Obnizenie Samochodu

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
toziu

Obnizenie Samochodu

#1

Nieprzeczytany post autor: toziu »

Witam,ponownie :) Mam pyt jakie sa koszta obnizenia samochodu o jakies 40mm przod i tyl.W jaki spoosb mozna to zrobic bo jak narazie jestem ciemny w tych sprawach.Jakie rozwiazanie jest najtansze ??

Błajo

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:54
Imię: Błajo
Auto: Astra H HB
Silnik: 1.7 CDTI 101KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Błajo »

[External Link Removed for Guests]

Ale mozna i same sprezyny...
[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

toziu

#3

Nieprzeczytany post autor: toziu »

same sprezyny ??czylo amory zostaja te co sa ?? a koszty zapewne owiele tansze??

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Słuchaj krotka pilka jak chcesz miec nizszy samocho musisz kupic inne sprezyny (nie wymieniaj amortyzatorow), koni albo Eibach wyniesie cie to okolo 600-800zł

Eibach Pro-Kit - sprężyny sportowe obnizaja zawieszenie o 30 mm a kosztuja jakies 700zł
Sa tez tansze zestawy mniej znanych firm jakoscia sie nie rozna a ceny wachaja sie od 200zł do 400zł. Taki wybor osobiscie ci polecam ;)

Mozesz tez isc na wsiuńskosc i podciac fabryczne sprezyny, ale to osobiscie odradzam, bo samochod nie bedzie sztywny a i na geometri zawieszenia moze sie to odbic.

toziu

#5

Nieprzeczytany post autor: toziu »

Myslalem ze wyjdzie to troche taniej ale coz... lepiej miec cos porzadnego

a cos takiego [External Link Removed for Guests]
??

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Moga byc, tylko ze musisz sie upewnic czy koles jest zaufany, a te sprezyny nie sa po prostu podciete, bo na allegro to "cuda" sprzedaja ;)

Patrz tez jaka chcesz miec sztywnosc samochodu, bo te sprezyny nie roznia sie tylko cena ale rowniez i sztywnoscia ;) Wiec kupuj, ale z rozwaga.

toziu

#7

Nieprzeczytany post autor: toziu »

no niby to supersprzedawca... Ok dzieki wielkie za odp i porady :) a moze sa jeszcze jakies inne rozwiazania ?

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Znaczy sie tak, ja bym ci radzil zebys znalazl jakies naprawde sztywne sprezyny i to all.
Inne sposoby:
- Podciecie spreżyn
- Wymiana calego zawieszenia (razem z amortyzatorami)
- Wizualnie (zderzaki, ewentualnie dokladki do nich)
To jak narazie all co mozna zrobic, zeby obnizyc samochod, przynajmniej nic innego mi do glowy nie przychodzi. Rozwiazanie ze sportowymi sprezynami jest wedlug mnie najlepsze, samochod zyska na wygladzie i prowadzeniu o ile zakupione sprezyny beda naprawde dobre, a do takiej maszyny jak Astra warto ;)

toziu

#9

Nieprzeczytany post autor: toziu »

Ok to ja sie zdecyduje jednak na te sprężyny jak mi radzisz :) teraz tylko trzeba zbierac pieniążki :)

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Jezeli moglbym ci doradzic jakas firme jeszcze to polecam KONI. O EIBACHu akurat nie wiem za duzo i musialbys sie sam czegos dowiedziec, natomiast spreżyny KONI sprawuja sie wybornie w Astrze, a ich uzytkownicy bardzo dobrze sobie je chwala. Poszperaj troche w necie i zobacz jakie beda tobie odpowiadac ;)

ODPOWIEDZ