Zarowka diodowa, ktora mozna wstawic na tyl...

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

Zarowka diodowa, ktora mozna wstawic na tyl...

#1

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Ostatnio probowalem wstawic sobie do tylnej lampy zarowke z ledami i efekt byl taki sobie :/ Chodzilo o to, ze byl to tylko swiecacy punkt, gdyz zarowka nie wykorzystywala odblysnika.

Znalazlem jednak cos takiego:

[External Link Removed for Guests]

I mysle, ze duzo lepiej by wygladala, co Wy na to?
Moze ktos wie, gdzie takie cos dostac?

Pozdrawiam
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

myśle że świeciło by znacznie lepiej, ale czy byl by rowno wykorzystywany odbłyśnik to mam wątpliwości. A dostać to chyba tylko jakieś aukcje na allegro
[External Link Removed for Guests]

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Odblysnika i tak pewnie nie wykorzysta tak, jak normalna zarowka, ale mysle, ze i tak swiecilaby duzo lepiej niz ta 'zwykla diodowa' a juz na pewno lepiej niz zwykla.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Awatar użytkownika
1piwo

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: 1piwo »

Do tego będzie trwalsza

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

1piwo pisze:Do tego będzie trwalsza
No i jak ktos walnie w tył to bedzie to nasza wina bo to nie sa zarowki z homologacja i to bedzie tak jakbysmy nie mieli przegladu. Uwazam ze jak juz cos robic to tak zeby potem nie miec kłopotów no i niepotrzebnych wydatkow.

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

wesoł, a jakie jest oznaczenie homologacji na zarowce? 'B' czy 'E'? Wiem, o co Ci chodzi, rozmawiamy teoretycznie ;) Podobnie ma sie sprawa z przyciemnianiem lamp.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie no wiwadome jest to ze kazda lampa ma holomogacje nawet te boczne kierunki. Komologacja jest calego ukladu czyli lampy i zarowki odpowiedniej jaka w niej powinna byc. Jak jest inna to homologacji nie mamy. Wszelkie zmiany w lampie tez powoduja ze tacimy homologacje. Nie mozna sobie nawet przedluzac maski bo juz mozna by to podpiac pod zmiany konstrukcyjne. Wiem ze sporo aut tak jezdzi golfow 3 itp ale tak nie wolno i tyle czys ie ktos z tym zgadza czy nie. Koledze zabrano dowód jakis czas temu za pekniete lusterko ale nie szklo tylko obudowe bo auto ma ostre krawedzie. Na kazdej lampie jest wybite jakie zarowki maja sie w niej znajdowac.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

wesoł pisze:Komologacja jest calego ukladu czyli lampy i zarowki odpowiedniej jaka w niej powinna byc. Jak jest inna to homologacji nie mamy.
No dobra, a jakbym kupil sama lampe bez zarowek i wstawil inne zarowki? Co wtedy? Dlatego wydaje mi sie, ze lampa ma swoja homologacje, a zarowka swoja.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Prince_lookas, Są wymagania normowe ( na ich podstawie są wystawiane homologacje ) i jeżeli ktos wykonuje lampe, to ona musi spełniać odpowiednie warunki, pod homologowane urządzenia swiecące. Czyli w efekcie homologacja zarówki i koloszy sie uzupełniają. Jezeli założysz niehomologowaną żarówke do homologowanego klosza to on nie będzie swiecił zgodnie z wymogami normowymi, czyli powoduje to niehomologowane działanie ukladu co w efekcie daje rezultat zakazu jego użytkowania i w razie wypadku można stwierdzic ze jest to towar nie homologowany ( nie spełniający wymagań międzyinnymi co do koloru, jasnosci itp. powtarzalnosci produkcji, kontroli produkcji ( tak jak byś jeździł złożonym przez siebie samochodem bez dowodu rejestracyjnego ) ) to sąd moze uznać że światła mogły świecić złą barwą, mogły być nie widoczne itp. itd.
[External Link Removed for Guests]

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Cobrettii, Aaa... O to chodzi! Dzieki za fachowe wytlumaczenie! Swoja droga te wszystkie przepisy to wg mnie daja duzo dobrego, ale czasem sa po prostu smieszne :>
Pzypomina mi sie sytuacja, gdy pare lat temu zatrzymano na granicy chyba ze dwa tiry pluszowych misiow. Powod? Brak na metce tego znaczka CE ;)
Czyli, wracajac do tematu:
-ta zarowke mozna byloby wstawic do samochodu pod warunkiem, ze mialaby ten znaczek E+jakas cyferka? Gdyby ktos importowal takie do EU i uzyskal na nie homologacje, czyli nadruk na niej, to mozna byloby jej uzywac, tak?
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

ODPOWIEDZ