jakie sprężyny?

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

to podejdzie do mnie w końcu ten zestaw czy nie ?

od kumpla słyszałem, że te amortyzatory by do mnie nie weszły ze względu na większy blok silnika w np. c20... prawda to ?

a sprężyny ? same da się założyć ?
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

na moje to powinny wejść bez problemu. gsi ma większy blok ale tu chodzi o wagę silnika 1.6 po prostu będzie stało wyżej

eXstra

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 29 sie 2008, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: eXstra »

No i mnie pękła sprężyny z tyłu - więc kupiłem 2 nowe - wzmocnione - tzn mają grubsze zwoje na całej długości - firmy JAMEX - na aukcji gość zapewniał że są do sedana/cabrio/HB - no i pasują - z tym że dupe mam teraz bardzo wysoko - wczesniej autko było bardziej przyklejone do asfaltu jednak mam wrazenie ze teraz są lepsze opory powietrza - lżej się rozpędza...nie podoba mi się natomiast wygląd tak wysoko osadzonego tyłu - może jakoś skrucić o 1 zwój?
Na pewno sytuacja się zmieni jak zatankuje do pełna + gaz do pełna i wsiądzie komplet osob jednak ja przewaznie jezdze sam lub we 2 osoby... bez bagażu :-)
Obrazek

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: morieris »

eXstra, sprężyny Ci sie "ubiją" za jakis czas
[External Link Removed for Guests]

eXstra

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 29 sie 2008, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: eXstra »

mam nadzieje bo wygląda jak sportowa wersja poloneza albo dużego fiata 125P - z początku lat 90tych... :D

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: morieris »

I jak ? poszlo troche w dół?
[External Link Removed for Guests]

albin84

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 29 mar 2009, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: albin84 »

Jak byś chciał to mam prawie kompletne zawieszenie do asi - prawie bo mi pękła przednia prawa sprężyna zaraz po kupieniu autka - na przeglądzie mialem 90-95% na trzepakach. Po tym kupiłem nowe cale - sprezyny i amorki. Obniza ok 5cm - nie wiem dokladnie - jak znajde brief to dam znac ile dokladnie. Tyl byl w porzadku - wiec jak bys byl chetny to napisz na pw a sie dogadamy. Ostrzegam - jest twaaaaarde.

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

eXstra, rób coś z nimi, bo one się nie "uklepią" :) Wzmocnione się kupuje po to, żeby można było więcej cegieł wrzucić do bagażnika, a astra tym bardziej cabrio chyba nie do tego Ci służy :) Może z tym obcięciem coś da radę...

Generalnie szkoda, że się nie zapytałeś na forum zanim kupiłeś. U nas w Lubelskiem ma kolega Kinio takie springi - jeździ dłuugo i nie opadają ;)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

albin84

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 29 mar 2009, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: albin84 »

Odświżam troszkę temat, bo będę miał chyba na sprzedaż cały zestaw jaki teraz mam -55,-50 firmy supersport ale bardzo twardy, moje kochanie ma już dość jeżdżenia "taczką"!!! Zastanawia mnie, czy dałoby radęzałożyć coś obniżonego, ale nie za twardego? Pomóżcie, podpowiedzcie proszę bo już mam dość słuchania. A co do zestawu jak pisałem wcześniej, za bardzo z tiefu nie mogę się rozczytać, ale jest napisane coś takiego: "fahrwerkstieferleg. a.fed.k.a.w.v.wz5.75 dd12mm,vzkaw.opel05va bot. u.h.wz 7.2 dd12.5mmkz.k.a.w. opel 05ha gelb.schneek." - jeżeli ktoś wie o co chodzi to będę wdzięczny...

malarz1988

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 gru 2007, 9:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: malarz1988 »

albin84, do jakiej budy masz ten zestaw? Bo szukam czegoś twardego ;)

ODPOWIEDZ