Astra G 1.6 ecotek tuning silnika ? help me

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Andrzejuś

Astra G 1.6 ecotek tuning silnika ? help me

#1

Nieprzeczytany post autor: Andrzejuś »

Witajcie koledzy potrzebuje jakies fachowe doradztwo nt silnika 1.6 , dokladnie zwiekszenie mocy na maxa , oczywiscie bez systemow podtlenku azotu narazie :D
podawajcie swoje spostrzezenia, proby, elementy oraz wlasne ingerencje.
Z gory dzieki pozdro thx .

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

hehe ten temat jest tak szeroki że chyba nikt Ci tu nie napisze co masz zrobić , na forum masz mnustwo takich tematów,ogólnie zmienić dolot,wylot i chip , napisz ile masz pieniążków na zmiany ;) bo to bardzo drogi interes ;) czasem lepiej zrobić swap niz dokładać do tego co masz ...
==========82%===========

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

michalek206 pisze:ogólnie zmienić dolot,wylot i chip
do tego sportowe wałki i beczkę oleju bo będzie złopać go potwornie :D

Andrzejuś

#4

Nieprzeczytany post autor: Andrzejuś »

zastanawiam sie nad strumiennica Koles mo mowil ze w niektorych modelach furek strumiennica daje odwrotny efekt zabiera km ;(. drugi temat to chip tuning bym zapodal chipa ale boje sie ze cos spierdole albo mi ktos cos zjebie wiecie jak to jest

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Andrzejuś strumienica może być ok ale trzeba to dobrze założyć - a i jak masz 2 sondy lambda to sobie ją odpuść bo będą błędy wyskakiwać (nie wiem jak to jest w tym silniczku z sondami ale niektóre astry mają 2)

chipa za bardzo nie ma się co obawiać, tylko jak już chipujesz to fajnie by było mieć już jakieś modyfikacje bo ogólnie chip powinno się dopiero robić na końcu żeby wszystko ze sobą zestroić

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

już kiedyś zakładałem temacik , ale wreszcie to zrobiłem i wytestowałem...wyżuciłem środkowy tłumik i zamiast niego dałem strumienice .. efekt praktycznie nie odczuwalny , a po kilku przyjazdach silnik wskazał bład z drugiej sondy lambda...potem wyjołem strumienice , bo i tak nie była moja tylko na sprawdzenie ... i zamiast całego badziewa poprowadziłem rure a na końcu dedykowany remus ... efekt fajny auto łapie od niższych obrotów...teraz muszę zwiększyć mu dolot świeżego powietrza i po tym strojenie auta na hamowni...zastanów się na co się w tuningu nastawiasz...magnetyzery,strumienice i inne "kozackie,super sportowe" badziewia można sobie wstawić między książki...można też i wałki ..ale po swoim przykładzie gdzie auto i tak żreee olej nie radził bym;) ogólnie to z 1,6 czy tak jak ja 1,8 rakiety nie zrobisz .... dalej nie napisałeś ile masz kasy do przeznaczenia...
==========82%===========

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

jeszcze dopiszę że nie będzie żarło więcej oleju przez sportowe wałki tylko wiecie to jest taki łańcuszek :D sportowe wałki > częściej się tyra autko na wysokich obrotach > a jak wiadomo ecoteki na wysokich obrotach żrą olej :D

czyli sportowe wałki są jak najbardziej ok. nie muszą być mocno ostre to przynajmniej się furka na wolnych będzie ładniej zachowywała ;)

Andrzejuś

#8

Nieprzeczytany post autor: Andrzejuś »

mam 2.5 tys i zastanawiam sie czy nie walnc podtlenku azotu i juz !!!!!
pierdolnal bym strzal 50 km albo 75 i juz bym byl ustawiony jakos hehehhehehe !

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

wiesz to jest dobry pomysł. jak chcesz to jeździsz sobie ekonomiecznie na seryjnym silniczku a jak stanie ktoś na światłach to odkręcasz butlę i go :D

tylko trzeba by było się zastanowić jakie to jest obciążenie dla seryjnego silniczka. Zdaje mi się że o nitro yattaman ma trochę większe pojęcie - nie zaszkodzi się go zapytać może coś podpowie albo doradzi, no i mieszka niedaleko nas ;)

Andrzejuś

#10

Nieprzeczytany post autor: Andrzejuś »

Dokladnie tak jak mowisz jezdzisz sobie pomalu a jak ktos przykozaczy to go ! :D
heh juz nie zdaze na zlot zalozyc nitro a szkoda :(

ODPOWIEDZ