Chip tuning Astry III 1.4 90 km :))

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
pablos321

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 11 mar 2008, 9:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Chip tuning Astry III 1.4 90 km :))

#1

Nieprzeczytany post autor: pablos321 »

Witam !
Pytanko :czy jest sens sie w to bawić jakie sa zalety(jeżeli w ogóle sa) i wady, koszty, eksploatacja, osiągi?
Ostatnio zmieniony 07 sie 2008, 22:49 przez pablos321, łącznie zmieniany 2 razy.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Też kiedyś nad tym myślałem, bo mamy te same silniki. Mi do szczęścia brakuje jakieś 15-20 KM, a chipem z tego się raczej nie da tyle wyciągnąć. Jeżeli miałbym się bawić z dłubaniem tego silnika, to najprędzej zdecydowałbym się na kompletny dolot firmy Dbilas - kolektor FlowTec + filtr FlowMaster. Sam kolektor wg producenta daje moc około 25KM. Tylko cena nowego wynosi prawie 1200 Euro...

Co innego chip tuning jakiegoś CDTI, tam przyrost mocy po samym chipie jest już znaczny.

pablos321

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 11 mar 2008, 9:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pablos321 »

No własnie CDTI :), nie ma sensu pakowac 1200 jurów dla 20 koni, do 1000zł bym sie pobawił, ale cóż jak nie podnoczenie mocy silnika to moze czas sie zastanowić nad modyfikacją audio :](które i tak nie jest złe :)

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Mówią, że każdy dodatkowy 1KM kosztuje 100zł ;) Jest jeszcze N2O ;) :lol:

Jeśli chodzi o audio, to bardzo dużo informacji na ten temat jest na [External Link Removed for Guests] i na [External Link Removed for Guests]

ja37

V.I.P.
Posty: 6030
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

analyzer64 pisze:Mówią, że każdy dodatkowy 1KM kosztuje 100zł
Dokładnie tak jest.
Poza swapem, bo wtedy wychodzi ciut taniej - 1KM-70zł :mrgreen:

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Widzę, że już taki trochę cennik się robi, ile dany konik kosztuje :mrgreen:

Dodam jeszcze, że cały system turbo do Z14XEP, też firmy dbilas kosztuje "tylko" niecałe 5000 Euro :lol: A deklarowana przez producenta moc po takim zabiegu wynosi około 180KM, czyli 2x więcej niż seria :lol:

pablos321

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 11 mar 2008, 9:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pablos321 »

za 1000 Euro biore :D

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#8

Nieprzeczytany post autor: Denek »

analyzer64 pisze:Widzę, że już taki trochę cennik się robi, ile dany konik kosztuje :mrgreen:

Dodam jeszcze, że cały system turbo do Z14XEP, też firmy dbilas kosztuje "tylko" niecałe 5000 Euro :lol: A deklarowana przez producenta moc po takim zabiegu wynosi około 180KM, czyli 2x więcej niż seria :lol:
To teraz tylko czekać aż Euro spadnie :E
W sumie skoro Astra zostanie u mnie w rodzinie dłużej (za 2,5-3 lata bierze ją syn), to czemu nie. Byle by mi potem wszystkich słupów w mieście nie skasował.

Usunięty użytkownik 3235

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Sorry ,że zrobię OT ale temat dotyczy poniekąd samego tuningu AH z silniczkiem Z14XEP. Wpadłem na coś takiego, przeglądając angielskie forum Astry H:


Jest to modyfikacja dolotu, polegająca na zmianie rury doprowadzającej powietrze do filtra, tą rurę zmienia się na taką od Vectry C

[External Link Removed for Guests]

A tutaj jest już modyfikacja obudowy filtra powietrza, tylko nie bardzo wiem co ten gość zrobił na 3 od końca zdjęciu :roll:
[External Link Removed for Guests]

Podobno, bez względu na to jaki jest silnik w AH, sporo daje zmiana obudowy filtra powietrza na pochodzącą od wersji OPC. Tak przynajmniej wywnioskowałem przeglądają tamto forum.

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Jakby kogos interesowalo to na tej aukcji jest kolektor dbilasa do x16xe i podejrzewam ze bedzie pasowal do Z16XEP albo Z14XE. Moze warto spytac niemca za ile by puscil sam kolektor.
Pisze ze ma tez do tego airboxa FlowMaster wiec mozna miec odrazu komplet.


[External Link Removed for Guests]
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ