Zarowka diodowa, ktora mozna wstawic na tyl...

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Tak ale nie chodzi tylko o te pare znakow na niej ale musza byc zrobione odpowiednie badania i ktos sie musi podpisac pod tym bo bierze za to odpowiedzialnosc. Nie wiem czy wiesza ale np na budowie trzeba miec kierownika budowy( moze byc tylkona papierze) ale wiesz ze jak ktos sobie zrobi krzywde to on idzie siedziec?? Podpisal byś sie pod takim papierem - podobnie jest tutaj. A jak ktos podczas wypadku uszkodzi sobie kregoslup bo kolmus z przodu zarowki slabo swiecily to bys chcial byc na miejscu tego kto sie podpisal pod ta homologacja bo to on bedzie placil do konca zycia temu poszkodowanemu. Pieknie to juz nie wyglada co nie?
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Prince_lookas, co do tych diodek, to identyczna sytuacja jest z zarówkami do przednich swiateł ;). Te wszystkie pseudo xenony za 5 w markiecie nawet nie oswietlają drogi ( jak co niektórzy piszą ) a znowu zarówka 100W daje znacznie mocniejsze swiatło co, mimo poprawnego ustawienia reflektorów, może powodować oślepianie. W efekcie, nawet jak To nie Ty spowodujesz wypadek, a miałeś takie zarówki sie niestety stawiasz w kiepskiej sytuacji.

Co do oznaczeń itp, to znak CE sobie może KAZDY NABIĆ nawet ja sobie moge takie coś zrobić na mojej samorobce, tylko ze jest seria przepisów które obok znaku CE wymagają danych identyfikacyjnych. Oznaczajac cos znakiem CE to Ja gwarantuje zgodność z scharmonizowaną normą unijną i w razie kontroli musze udostępnmić wyniki badań i udowodnić ze mam prawo umieścić ten znak( miałem to niedawno na studiach. Jak ktoś chce moge wkleić materiały na ten temat, z zastrzeżeniem ze to sie głównie budowlanki tyczy ).
Druga kwestia co do CE to jest tylko zgodność z scharmonizowaną normą europejską w której są zapisane minimalne wymagania na dane stopnie wymagań co do produktu i to ze ktos ma produkt ze znaczkiem CE nie oznacza że on spełnia norme PN-EN*** ( PN-EN polska norma zcharmonizowana z europejską ) bo wymagania każdego kraju mogą być różne, tylko kwestia ujednolicenia sposobu badania i poziomów wymagań.

Co do diod (diód ?? ) to czytalęm artykuły ze one w UE nie są dozwolone... dopiero od niedawna są dopuszczane do użytku światła oparte na diodach, ale jak widzicie to są całe lampy ( tylne lub do jazdy dziennej ) bo można tam zagwarantować spełnienie wymogów normowych.

Tak mi sie przypomiało. Jak ma ktoś diody w postojówkach, czy kierunkach to jak trafi na jakiegoś bystrzaka, który sie lubi wozić, to też moze mieć przez to kłopoty...
[External Link Removed for Guests]

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

wesoł, ciekawe, co mowisz o tym kierowniku budowy, naprawde jest mozliwa taka sytuacja?
Cobrettii,
Cobrettii pisze:W efekcie, nawet jak To nie Ty spowodujesz wypadek, a miałeś takie zarówki sie niestety stawiasz w kiepskiej sytuacji.
- cos na zasadzie, ze jest wypadek nie z Twojej winy, ale fakt, ze masz minimalna ilosc alkoholu (ponizej 0,2 %o oczywiscie), to juz jest powod, zeby pociagnac Cie do odpowiedzialnosci, nie?
Cobrettii pisze:Jak ma ktoś diody w postojówkach, czy kierunkach to jak trafi na jakiegoś bystrzaka, który sie lubi wozić, to też moze mieć przez to kłopoty...
Jasne, ale my sobie tutaj tylko teoretyzujemy, bo raczej malo 'miskow' bedzie to sprawdzac I EGZEKWOWAC. Wiadomo, ze jak ktos swieci jak choinka, to mozna sie przyczepic, a mysle, ze nawet w razie wypadku nikt nie bedzie sprawdzal takich detali, o jakich pisalismy na poczatku. W koncu kto bedzie grzebal w rozbitej lampie po wypadku i sprawdzal, czy koles mial postojowki z diody czy nie ;)
Inna sprawa: nie jezdze po kraju az tak duzo, ale widzialem wiele takich wynalazkow, ktore raczej nie powinny sie znalezc na naszej drodze - nie dalej niz tydzien temu widzialem TIRa, ktory mial obrysowki na niebieskich diodach. Koles w moim miescie ma motor taki w amerykanskim stylu, ktory caly z zewnatrz (seryjnie) jest oblepiony diodami w roznych kolorach. Wyglada to troche, jakby oblepil go takimi wezami swietlnymi. I co? I nic! Ostatnio nawet widzialem, jak stal pod buda z zapiekankami, podjechali tez gliniarze, zeby cos zjesc i nic nie gadali. A sprawa czerwonych kierunkow w amerykanskich wozach? Ja rozumiem, jakby to byl nowy samochod i ktos dopiero go sobie sprowadzil i bedzie to przerabial, ale nie tak, ze widze takiego jeszcze na starych, czarnych blachach! I taki samochod od lat sobie spokojnie przechodzi przeglad, gliniarze nie czepiaja sie (bo jakby czepiali sie, to juz dawno by zmienil) i jest ok.

Mysle, ze u nas jest po prostu jeszcze problem z egzekwowaniem prawa. Brakuje znajomosci takich rzeczy, o ktorych Wy mowicie.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Prince_lookas pisze:wesoł, ciekawe, co mowisz o tym kierowniku budowy, naprawde jest mozliwa taka sytuacja?
Wiewm cos na ten temat bo buduje chate w Goleniowie i kierownikiem budowy jest znajomy ojca ktory wlasnie nam opowiadal ze ma jeszcze chyba pol roku zawiasow wlasnie za taki przypadek. Gosc dosc dobry w te klocki i znanay bynajmniej umnie w okolicy.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Prince_lookas pisze:Jasne, ale my sobie tutaj tylko teoretyzujemy, bo raczej malo 'miskow' bedzie to sprawdzac I EGZEKWOWAC.
Tu masz racje, miśki to głownie kłądą na to ****. Ale nie możesz wykluczyc że dojdzie do kolizji czy wypadku gdzie są miśki wzywane... Jeżeli sie trafi ktoś szukajacy u Ciebie wszystkiego to mogą sie czepiać. Pewnie ze to sie nie zdarza ( na razie ) ale do czasu aż sie znajdzie kilku mondrych ( albo takich co mieli faktycznie racje ).

My nie mówimy o tym ze Cie zatrzymają i beda trzepać ale o kolizjach, gdzie przy najechaniu światła sa ważne bo każdy twierdzi ze nie widział... Jak trafisz na gorliwego kontrolera na OSKP to też mogą sie czepiać.

Osobiście uważam że diody w postojówkach, czy bocznych kierunkach to nie jest powód do jakich kolwiek nieprawidłowości ( chociaż potrafią przerywacze swirować ), ale nie w elementach które sa zbyt odpowiedzialne za moje bezpieczeństwo ( no może jeszcze wsteczny by mógł być i podświetlenie tablicy ).
Prince_lookas pisze:Mysle, ze u nas jest po prostu jeszcze problem z egzekwowaniem prawa. Brakuje znajomosci takich rzeczy, o ktorych Wy mowicie.
Z tym sie zgodze, ale nie chce ryzykować. To ze auto mi spali 3 zł więcej w ciągu roku i wymienie dwie zarówki po całe 1 PLN mnie nie zbaw a moze uchronić zdrowie, życie a czasem uchronić od niepotrzebnych nerw.
[External Link Removed for Guests]

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

wesoł, No, to faktycznie odpowiedzialna funkcja, nie chcialbym byc w jego skorze, tym bardziej, ze wiekszosc naszych budowlancow nie zaczyna dnia pracy bez browara :/
Cobrettii, Ja w ogole jestem przeciwny wstawianiu diod do kierunkow, stopow itp., bo po prostu swieca gorzej (chociaz ta, ktora pokazalem, moglaby swiecic lepiej). Dla mnie jest to takie upiekszanie 'na sile', rodzaj placebo, ze tak, jak napisales - mniej ciagnie pradu i akumulator dluzej przezyje itp.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

ODPOWIEDZ