Podswietlenie zegarow + wskazowek

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
lucek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 02 mar 2009, 18:53
Imię: Marcin
Auto: Opel
Silnik: X14NZ
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: lucek »

poszukaj na all. . . o ,tam są różne wynalazki ;)

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Koledzy, w jaki sposób podswietlić wskazówki? Czytalem już ten opis z autokącika, ale tam niedosyć, że kiepsko wytłumaczono to i zdjęcia nieciekawe. Ja to zrozumialem tak: nic nie podcinamy, na końcu kryształu skupiajacego światło przyklejam na super glue, tylko że mam uważać bo tam jest mało miejsca... Czy moje dywagacje są ok? Bo moim zdaniem, wystarczyłoby podciąć ten kryształ i zamiast niego przykleić tą diode.

lucek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 02 mar 2009, 18:53
Imię: Marcin
Auto: Opel
Silnik: X14NZ
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: lucek »

trzeba sobie np. na goraco ( ja lutownicą wytopiłem ) zrobić miejsce w pryzmacie na diode 3mm spiłowana na płasko żeby nie dotykała wskazówki , włożyć diode i skierować ja (tzn-strumień światła) prosto pod wskazówke , i przymocować ja w tej pozycji , uważać trzeba też żeby nóżki diody nie dotykały elementów mechanizmu i nie robiły ewentualnego zwarcia ,przebicia itp ;)
Astra f 1.4 i aktualnie Omega bfl 3.0 v6

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Szegi pisze:Wołek, sama folia bez zmieniania diód dała taki efekt ?? Mniej roboty niż wymiana wszystkich diód, ale efekt jest. Skąd masz ta folię :?:
Roboty jest więcej, bo trzeba rozkręcić licznik, wyjąć tarcze (wszystkie bolce, wskazówki itp), od drugiej strony tarcz zetrzeć farbę przyciemniającą, podłożyć folię indiglo, i złożyć do kupy, a w oryginalne miejsca r5 czerwone.. Jest troche zabawy, ale szczerze, to moje zdanie - 'tuningowanie' diodami to jakaś lipa jest :/ Mówicie wszyscy efekt zadowalający.. na zdjęciach chyba :P , sam miałem wcześniej w liczniku tylko diody (w różnych kolorach - zielone, czerwone, niebieskie) testowałem jaki kolor mi się podoba i jak to świeci..i pozostają miejsca niedoświetlone, i wygląda to tragicznie.. Przynajmniej dla mnie bo ogromną wagę przywiązuje do detali.. W sensie takim, nie jest to na pewno efekt jaki chcieliśmy i myśleliśmy że otrzymamy(same diody) - wiem co mówię.. - Moje zdanie. Dwa jeśli chodzi o cenę, to dogadałem się z momanem, folia wycięta pod oryginalne tarcze z miejscami na bolce itd - 90zł. Inwerter kumpel zrobił mi sam. Łącznie ok 120zł z diodami mnie to wyniosło, a efekt jest o wiele lepszy niż na zdjęciach, jeżdżę na lekko max ściemnionej ( i zdjęcia też przedstawiają licznik po ściemnieniu - ściemniacz normalnie działa) - bo momentami trochę nawet razi w oczy, ale to kwestia przyzwyczajenia.. :mrgreen: prawie (co robi różnicę :P) jak w MB klasy S, prawie bo to astra :m

[ Dodano: 2009-03-07, 15:15 ]
Znalazłem jeszcze takie zdjęcie, to wrzucam - tak było przed..
[External Link Removed for Guests]

A tu dwa na max ściemnionych z bliska..
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

lucek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 02 mar 2009, 18:53
Imię: Marcin
Auto: Opel
Silnik: X14NZ
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: lucek »

Wołek, zgodze sie z kolegą że folia jest lepsza pod względem że równo podświetli nam całe tarcze , ale wielki minus foli jest jej cena koszt ponad stówkę . A od efektu uzyskanego z podświetlenia diodami zależy wiele np; napewno od staranności montującego ;) , umiejscowienie diód , ich ilość ,sposób na rozproszenie światła ,itp. Jeżeli ktoś nie chce sie bawić w ledy i ma kaske to folia jest dobrym rozwiązaniem , ja uważam że dobrze dopracowane szczegóły przy montażu pozwolą osiagnąć bardzo dobry efekt i w cenie nie przekraczającej 40zł . Wszystko zależy od umiejętności montera . ;)
Astra f 1.4 i aktualnie Omega bfl 3.0 v6

ODPOWIEDZ