[Astra H] 1.3 CDTI Chiptuning. Wrażenia po :)

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Bawojtek

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2007, 12:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

[Astra H] 1.3 CDTI Chiptuning. Wrażenia po :)

#1

Nieprzeczytany post autor: Bawojtek »

Wczoraj (wreszcie) zdecydowałem sie na "podkręcenie" tego silniczka...
Umówiłem się w Masters Tuning w Warszawie na alejach i po odebraniu autka stwierdziłem, że już przy ruszaniu (spokojnym) autko łatwiej rusza bez konieczności wnoszenia go na obroty, rozpędzanie przebiega łagodniej, auto jakby straciło "balast":)
Udało się bez większego trudu na prostej trasie (nie z górki) rozwinąć prędkość 195km/h, gdzie dotychczas 180-185 tylko z górki i to dość długiej i dość stromej:)))
Dynamika jest duuuuużo lepsza.
Kupując autko z tym silnikiem wiedziałem "w co się pakuję" . Użytkuję je od roku i jestem bardzo zadowolony z jakości jazdy, osiągów, spalania, itp. Nie jestem zbyt wymagającym kierowcą, ale teraz wiem co traciłem decydując się na ten konkretnie silnik:) i zabieg ten choć stosunkowo drogi, to jednak wart tych pieniędzy:)))))

Osobiście polecam, szczególnie, że w większych silnikach (o większej pojemności) efekty są bardziej odczuwalne i o ironio - spada spalanie:)

Zobaczymy po dłuższym okresie, po kilku tysiącach...

W załączeniu wykresik...

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 25 mar 2009, 15:45 przez Bawojtek, łącznie zmieniany 1 raz.

bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

Tylko sie cieszyc! Niskie OC a osiagi porównywalne do benzynowych 1.6-1,8 i 2.0D

Bezawaryjnego użytkowania!

Pozdrawiam
bodzio
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
rokas

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2008, 20:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: rokas »

Też się zastanawiam nad taką przeróbką,jeśli można wiedziec ile kosztowało?

Awatar użytkownika
Arturcio

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2008, 11:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Arturcio »

Bawojtek, hey.Ile kosztuke taki chip tuning ?

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#5

Nieprzeczytany post autor: Denek »

bodzio pisze:Tylko sie cieszyc! Niskie OC a osiagi porównywalne do benzynowych 1.6-1,8 i 2.0D
Hmm, ja na 1.6 mam jeszcze coś niecoś w zapasie (10KM), ale obiecałem sobie, że jak tylko minie okres gwarancyjny to auto dostanie co najmniej 30KM więcej... co najmniej :D


Moje gratulacje. ;)

ryuuza

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 31 sie 2008, 19:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: ryuuza »

Witam!

Tak w temacie planuje poddac moja Aske takiemu chipowaniu. /znalazlem w Krakowie firme ktora zrobila spcjalnie program a nie boxa do tego silnika i zamontowala w 2 autach dotychczas. W jednym o 20 a w drugim o 25 KM poszlo w gore (dane z hamowni). Teraz jezdza i maja pokazac jak to dziala. Z tym ze to nie sa konkretnie astry a inne auta ale z tym samym silnikiem (multi jet tez 1.3, tyle samo koni pierwotnie - 90).

I chcialem sie jeszce poradzic - czy uwazacie ze to nie za duzo dla tego silniczka?

Wiem tyle ze program nie zwieksza cisnienia na wtrysku a inne parametry i wypelnia tzw dziure w przyspieszaniu.

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

a poszukaj na forum kolego, co????????? był temat o chipowaniu 1.3 CDTI... wystarczyło podpiąć się pod istnięjący temat a nie zaśmiecać forum...

ryuuza

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 31 sie 2008, 19:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ryuuza »

szukalem ale znalazlem jeden temat gdzie byl chip 16 KM. a tutaj jest wiecej dlatego zalozylem nowy

[ Dodano: 2008-09-04, 12:18 ]
narazie nie napisze wrazen bo sie okazalo ze mam jakis nowy model EPU i nie ma sterownika...narazie :)

[ Dodano: 2008-11-21, 13:46 ]
no i zrobilem.

chip robiony w krakowie w bylym ttc.

jak narazie wrazenia maksymalne :) i wszysko udalo sie osiagnac bez zmian parametrow cisnienia wtrysku. genialnie :)

Awatar użytkownika
piotrmag1

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2009, 0:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: piotrmag1 »

Odkopie troszkę temat.
ryuuza, Napisz jekie wrażenia i czy nic z silniczkiem się nie dzieje.Też chciałem sobie zrobić takiego chipa,ale strasznie bije się z myślami.Bo 10KM to za mało,a 20 to nie wiem czy nie przeszarżuje

ryuuza

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 31 sie 2008, 19:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: ryuuza »

u mnie wszysko gra - od razu tylko zaznaczam - turbodziura wypelnia sie tylko troszeczke, ewidenta roznica przy ok 2000 obrotow - naprawde warto. atuio jezdzilo pol roku z chipem i potem mialem przeglad w ASO i wszystko ok

ODPOWIEDZ