewne... RURA łącząca stożek z wtryskiem, musi być wewnątrz G.Ł.A.D.K.A.
co to znaczy ? - to znaczy, że jakie kolwiek fałdy, spowodują niejasności i drgania w powietrzu przelatującym, co oczywiście zachwieje całą gospodarką dolotową ;) auta ;)...

jak czegoś nie wiesz.. a ja tego nie napisałem... lub źle coś napisałem.. pytaj...

Goszas

#4

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

JunioR pisze:Jedno jest pewne... RURA łącząca stożek z wtryskiem, musi być wewnątrz G.Ł.A.D.K.A.
skad ja to znam?

i gicior, ze to ktos lepiej wytlumaczyl :idea:

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dzieki wielkie, pytanie tylko czy mój mechanik to wie :/
moze mi ktoś podac jakiego filtra mam szukac do mojej 1.6 si (101 KM)... poszukam na allegro i kupie, zawsze to ładniej i przy dobrym zamotowaniu jak mówicie lepiej działa...

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a co tam ma mechanior robić :D kub stożek i dolot dedykowany do astry (ok 100zł) i samemu zakładasz. - potem robisz dolot powietrza do stożka osłonięty od ciepła silnika i hula :D tylko że sam stożek mało daje, lepiej jak jest jeszcze zmodyfikowany wydech.

może jak chcesz się bawić to przerób kolektor na taki 4-2-1? da to pewnie więcej mocy niż stożek

Goszas

#7

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

JOszi pisze: lepiej jak jest jeszcze zmodyfikowany wydech.
wiedzialem, ze ktos mnie poprze :D

JOszi, moze dla kolegi dobra rada z tym wydechem

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no dobra bo sam stożek to tylko dźwiek bez wydechu poprawi

Klapek

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Klapek »

jak chcesz odczuć faktycznie róznice na przyśpieszeniu i elastycznoścui to tylko jest jeden własciwy adres [External Link Removed for Guests]
enzo 0-100km/h 9,3s i 159m bez trakcji do 3-go biegu :)

pawelp

#10

Nieprzeczytany post autor: pawelp »

Co sadzicie o sportowych wkladach sportowych? podnosza choc troche moc? bo szukam czegos takiego do astry i nie wiem czy nie lepszy bylby stozek.... mam astre 1.4 z lpg co byscie do niej wrzucili?

ODPOWIEDZ