Zmiana silnika

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
DiaBeł

Zmiana silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: DiaBeł »

Ello everyone. Chciał bym sie spytać czy w ogóle ktoś próbował zmienić silnik w swojej astrze. posiadam astre od 2 dni i jedyne co mnie w nim boli to slaby silnik i brak wspomagania kierownicy.Wcześniej woziłem sie oplem omega 2,5 170km lecz miałem wypadek i samochód poszedł do kasacji. I teraz pytanie. Czy ktokolwiek z was "starych wyżeraczy" :) probował zmieniać silnik z 1.4 MPI 82KM na 2.0 16v 150km i dodać wspomaganie.
Jescze drugie pytanie. Jaka max. moc moge wyciagnac poprzez tuning silnika tego co teraz mam. bo ja poporostu nienawidze wolnych samochodow :P . dlatego do 6 miesiecy planuje zmiane silnika a zanim to zrobier to chce wycisnac jak najwiecej mocy z tego silnika co teraz mam. prosze o jakiekolwiek informacje(czyli cena takiego przedsięwzięcia i jak to zrobić).

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Może i lepiej że masz taki samochodzik to nie przytrafi ci się kolejny wypadek i samochodzik nie pójdzie do kasacji :lol:

A tak na poważnie, domniemam że masz 1.4 8v czyli 60KM zgadza się?
Czemu nie poszukałeś troche dłużej i nie wziełeś chociaż minimum tego 1.4 MPI, a teraz myślisz o swapie i dłubaniu?

Moim skromnym zdaniem z tego silnika nic dużego nie wydłubiesz bo jest niestety ale za cienki na jakieś szczególne modyfikacje, lepiej pomęcz się narazie na tym i dopiero zmieniaj silnik bo szkoda kasy. Osobiście nie robiłem swapa więc w tej sprawie za dużo nie pomogę...

Pozdro
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Błajo

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:54
Imię: Błajo
Auto: Astra H HB
Silnik: 1.7 CDTI 101KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Błajo »

chiken:
DiaBeł pisze:probował zmieniać silnik z 1.4 MPI 82KM
[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

DiaBeł

#4

Nieprzeczytany post autor: DiaBeł »

chcialem miec astre 2 lecz ta astre ktora mam teraz kupilem za 500 zł od kuzyna bo on sam zmienial. a mam pewnosc ze ten samochod nie bedzie wymagal zadych wkladow finansowych bo wiem ze dbal o niego i za bardzo nim nie szalal. a wiec wybur byl prosty. a narazie nie dysponuje zbyd duza gotowka aby kupic inny samochod. ale licze ze w okolicach wrzesnia bede mial zaszczyk gotowki dlatego mnie interesuje spaw a miedzyczasie chce z tego silnika co teraz mam jak najwiesza moc. I jak napisal Błajo jest to motor 82 km.

Błajo

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:54
Imię: Błajo
Auto: Astra H HB
Silnik: 1.7 CDTI 101KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Błajo »

za 500 pln... no to delikatnie mowiac tanio!
[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Błajo pisze:za 500 pln... no to delikatnie mowiac tanio!



Tanio ? twój aparat przewyższa kilkukrotnie wymienioną cenę ;) ( jeśli masz coś ala lustrzankę :) )

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Błajo pisze:chiken:
DiaBeł pisze:probował zmieniać silnik z 1.4 MPI 82KM
źle przeczytałem :)
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

DiaBeł

#8

Nieprzeczytany post autor: DiaBeł »

zdjecia umieszcze dzisiaj albo jutro. Ale moge powiedziec ze silnik igla jak i elektryka. co do brachy to byla ona kiedys robiona ale nie wiem co za glab to robil ale znowu zaczela rdzewiec w niektorych miejscach.ale to pojade z ziomkiem na dzialke i to sie zrobi bez problemu.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

pamiętaj że przy silniku 1.4 przy swapie musisz wymienić nie tylko silnik i skrzynię :/ - dochodzi do tego zawias przód, hamulce przód i tył itd :/

DiaBeł

#10

Nieprzeczytany post autor: DiaBeł »

wszysto po kolei. bo jak mi sie bedzie bardziej oplacalo sprzedac ta astre i kupic inna to tak zrobie. chociaz juz sie bawilem ze zmiana silnika w fordzie fiesta. ale konstrukcja astry jest zupelnie inna dlatego napisalem ten post.

ODPOWIEDZ