Co sądzicie o tym zestawie (szyby elektryczne)

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Gość

Co sądzicie o tym zestawie (szyby elektryczne)

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam serdecznie.

Czy ktoś z szanownych klubowiczów miał styczność z takim zestawem do szyb:
[External Link Removed for Guests]

Jeśli tak, to jak się przedstawia sprawa montażu w Astrze I sedan - czy są jakieś komplikacje, trudności, czy przyciski się "ładnie" komponują?

Pozdrawiam.

Astra_Fox

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 23 paź 2007, 17:57
Imię: Tomek
Auto: Fiat Grande Punto Sport Blue&Me
Silnik: 1,4 16V 95KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Astra_Fox »

159zł za sztukę , wolałbym poszukać oryginalnych używanych podnośników elektrycznych od opelka, z tego co słyszałem mechanizm silniczków jest dość głośny, montaż ich nie jest jednak trudny, co do trwałości takiego zestawu, nie będę sie wypowiadał(szkoda słów).
ale to tylko takie moje skromne zdanie...
Ferrari jest ugrzecznioną wersją Boga...

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Podana na aukcji cena jest ceną za komplet, natomiast oryginalne zamienniki są dwa razy droższe...

Czy warto więc przepłacać i kupić "używane oryginalne", z których trwałością też może być różnie?

Astra_Fox - czy miałeś coś takiego u siebie, i czy te silniczki na prawdę pracują tak głośno?

Astra_Fox

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 23 paź 2007, 17:57
Imię: Tomek
Auto: Fiat Grande Punto Sport Blue&Me
Silnik: 1,4 16V 95KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Astra_Fox »

niestety miałem okazje słyszeć jak pracują w innej marce auta niż opel u znajomego i przyznam nie był to zbyt miły dźwięk(ale są gusta i guściki - jak dla mnie były za głośne w porównaniu do oryginalnych), to że oryginalne są 2 razy droższe to się z tobą zgodzę i mają główny atut w porównaniu do uniwersalnych - przełączniki są zamontowane w normalnych miejscach.
PS. Ja zaryzykowałem i kupiłem używane oryginalne i sobie chwalę ale szukałem ich dość długo
PS2. o oryginalnych zamiennikach nie słyszałem
Ferrari jest ugrzecznioną wersją Boga...

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Aha, czyli to, że "uniwersalne" pasują do Astry o niczym jeszcze nie świadczy - nie muszą przecież pasować idealnie ;)

A co powiesz o tym komplecie?:
[External Link Removed for Guests]

Astra_Fox

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 23 paź 2007, 17:57
Imię: Tomek
Auto: Fiat Grande Punto Sport Blue&Me
Silnik: 1,4 16V 95KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#6

Nieprzeczytany post autor: Astra_Fox »

propozycja ciekawa, ale ciekaw jestem do ilu cena podskoczy...jeszcze 11 dni do końca aukcji
a te uniwersalne pasują praktycznie do każdego autka
Ferrari jest ugrzecznioną wersją Boga...

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A czy mogę wiedzieć za ile udało Ci się kupić używane oryginalne?

Astra_Fox

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 23 paź 2007, 17:57
Imię: Tomek
Auto: Fiat Grande Punto Sport Blue&Me
Silnik: 1,4 16V 95KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#8

Nieprzeczytany post autor: Astra_Fox »

180 komplet na przód z przełącznikami + ok 25 zł za przesyłkę i 100 za elektryka po znajomości, normalnie krzyczy ok 200zł za taką przyjemność...

[ Dodano: 2008-05-13, 18:32 ]
Kaczanes - jak możesz to uzupełnij swój profil dot. autka i na szybkiego na forum znalazłem : [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

mam nadzieje ze da ci to jakiś pogląd i że to co pisze to nie jest tylko moje widzimisię :P
Ferrari jest ugrzecznioną wersją Boga...

tmerlin

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: tmerlin »

NO ja ostatnio montowałem sobie takie uniowersalne szybki:
[External Link Removed for Guests]

Jak na razie jestem zadowolony. Nie chodza bardzo głośno (dobrze nasmarowałem mechanizmy). Od strony pasażera zamontowałem oryginalne sterowanie szybką (bo jest miejsce, a i ładniej to wygląda). Od strony kierowcy sterowanie jak w komplecie. Elektryka prosta jak drut, ale wymaga niestety posiedzenia przy samochodzie. Sam montaz mechaniczny nie nastręcza trudności. Problemem jest przeciągnięcie kabli.
Cała operacja zajęła mi jakieś 6 godzin. Już wcześniej oczywiście miałem przygotowane przełączniki, testowe połączenie itp. Ponieważ w/w sklep jest zaledwie jakieś 50m ode mnie więc nie miałem kosztów przesyłki, a oryginalny przełącznik kosztował mnie 15 zł. Jak widać koszt niewielki, a zadowolenie duże ;)

Postaram się niedługo umieścić jakiś manual z operacji.

szybia

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 15 sty 2008, 0:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: szybia »

witam jezeli chodzi o elektryczne szybki to polecam manual, bardzo dobrze opisane:

[External Link Removed for Guests]

Pozdrawiam
SEX JEST JAK CHUPA CHUPS (Musisz je lizać!)

ODPOWIEDZ