Astra F 1,7 DTL podkrecanie i wytrzymalosc

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Gość

Astra F 1,7 DTL podkrecanie i wytrzymalosc

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam

Posiadam asterke F wersja CC,silnik opla 1,7 doladowany turbosprezarka garret T15.do kompletu jest oczywiscie intercooler,chlodnica oleju.mam zamontowany wskaznik doladowania,na turbinie standardowo bylo 0,4 bara ja podkrecilem do 0,7.Wiem ze na pompie mozna zwiekszyc dawke paliwa (pompa Bosch).No i kilka moich pytan:
Jakie cisnienie doladowania ten silnik przyjmie i ile maksymalnie turbo dmuchnie,no i ile mozna bezpiecznie podkrecic dawke zeby spalanie przy normalnej jezdzie za bardzo nie skoczylo i zeby mi tlokow nie potopilo.

Nie ukrywam ze pojecie co do disla mam i rade sobie dam tylko potrzebyje danych co by mi sie motor nie przekrecil.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2007, 22:45 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ten silniczek powinien wyciągnąć nawet ciśnienie 1,1-1,2 tylko że wtedy będzie się grzał ostro ine da się jeździć bez przerabiania chłodzenia.

ogólnie turbo podkręcają do 0,9 i jest to taka najbezpieczniejsza wartość

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

no a na jakij zasadzie przerobka chlodzenia ??bo ja mam u siebie chlodnice wody z vectry,bo nie mogli orginalnej dorwac to wsadzili wieksza,no co do turbo to problem rozwiazany,ale co z pompa ,widze ze masz taki motor jak moj tylko nie wiem czy taki sam typ

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

nie patrząc na oznaczenia to ja mam inny motor. chodziło mi też o jakąś większą chłodnicę czy coś. koleś który próbował podnieść moc w takim silniku jak mój po ustawieniu 1.1 bara nie mógł opanować temperatury silnika bo się za mocna grzał - u Ciebie większa chłodnica to duży + :D

co do pompy to też się pewnie da podkręcić choć może być to trochę inaczej niż w isuzu

ROBERT

#5

Nieprzeczytany post autor: ROBERT »

Witam
Mam 1,7 DTL i chciałem zapytać jak zwiększa się moc turbiny i jak zmierzyć jakie daje ciśnienie.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

zapraszam do lektury [External Link Removed for Guests]

co prawda dotyczy to isuzu ale zasada działania turbiny jest taka sama ;)

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

ROBERT jedynym sposobem na zwiekszenie mocy turbiny jest chip tuning. Tez bardzo dobry temat wybrales bo zaczelem sie niedawno interesowac astra g 1.7 TDL ma ona 75 KM, ale po zdjeciu zabezpieczen na CPU, mozna zmniejszyc spalanie i jednoczesnie zwiekszyc moc do 106 KM !!! Zachecam do odwiedzenia stron typu: http:// [External Link Removed for Guests] ;)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2007, 1:29 przez Kostek, łącznie zmieniany 1 raz.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Kostek wszystko fajnie ale my tu piszemy o astrze f która ma to jeszcze sterowane i regulowane mechanicznie więc chip odpada ;)

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ROBERT, powiem ci tak po tym co ja zrobilem w autku,spalanie przy spokojnej jezdzie spadlo.Autko jest jak wsciekle do 160 ciagnie rowno pozniej to nie wiem nie sprawdzalem,golfa 3 1,8 robie jak chce,wogle ciekawie zaczelo to jezdzic jak cos to moge zrobic jakis opis ale to na specjalne zyczenie

karnister1

#10

Nieprzeczytany post autor: karnister1 »

to ja bym prosil opis na zyczenie :). mam astre f 1,7 dtl i nie zachwyca ona osiągami a chciał bym choc troche to zmienic. wogole bardzo mało sie pisze o tym silniku wszedzie.

ODPOWIEDZ