Pare pytan dotyczacych asterki.

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
AreQ

Pare pytan dotyczacych asterki.

#1

Nieprzeczytany post autor: AreQ »

Witam mam astre 1.4 91r (chyba ok.60km) i chce w niej zamontowac sportowy wydech koncowy,chce wywalic wydech srodkowy i katalizator jesli jest w niej:D czy to cos da ?? chodzi mi o osiagi.I mam jeszcze pytanie czy jest mozliwa zmiana komputera z silnika 1.6 i czy da to cos jesli da sie załozyc?? i chce załozyc stozek tylko co zrobic z tym wezykiem ktory dochodzi do puszki od filtra??Pozdro

mates

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2006, 18:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mates »

ten wężyk od podciśnienia ma za zadanie niby za pomocą jakiejś "klapki" regulować przepływ ciepłego powietrza rurą z nad kolektora wydechowego :)
Opel jest bogiem, Astra nałogiem, tuning zabawą 2.0 podstawą :mrgreen:

yattaman

#3

Nieprzeczytany post autor: yattaman »

AreQ pisze:Witam mam astre 1.4 91r (chyba ok.60km) i chce w niej zamontowac sportowy wydech koncowy,chce wywalic wydech srodkowy i katalizator jesli jest w niej:D czy to cos da ?? chodzi mi o osiagi.I mam jeszcze pytanie czy jest mozliwa zmiana komputera z silnika 1.6 i czy da to cos jesli da sie załozyc?? i chce załozyc stozek tylko co zrobic z tym wezykiem ktory dochodzi do puszki od filtra??Pozdro
Wydech powinien dać efekt,zwłaszcza wycięcie kata. Jeśli już chcesz pozbyć się seryjnego tłumika środkowego, to najlepiej zamień go na tłumik absorbcyjny(pot. przelotowy) tak jak i końcowy.
Na kompie od 1,6 podejrzewam że nawet nie odpalisz auta :)

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kargul »

AreQ, a moze nie wywalaj srodkowego tlumika tylko go wybebesz...wywal wszystko ze srodka i bedzie przelotowy. Wytnij katalizator wstaw strumienice, a jesli tanim kosztem to rozwal katalizator i wstwa w obudowe rure:) i gra muzyka :)
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: blowal »

słyszałem, że moja aśka mogłaby lepiej chodzić na kompie od kadeta 1,3 - ale nie znam się na tym :P
:mrgreen: :mrgreen:

yattaman

#6

Nieprzeczytany post autor: yattaman »

kargul pisze:AreQ, a moze nie wywalaj srodkowego tlumika tylko go wybebesz...wywal wszystko ze srodka i bedzie przelotowy.
Niezbyt dobry pomysł. Auto zamiast zyskać, straci moc. Jeśli ma być max tanio to lepsza już będzie rura tej samej średnicy co cały wydech.

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

AreQ pisze:chce załozyc stozek tylko co zrobic z tym wezykiem ktory dochodzi do puszki od filtra??
zatykasz - bo to podcisnienie.

Zatykasz na samym początku przy wychodzeniu z wtryskiwaczy... ten wężyk, a nie na koncu - sam wężyk zdejmujesz :) /pozdrawiam...


Stożek - OK. Jak nie masz dolotu, to wystarczy to kolanko.. pokarbowane od standardowej puszki filtra... - stozek ma być na wysokości tej gumy górnej od amortyzatorów - wtedy jest optymalnie.

AreQ

#8

Nieprzeczytany post autor: AreQ »

No to puszcze rure jednej grubosci i wywale katalizator i wydech srodkowy i zostawie tylko wydech koncowy sportowy.stozek załoze i zrobie dolot.A jak z tym kompem??.wydech sportowy i stozek juz mam tylko musze załozyc.Pozdro i dzieki za odp

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

z tym kompem.. no to musiałbyś chyba kupić wałek od 1.6 ;)... no bo oprogramowanie raczej podpasowane jest .. do krzywek .. na wałkach poniekąd.. .. tak mi się wydaje...

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: kargul »

yattaman pisze:Niezbyt dobry pomysł. Auto zamiast zyskać, straci moc.
Czemu straci? Mozesz to jakos wyjasnic ?
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

ODPOWIEDZ