Tuning optyk, mechanik

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Tuning optyk, mechanik

#1

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

Słuchajcie... wpadłem na szalony pomysł, który zrodził sie w mojej głowie...Logika mówi mi, że lepiej sobie daćspokój, ale póki nie usłysze negatywnych Waszych komentarzy to nic z tego :P

Co myślicie o tym, aby astre f z 94 roku poddac tuningowi optycznemu, czyt. malowanie, spjlery itp.

[External Link Removed for Guests]


a nastepnie mechaniczny... tzn. wsadzic nowy silnik, kompresor czyli calkowicie wymienic wiele rzeczy... Wiadomo troche kasy na to pojdzie, ale samochod bedzie jak nowy (kieyds widzialem na allegro swietnie zrobionego Golfa II ).
Co o tym myslicie ?

lukasik

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 08 lut 2007, 23:02
Imię: lukasz
Auto: ASTRA H 2,0 T
Silnik: 2,0lel
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: RAdom
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lukasik »

pomysł dobry tylko cxzy masz tyle kasy na to bo to niemałe pieniadze sa potrzebne

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

ze niemale to wiem... dlatego jeszcze bym musial skalkulowac to wszystko... ale wydaje mi sie -poprawcie mnie jesli sie myle- ze i tak taniej wyjdzie mi to zrobic niz kupic nowy heh...
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Ventura pisze:ze i tak taniej wyjdzie mi to zrobic niz kupic nowy
Otoz...jak wiadomo tuning sie nigdy nie zwraca ;) Jest to tylko sposob lokowania swoich uczuc w aucie, wiedzac ze przy sprzedazy nie odzyskasz nawet polowy pieniedzy zainwestowanych w furke ;) To troch tak jak z kobieta...tyle ze one czasem ( :mrgreen: ) potrafia sie odwdzieczyc :mrgreen:
A teraz serio...niewazne jaka masz fure, czy z 1956roku czy 1993...najwazniejsze to zdac sobie sprawe ze taka zabawa kosztuje i pieniedzy i "wiedzy i umiejetnosci". Ja podziwiam autko bylego juz sasiada ( golf I cabrio) calkowicie odjechany ( tak tak, podobal mi sie! :) ) ale gosciu przy sprzedazy podliczyl ze odzyskal chyba 30% kasy ktora wlozyl ;) Lup[ic stuningowane auto jest znacznie latwiej ale...nigdy nie wiesz jak bylo uzytkowane ( a zapewne ostro) i nie ma tej frajdy gdy widzisz jak powstaje cos pieknego ;) Ja w te wakacje mam zamiar odrestaurowac mojego furacza ( tak wiem zwykla padaka 1.4 w gazie ) ale..chce to zrobic "klasycznie". Nowka lakier, tuning wizualny wnetrza ( obicie tapicerki, fotele itp) , umycie silnika i komory, ale bez zadnego zwiekszania mocy! Ma byc to w pelni seryjne, ladnie wygladajace auto ;) Z pkt mechanicznego jest juz w 99% sprawne..tylko pozostaly koncowki drazkow kier do wymiany i koniec.
Ale troszke odbieglem od tematu :mrgreen:
Temat tuningu furacza jest jak najbardziej fajny, ale musisz sie liczyc z kosztami. Moje zdanie jest takie ze warto ( jesli to lubisz ) zrobic to samemu krok po kroku niz kupic gotowe ;) . Co do mechniki...wszystko jest mozliwe ( patrz na Corsine Grzesia :mrgreen: ) ale to tez bedzie troche roboty - bo na samym silniku sie nie skonczy ;) Najpierw musisz wiedziec czy buda w ktorej chcesz dlubac sie do tego nadaje. Jesli tak, to liczysz ile bedziesz musial przeznaczyc na czesc wizualna a ile na mechaniczna. Moze sie okazac ze lepiej kupic rdzawe GSi i wlozyc nieco wiecej w lakier a mniej w mechanike niz, bazowac na mocnym wizulanie 1.6 ale z koniecznoscia przekladania calej mechaniki. Pamietaj ze dzisijszych czasach to mechanika staje sie droga a elektronika(nie mowie tu o samochodowej ) i lakiernictwo tansze...dlatego najpierw zimna kalkulacja kosztow a potem deycyzja ;)

Ja tuning popieram - ale nie wiesniacki i tylko taki robiony z glowa, a nie na mus bo ktos chce miec super fure ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

No własnie... a skoro piszesz tu o furce Grzesia... co on zrobił i ile włożył funduszy ?? :) bo najbardziej mnie zastanawia ile bedzie to kosztowało, bo wpakowanie nowego silnika plus kompresor to lacznie wiele rzeczy trzeba zmienic... tak na oko chociaz ile to wychodzi ?
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Jak dla mnie to w portfelu 3ba miec nie mniej niz 8 -10tysi ;) Z tego co kiedys liczylem, to zrobienie sobie furacza, takiego jakbym chcial ( mowie o Astrze ) to potrzebowalbym okolo 20 -25 tys :mrgreen: Ale ,ze mam inne marzenie co do mojego wymarzonego furacza, to za te kwote mialbym to co chce, bez przerobek :mrgreen: Akurat ja jestem fanem autek ktore sa mocne, ale z zewnatrz niepozorne lub 100% klasyczne ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

własnie ja tak sobie myśle ze te 12 tysięcy powiedzmy starczy na zrobienie wszystkiego...nie jest to taka kosmiczna kwota a mozna miec swoje cacko juz na dluuugie lata bo sprzedac to nie bede sprzedawal raczej... :) bo 5 tysiecy potem za to dostac to mi sie nie widzi hehe...

[ Dodano: 2008-05-29, 17:18 ]
jutro mam nadzieje dostane juz odpowiedz z AG-tuning dotyczącą ceny optyka... mam nadzieje ze nie sypna mi dwucyfrowki :)

[ Dodano: 2008-06-02, 13:51 ]
ktoś z Was do AG-T oddawał samochód ??
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

ODPOWIEDZ