Filtr stożkowy

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
R ozgrywajac Y

#51

Nieprzeczytany post autor: R ozgrywajac Y »

W astrze F jest Jedna sonda lambda, która wogóle nie odczuje usunięcie kata... co innego - jeśli sprawa dotyczy astry G gdzie tych sond mamy aż dwie.. jedna za kolektorem a druga przed katem..

Gość

#52

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Fakt przy jednej sondzie zero negatywow a przy wiecej to nie wiem...

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#53

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Jak jest sonda za katalizatorem ,to po jego wycieciu terzeba ja oszukac, a wlasciwie komputer,
trzeb mu podac sygnal taki jak by wszystko bylo ok

R ozgrywajac Y

#54

Nieprzeczytany post autor: R ozgrywajac Y »

deeper pisze:Jak jest sonda za katalizatorem ,to po jego wycieciu terzeba ja oszukac, a wlasciwie komputer,
trzeb mu podac sygnal taki jak by wszystko bylo ok
wjazd w aso na komputer to koszt 50 zł... zabieg ten nazywa się bodajże emulatorem sondy ? czy emulacją... trzeba było by się dowiedzieć...

Znajomy kiedyś miał gaz w swoim autku i.. jako iż sonda padła własnie musiał takie coś zrobić...

w przypadku jednej sondy - jedynym minusem jest brak zmiennych odczytywanych przez zdrową sondę... gdyż sonda dobiera odpowiednią mieszankę paliwowo/powietrzną na bieżąco, a jej brak...pewnie przejawia się w sztucznym informowaniu kompa.. coś na styl - odpowiednia dawka przy odpowiednich obrotach... ale to bez sensu...

takie jest moje zdanie - chyba, że się mylę to przepraszam i proszę o poprawki

Gość

#55

Nieprzeczytany post autor: Gość »

no to gicior thx wszytskim to musze teraz tylko dorwac mechanika i wywalam wszytsko zeby go troszke odmulic

a jeszcze jedno pytanko co z tym dolotem nie mozna poprostu zamiast puszki wsadzic storzek i szafa gra czy trzeba robic specjalny dolot i wymontowac to cos na gorze z gumowa rura a jak tak to gdzie mozna orginalny dolot taki kupic ??

dzieki z gory za odpowiedzi :mrgreen:

[ Dodano: 2007-11-23, 18:41 ]
no to sie chyba nie doczekam odpowiedzi na moje pytanie :(

driss

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 14 gru 2007, 23:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

#56

Nieprzeczytany post autor: driss »

witam...

w jaki sposób diagnosta dochodzi do wniosku ze mamy usunięty katalizator ?...

odp: na pewno nie w sposób organoleptyczny... dochodzi do wniosku takiego gdy wsadzi do wydechu sondę analizatora spalin i widzi ile mamy związków trujących ponad normę... [tj. NOx ,HC, CO] niestety czasem warto poznać przyczyna zastosowania danych podzespołów.. po co one w ogóle są :D... wiec kupno strumienicy o wygladzie, czy tez super nie zauważalne wybebeszenie kata nic nie da na stacji diagn. o ile będziecie na takiej gdzie sprawdzają takie parametry ; )...

to samo tyczy sie sond a lambda [która jest odpowiedzialna za mieszankę stechiometryczną by nie zaj*bać kata ]... usuniecie kata z ukł. wydechowego gdzie sonda jest umieszczona w kolektorze nie wpływa na prace silnika... [prócz tego ze spaliny szybciej opuszczą wydech... co daje nam więcej mocy :) ] pzdr driss

Gość

#57

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dadam jeszcze ze sada pozniej osiaga swoja robocza temp pracy i silnik dluzej chodzi na ssaniu...

ODPOWIEDZ