Felgi od Seata do Astry

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Piterro

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 09 maja 2008, 19:25
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra F 1993 r.
Silnik: C18NZ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Felgi od Seata do Astry

#1

Nieprzeczytany post autor: Piterro »

Jako, że wcześniej miałem Ibizę z 97r, po sprzedaniu, zostały mi po niej ładne 15" felgi. Chcę je wrzucić do Astry. Rozstaw śrub, wiadomo 4x100, ale średnica otworu centrującego w VWjach była bodjaże 57mm. W Oplach jest 56,6mm. I teraz takie pytanie. Czy przy różnicy w średnicy rzędu 0,4mm stosuje się pierścienie centrujące? Czy któryś z kolegów ma fele u siebie od VW?

lukasik

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 08 lut 2007, 23:02
Imię: lukasz
Auto: ASTRA H 2,0 T
Silnik: 2,0lel
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: RAdom
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lukasik »

ja mam z golfa i mam załozone pierscienie centrukace

Piterro

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 09 maja 2008, 19:25
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra F 1993 r.
Silnik: C18NZ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Piterro »

ale jakie? nie wiem jakie konkretnie masz felgi, ale pierścień centrujący masz z 56,6mm na ile? na 57?? :?:
Obrazek
Black Mamba Project [del]started[/del] rejected.
Teraz to Wehikuł Tajemnic

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Wypadalo by do pelni szczescia miec taki mini pierscien ale ludziska kombinuja z blaszka od puszki od piwa. Zapunktowuja otwor w feldze( w alu raczej nie do zrobienia) ale tez mozna umiejetnie przyktecic kolo- jeszcze uniesione kolo przykrecamy wstepnie srubami na krzyż i potem dokrecamy juz na max tez na krzyż i powinno byc okej. Kola w VW i oplu sie trzymaja sie nie na piascie tylko na szpilkach i tak tez sa centrowane. Nalezy tylkopamietac ze szpilki i gniazda felgi w VW grup sa z łbem kulistym a w oplu z łbem stozkowym- gwinty ta same. Musisz miec szpilki od VW.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Astrix

Astro-maniak
Posty: 157
Rejestracja: 10 sty 2008, 19:52
Imię: Piotrek
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x30xe
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: okolice Konina
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Astrix »

ja mam od VW czyli 57,1 na 56,6 też kombinowałem z puszkami, dawało to ale na dłuższą metę było do niczego, gięły się po założeniu koła i biły, kupiłem pierścionki na allegro po 7,99 szt i jest gitarka
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; <- Żabcia

ODPOWIEDZ