Mała modyfikcja lampki podświetlającej tablicę rejestracyjną

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

Mała modyfikcja lampki podświetlającej tablicę rejestracyjną

#1

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Taka mała głupotka :P Już od pewnego czasu denerwowało mnie to, że lampka raz świeciła, raz gasła.. Niby mało istotny szczegół, ale Ci którzy dbają o detale chyba zrozumieją :P Można kupić specjalne żarówki diodowe(nie pamiętam teraz symbolu) składające się z 5bądź i więcej diód, które dostępne są na rynku. Jednak w przypadku astry u mnie nie zdało to egzaminu, gdyż klosz lampki jest już stary i pożółknięty (tak stary jak samochód :P, nowa kosztuje bodajże 19zł na allegro ) no i beznadziejnie to wyglądało.. Postanowiłem kupić 6 diód białych zimnych typu super flux(kąt świecenia 180stopni, nie tak jak zwykłe punktowe), ogołociłem wnętrze lampki, mocowanie żarówki itp, w małą plastikową płytkę wyciętą pod rozmiar lampki wlutowałem diody.. Udało sie idealnie wpasować. Nic nie paruje, nie przecieka.. Efekt możecie podziwiać poniżej.. Z góry przepraszam za jakość zdjęć :D
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Zdjęcia do końca nie oddają efektu, o wiele lepszy jest w rzeczywistości :) :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrek86

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2008, 14:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzymin-Mokre
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: piotrek86 »

no tak, ale teraz to chyba za bardzo sie wyroznia a i tak nie widac calej tablicy. i to jest w tym modelu bez sensu. ale pomysl niezly
:)

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

Wołek, Dość ładnie to wygląda. Sam sie nad czymś takim zastanawiam. Tylko potrzeba troszke mocniejszej żarówki żeby wszystko było widać. Mam tu na myśli całą tablice.
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

No mi świeci dość przyjemnie, nie wyróżnia się aż tak.. Nie aż tak, żeby raziło :P plus minus 3/4 całej tablicy można odczytać.. Z tym, że ja mam jeszcze czarne blachy.. Przyłożyłem blachy białe graniczne z niemiec od vectry która ściągnęliśmy z ojcem i wygląda naprawdę przyjemnie.. ;) A te żarówki, które sprzedają (te diodowe) nie oddadzą takiego efektu (akurat jeśli o astrę chodzi, gdyby oświetlenie padało z góry na tablicę a nie z dołu, wtedy tak), o oświetleniu tablicy można zapomnieć, będzie takie tylko białawo-niebieska poświata.. Także lipa, tak jak to napisałem wcześniej bo i ten patent mam już za sobą. Trzeba kombinować. Powodzenia pozdrawiam ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ