RELACJA

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
the_majkel

Astro-maniak
Posty: 262
Rejestracja: 11 lip 2008, 23:30
Imię: Karol
Auto: Astra III
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: the_majkel »

[del][/del]
Ostatnio zmieniony 30 mar 2011, 10:05 przez the_majkel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rogalotti

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2008, 14:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: MR-MOTORS
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Rogalotti »

wesoł pisze:Za bardzo agresywny program i sie ciulowo jezdzi ale jak uwazasz. Nie wiem czy tu pomoze ten przycisk sport. Wejdz na forum QP to sobie poczytasz jak to nemesis1 chipowal swoja moze sie jeszcze namyslisz.
Witam

To jest trochę inaczej niź mogłoby się wydawać...

Po pierwsze to taka modyfikacja nie jest agresywna a wręcz przeciwnie... łagodna (modyfikacja jako charakterystyka wyjściowa widziana na wykresie). Dlatego, że parametry narastają wraz z obrotami. Moment obrotowy jest płaski i oddalony w obrotach (nie czuć chwilowego "kopnięcia" tylko moc w całym zakresie użytecznym obrotów silnika). Natomiast płaski przebieg mocy powoduje to, że podczas sprintu poruszasz sie cały czas po linii mocy maxymalnej nawet po zmianie biegu (kiedy obroty spadną).

Co do odczuć to oprócz tego co zawsze widać na wykresie są także charakterystyki powiedzmy "połówkowe" których nie ma jak zobrazować, bo to wszystkie inne położenia pedału gazu niż - pedał gazu - wciśnięty na 100%. To jest także ważne i generalnie one wpływają na późniejszą ogólną ocene po modyfikacji. Prawdopodobnie tam tuner popełnił błąd przy wspomnianym przez Ciebie Oplu. A korekty które robili to na wspak. Jeżeli auto jest narwiste, mieli kołami i niszczy sprzęgło to powinni korygować ilość Nm - w dół. Natomiast oni korygowali moc - w dół do tego podnosząc moment obrotowy ;).

Pozdrawiam

PS. Wczoraj tuningowalismy prawdopodobnie Klubową GTC z silnikiem Z19DTJ mała relacja jest na forum streetracing w temacie 2.0TDi CR ;)
...:: MR-MOTORS - CHIP TUNING - SERWIS Grupy VAG oraz BMW - 0-694-046-807 0-510-501-505::...

bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

Witam,
po raz pierwszy zostałem ocenzurowany na forum, potem przyszedł Rogalotti i pozamiatał wielkie wypociny kolegi wesoł...
Najwidoczniej szczere słowa skierowane w kierunku elite membera są mile widziane , ale bez przesadyzmu- rozumiem przesadziłem, ani razu nie skłamałem!


the_majkel pisze:Z miłą chęcią bym to sprawdził, ale niestety nie mam przyrządów...
Jest ktoś w Wawie posiada takowy?

Aż takiego Dy Da Vinci nie musisz odwalac wystarczy ze nagrasz telefonem albo powiesz! ja spodziewam sie 8 sekund :evil: :evil:


Pozdrawiam
bodzio
[External Link Removed for Guests]

the_majkel

Astro-maniak
Posty: 262
Rejestracja: 11 lip 2008, 23:30
Imię: Karol
Auto: Astra III
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: the_majkel »

[del][/del]
Ostatnio zmieniony 30 mar 2011, 10:06 przez the_majkel, łącznie zmieniany 1 raz.

MariuszMax

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 16 sty 2008, 16:29
Imię: Mariusz
Auto: ASTRA J
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Jemappes
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: MariuszMax »

the_majkel, gratki pomyslnego zabiegu
niech koleczka sie kreca niezawodnie

[ Dodano: 2008-08-21, 11:23 ]
Rogalotti, kilka pytan do twego dziela
1) na wykresie autka the majkel'a [External Link Removed for Guests] widac vmax 250KMh - jest to kwestia limitera ? ile kosztuje jego usuniecie ;)

2) jaki jest koszt zabiegu chipowania ? mam ten sam silnik a tu ostatni wykres [External Link Removed for Guests]

3) czy ASO Opla jest w stanie zobaczyć - znaleźć zmiany wprowadzone przez ciebie

Dzieki z gory
Pozdrawiam
Sniezka [External Link Removed for Guests]
Pozdrawiam wszystkich widzianych

Awatar użytkownika
Rogalotti

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2008, 14:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: MR-MOTORS
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Rogalotti »

MariuszMax pisze:the_majkel, gratki pomyslnego zabiegu
niech koleczka sie kreca niezawodnie

[ Dodano: 2008-08-21, 11:23 ]
Rogalotti, kilka pytan do twego dziela
1) na wykresie autka the majkel'a [External Link Removed for Guests] widac vmax 250KMh - jest to kwestia limitera ? ile kosztuje jego usuniecie ;)

2) jaki jest koszt zabiegu chipowania ? mam ten sam silnik a tu ostatni wykres [External Link Removed for Guests]

3) czy ASO Opla jest w stanie zobaczyć - znaleźć zmiany wprowadzone przez ciebie

Dzieki z gory
Pozdrawiam
Witam ponownie. Więc:

Limiter Vmax usuwam przy chip tuningu. Nie sprzedawałem jako usługi do tej pory samego usunięcia limitera w seryjnym CDTi chociażby z tego wzgledu, że seryjna moc jest za mała żeby szybko rozpędzać auto do takich prędkości.

W kwestii ASO się nie wypowiadam :-)

Koszta modyfikacji to już jeżeli się zdecydujesz zapraszam na PW bądz proszę kontakt telefoniczny.

Pozdrawiam
...:: MR-MOTORS - CHIP TUNING - SERWIS Grupy VAG oraz BMW - 0-694-046-807 0-510-501-505::...

the_majkel

Astro-maniak
Posty: 262
Rejestracja: 11 lip 2008, 23:30
Imię: Karol
Auto: Astra III
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: the_majkel »

[del][/del]
Ostatnio zmieniony 30 mar 2011, 10:06 przez the_majkel, łącznie zmieniany 1 raz.

bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

A ja nie widze tego pliku audio :roll:
WYNIK SUPER :!: :evil:

To teraz zamontuj licznik doładowania i taka lampke kiedy biegi zmieniać :D


Pozdrawiam
bodzio
[External Link Removed for Guests]

the_majkel

Astro-maniak
Posty: 262
Rejestracja: 11 lip 2008, 23:30
Imię: Karol
Auto: Astra III
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: the_majkel »

[del][/del]
Ostatnio zmieniony 30 mar 2011, 10:06 przez the_majkel, łącznie zmieniany 1 raz.

bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

Widac widać Michałku! Szybko ale jakoś tak wolno na tym filmie :mrgreen:

bodzio
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ