Skrzynia od GSi

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Jaku

Skrzynia od GSi

#1

Nieprzeczytany post autor: Jaku »

Tak ostatnio się zastanawiałam jak podnieść przyspieszenie w mojej asterce. Wpadłem na pomysł, żeby wymienić skrzynie. Do silnika 1.6 X16SZR chciałbym wstawić skrzynie od Asry Gsi lub od Kadeta ;) Próbował to ktoś zrobić??? Jesżeli tak to czy trzeba robić jakąś "rzeźbe" by połączyć ja z silnikiem???

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

nie tyle skrzynie od Gsi ... co skrzynie z krótszymi przełożeniami np. f16 .. ja mam taką...jest wytrzymalsza ... i krótsze przełożenia.. 5ciobiegowa...jednak tania nnie jest... ( symbol skrzyni znajdziesz na skrzyni od strony silnika ;) / musisz się dobrze przypatrzeć )

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

dokładnie - potrzeba Ci skrzynia z krótszymi przełożeniami ale minus tej skrzyni to częstsze zmienianie biegów i mniejsza prędkość maksymalna

sama skrzynia od gsi dużo nie da bo tam niekoniecznie muszą być krótkie przełożenia

Jaku

#4

Nieprzeczytany post autor: Jaku »

[quote="JunioR"]nie tyle skrzynie od Gsi ... co skrzynie z krótszymi przełożeniami np. f16 ..

i o tą skrzynie mi chodziło bo z tego co pamiętam do Gsi wkładali 16.

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

skrzynią wachlujesz na wyższych prędkościach... początkowo raczej przełożenia są podobne... - ale z 1-2 biegu jestem zadowolony... naprawdę idzie....

Jaku

#6

Nieprzeczytany post autor: Jaku »

Czyli generalnie polecasz to zmiane?? Duża różnica jest przy przyspieszaniu?? Jak już jesteśmy przy krótszej skrzyni jak to sie odbija na spalaniu? Teoretycznie jeżdżąc po miesicie od świateł do świateł czy w jakimś korku częściej wrzucasz wyższy bieg, wiec spalenie powinno być mniejsze. Teoria teorią, ale jak to się odnosi do codziennej rzeczywistości?

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

hm....

generalnie polecam tę skrzynię.. tylko nie wiem, czy przełożenie tej skrzyni nie wymaga jakichś zmian, czy modyfikacji... na pewno... przyspiesza .. lepiej... bo silnik nie męczy się na dłuższych przełożeniach...

Jaku

#8

Nieprzeczytany post autor: Jaku »

ok dzięki za pomoc :)

ODPOWIEDZ