[Astra F] Zmiana zawieszenia na sportowe.

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
poczes6

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2008, 11:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: poczes6 »

et mam 35 i plastikowe nadkola;P obcierała jedna opona ale miała balonik czego nie widziałem ale jak wymieniłem nic nie obciera...w bagażniku też mam pare kg i 3 osoby z tył i się nic nie dzieje... warto zaznaczyć że w więcej niż 2 osoby jeźdzę raz na miesiąc może:)) raczej kończy się na mnie i mojej dziewczynie:)) w kaliszu są drogi nieciekawe ale ja znów też tak bardzo nie ganiam :)) raczej w mieście 80 nie przekraczam gorzej za terenem zabudowanym;p a dikser, w jakiej cenie masz te amorki jaki stan i ile używane??

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: dikser »

ja mam sprężyny.miałem zakładać do swojego,ale sprzedaje astre.sprężyny były na astrze sprowadzonej niedawno z niemiec.koleś je zdjął bo miał wysoki próg w garażu i zaczepiał.sprężynki sa w bardzo dobbrym stanie.widać oznaczenia i wszystko.mysle że 250 zł.za 4to bedzie dobra cena.
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Nie mówię, że seryjne nie dadzą rady. Dadzą, tyle, że znacznie krócej a jazda będzie nieporównywalnie gorszej jakości. Zresztą, może dane Wam będzie to sprawdzić empirycznie. Ja sprawdziłem to wiem. Gdyby było inaczej, to po co ktoś wymyślałby inne amory do gsi. W każdym razie, kiedy zwykłe się skończą, radzę założyć wersję gsi. Choćby używane.

Awatar użytkownika
poczes6

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2008, 11:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: poczes6 »

czyli Tomek_0181, polecasz założyć oryginalne od gsi amorki i sprężyny -40 jak dobrze rozumiem tak??

Wunsch

#15

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

poczes6 ja mam komplet (sprężyny i amortyzatory), które wyjąłem ze swojej Astry. Wydaje mi się, że więcej jak -40 nie obniżają. Jeśli będziesz zainteresowany to odezwij się, może być na priv.
Pozdr,

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Tak. Amorki od gsi, kiedy zwykłe Ci się skończą lub je sprzedasz. Te przeznaczone do gsi są krótsze, twardsze i dużo wytrzymalsze. Z powodzeniem na długo wystarczą do -40. Chyba, że kupisz sportowe przeznaczone do zestawu -40, choćby GTCupline. Są nawet tańsze, jeszcze twardsze więc nie dadzą takiej wygody jak te od gsi, ale w końcu -40 to ich żywioł.

Awatar użytkownika
poczes6

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2008, 11:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: poczes6 »

ano musze to przemyśleć;) o wygodę mi tak bardzo nie chodzi raczej zależy mi na sportowym zacięciu:))

Awatar użytkownika
MariuszeQ2008

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2008, 23:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: MariuszeQ2008 »

Witam od niedawna stałem sie szcześliwym posiadaczem astry F 1.6 GLS i chcialem troche usztywnic zawieszenie bo buja nim jak niewiem . moze doradzicie mi cos ? pozdrowionka

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Jeżeli bardzo buja to może być to objawem zużycia amortyzatorów. Polecam wtedy wrzucić nowe gazowe, np. KYB. Stan amorów można sprawdzić na stacji diagnostycznej. A jeżeli chodzi o sportowe zawieszenie również obniżające to polecam jakieś -30 by zachować sporo komfortu. Np. Eibach lub Weitec. Do tego amorki do nich dedykowane lub te od gsi.

Awatar użytkownika
MariuszeQ2008

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2008, 23:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: MariuszeQ2008 »

a ma ktos jakis taki komplecik do sprzedania albo cos taki -30 ze sprezynami ????

ODPOWIEDZ