Obnizenie Samochodu

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#61

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

malarz1988 pisze:Zdjęcia przedstawiają auto na seryjnym zawieszeniu i po założeniu sprężyn MTS -60, spodziewałem się że zjędzie bardziej no ale niestety.
Efekt zależy w dużej mierze od silnika! Big blocki są cięższe i gleba zwykle jest większa (mniejsza?) na tych samych sprężynach! I tak wygląda nieźle!
pruszynp pisze:do seryjnych amorów maxymalnie można dać sprężyny 40mm jak dasz 70mm to już masakra :shock:
Do seryjnych amorów ale z wersji GT/GSi/Cabrio! Od innych wersji po prostu padną 3x szybciej już przy sprężynach -30 i dadzą 3x mniej komfortu! Wiem bo to przerabiałem już u siebie!

Hary

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomiechówek, Czosnów
Kontakt:

#62

Nieprzeczytany post autor: Hary »

cos dziwnie wysoko stoi, u mnie (fakt mam 15 koła) na seryjnym zawieszeniu stoi podobnie co u Ciebie na -60, moze źle springi dobrane pod twój silnik

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#63

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Hary, może masz sprężyny wysiedziane? Na nowych seryjnych pewnie miałbyś jak malarz1988 na tym pierwszym zdjęciu. No chyba, że profil gumy źle dobrany, bo ogólnie koła po zmianie 14 na 15 nie powinny się powiększyć - większa felga - cieńsza opona.

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#64

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

Efekt zależy w dużej mierze od silnika! Big blocki są cięższe i gleba zwykle jest większa (mniejsza?) na tych samych sprężynach! I tak wygląda nieźle!
z 2-3 miesiące temu makmarc zakładał do siebie -40 z przodu do Y20DTH to mu w dół przód poszedł prawie o 90 mm :shock: nie dało się tym jeździć, bo mu strasznie ocierało... z kolei u prunszynp leżą idealnie ;)
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#65

Nieprzeczytany post autor: morieris »

u mnie na 50/30 tak to wyglada:

Obrazek

Obrazek

kolo 7J r15

opona 175/55
[External Link Removed for Guests]

malarz1988

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 gru 2007, 9:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

#66

Nieprzeczytany post autor: malarz1988 »

Czyli troszke lipa, nie pozostaje mi nic innego jak zamienić się z kimś na sprężyny, lub sprzedać te co mam i kupić inne które bardziej przyciągną kombolota do ziemi 8)

jaydobrosielski

#67

Nieprzeczytany post autor: jaydobrosielski »

Witam !!!!
Powiem szczerze w temacie zawieszenie jestem kompletnym laikiem i to wszystko co czytam na tym czy innych tematach związanych z glębą w Asterce jest dla mnie czarną magią mam jedno zasadnicze pytanie czy ten zestaw możliwy do kupienia na Allegro będzie dobrze się sprawdzał :

[External Link Removed for Guests]

czekam na wasze opinie :mrgreen: :mrgreen:
pozdrawiam

Krzywy

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 01 sie 2008, 3:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: elbląg
Kontakt:

#68

Nieprzeczytany post autor: Krzywy »

ja mam czerwone sprezyny (jest napisane irmscher ale czy to irm to niewiadomo) i zwykle amortyzatory i powiem ze jezdzi sie dobrze, dla mnie taki kompromis. Znajomy ma w Vectrze A czerwone sprzezyny i jakies sztywne amortyzatory, moze takie jak w linku i jest zajebiscie twardo. ale tak jest w tym przezemnie omowionym przypadku. Dla ciebie moze byc za miekko ;)

jaydobrosielski

#69

Nieprzeczytany post autor: jaydobrosielski »

Czyli ten zestaw nie będzie taki zły bo planuje go kupić i chciałbym się upewnić chyba że może masz jakaś inna propozycje w podobnej cenie ???

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#70

Nieprzeczytany post autor: morieris »

jaydobrosielski, ja bym Ci proponował żeby na tył założyć sprężynę -30, bo na 40/40 tyl bedzie siedzial nizej niz przód (optycznie). a co do calego zestawu to mysle ze bedzie ok...
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ