Neony pod nogami;)

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Szegi

Astro-maniak
Posty: 2153
Rejestracja: 05 cze 2007, 21:08
Imię: Kacperek
Auto: Astra F
Silnik: Ce20eNE
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Drzycim / Bydgoszcz

#11

Nieprzeczytany post autor: Szegi »

Podepne sie pod temat .

Jak zrobić, żeby neony paliły sie podczas jazdy i przy zgaszonym silniku :?:
Pod co podłaczyć :?:
[External Link Removed for Guests]
--------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
drmad

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2008, 17:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: drmad »

dopiero założyłem tutaj konto a astrę mam od niedawna ale zdążyłem już założyć takie neony tylko niebieskie
wyglądają świetnie a montaż to najlepiej poprowadzić '+' bezpośrednio od akumulatora i założyć przełącznik w jakimś ukrytym miejscu
z podpięciami pod instalację może być różnie, mi początkowo upaliło się zasilanie alarmu, radia itp. ale to od przełącznika

PIeTrO

Astro-maniak
Posty: 275
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:42
Imię: Piotrek
Auto: Passat B5 FL
Silnik: Klekot
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok

#13

Nieprzeczytany post autor: PIeTrO »

Kolego ja mam 6 neonkow niebieskich pod nogami podlaczylem je w ten sposób...
Kable podpiełem do świateł do włącznika gdzy zapalam swiatla postojowe bądz mijania wtedy idzie napięcie na neony ale zrobilem osobny przycisk by podczas jazdy jak nie chce by sie nie swieciły . podlaczylem je pod wlacznik od swiatel bo w dzien i tak ich nie widac wiec po co inaczej kombinowac:)

Kegeer

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2008, 12:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Kegeer »

drmad pisze:z podpięciami pod instalację może być różnie, mi początkowo upaliło się zasilanie alarmu, radia itp. ale to od przełącznika
Winę miał jakiś przełącznik, który dodatkowo wpiąłeś w obwód, dobrze zrozumiałem?
Nie chciałbym żeby coś mi się przepaliło :/

PIeTrO

Astro-maniak
Posty: 275
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:42
Imię: Piotrek
Auto: Passat B5 FL
Silnik: Klekot
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok

#15

Nieprzeczytany post autor: PIeTrO »

Kegeer, jak masz włącznik świateł to do niego z tyłu w kable sie wpiełem jutro zrobie fotke w dokładnie w które kable sie wpiełem. nic nie popali ani nic nie zepsuje potem od tego wlacznika pociagnelem kable do neonów i tam dałem jeszcze włacznik by nie zawsze świeciły...

baxter620

Astro-maniak
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2008, 19:26
Imię: Tomasz
Auto: ----
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

#16

Nieprzeczytany post autor: baxter620 »

Kegeer, ja u siebie podpiąłem kable do tej żarówki co jest nad lusterkiem wstecznym. najpierw wyciągnąłem ten cały plastik z żarówką. później podważając podsufitkę od strony szyby wepchnąłem kable i wyciągnąłem przez tą dziurę co została po tym plastiku. później ciągnąc lekko podsufitkę w dół od strony szyby, wpychałem kabel najpierw w stronę prawego słupka, a później drugi kabel w stronę lewego słupka aż do samego rogu. później wepchnąłem kabel pod słupek w miejscu gdzie się łączy z podsufitką. dalej kabel pociągnąłem pod tą czarną uszczelką, która jest przy słupku. dalej kabel idzie koło deski rozdzielczej ciągle pod tą czarną uszczelką i wychodzi na dole przy rączce od otwierania maski. dalej to już twoja fantazja musi sie wykazać gdzie chcesz neony przymocować i tam musisz pociągnąć kabel. najlepiej by było żeby nie było go widać i tak żeby ci się nie zaplątał między nogami podczas jazdy, tak jak ja to zrobiłem. gdy już podłączysz kabel do neona postępuj tak samo z prawą stroną. jak podłączysz już obydwa kable z neonami, podepnij kable do uchwyty w którym jest żarówka i sprawdź czy wszystko świeci. w przypadku neonów biegunowość ma znaczenie :!: zanim sprawdzisz czy świeci sprawdź czy kable nigdzie się nie stykają coby zwarcia nie zrobiły :!: jeśli wszystko świeci możesz poizolować wszystkie łączenia kabli i zamontować ten plastik z żarówką w swoje miejsce. teraz za każdym otworzeniem drzwi będzie ci świeciło całe seryjne podświetlanie wnętrza oraz neony. gdy pociągniesz włącznik świateł do siebie to wraz z seryjnym oświetleniem neony także będą świeciły.

w razie pytań odezwij się ;)

Kegeer

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2008, 12:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Kegeer »

Już wczoraj zrobiłem niemal, że identycznie...teraz czekam na neonki ;)

Planuje dodatkowo zamienić wszystkie żarówki seryjnego podświetlenia na kolor neonów lub zupełnie je wyjąć :D

///EDIT:

Co myślicie o pomarańczowym kolorze neonów, to dobry pomysł? :?

PIeTrO

Astro-maniak
Posty: 275
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:42
Imię: Piotrek
Auto: Passat B5 FL
Silnik: Klekot
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok

#18

Nieprzeczytany post autor: PIeTrO »

Kegeer, Pomarańczowy kolor to twoje zyczenie to Tobie to słuzy i ma sie Tobie podobac mi sie podoba niebieski i wszystko w środku zrobiłem na niebiesko :)

[External Link Removed for Guests]

Kegeer

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2008, 12:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Kegeer »

Też chciałem niebieskie wrzucić a nie wiem jak zmienić kolor wyświetlacza nad radiem na niebiesko (w ogóle nie wiedziałem, że się da :P )

PIeTrO

Astro-maniak
Posty: 275
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:42
Imię: Piotrek
Auto: Passat B5 FL
Silnik: Klekot
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok

#20

Nieprzeczytany post autor: PIeTrO »

wystarcza tylko żarówki niebieskie ledowe w oprawkach :) z allegro:) i tyle tam nie wiem jak u Ciebie u mnie idą 2 i tyle :) a efekt bardzo fajny

ODPOWIEDZ