Astra H 1.9 CDTI 120KM: 168KM/366Nm

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
simon11

Astra H 1.9 CDTI 120KM: 168KM/366Nm

#1

Nieprzeczytany post autor: simon11 »

Astra H 1.9 CDTI, skrzynia 6 biegów, wersja bez filtra cząstek stałych i sondy lambda
Niestety niutonometrów nie da się uzyskać więcej z uwagi na konec zakresu kalibracji ECU.
Ale i tak z tymi 168KM/366Nm jest miło - zwłaszcza że to 6 biegów

Obrazek

smigol

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 09 lip 2008, 20:48
Imię: Tomek
Silnik: Z19DT czyli 1.9 CDTI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: smigol »

Jak tam autko się sprawuje po takim czasie :) Bo aktualnie się zastanawiam nad chipem, ale mam wersję z DPF-em

WujekSam02

Astro-maniak
Posty: 317
Rejestracja: 06 cze 2008, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: WujekSam02 »

jak tam sprzeglo ??
Mam pytanko ta moc masz na przycisk sport ?? czy pod sportem masz wiecej mocy ??
Duze baki puszcza ??
WUEJEKSAM02
Megane Coupe Klub Polska Nr 112 :D
Astra Klub Polska :D
ASTRA GTC 1.9 :D

smigol

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 09 lip 2008, 20:48
Imię: Tomek
Silnik: Z19DT czyli 1.9 CDTI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: smigol »

Mam wersję 120KM i przymierzam się do zwiększenia mocy o te max 30% o których się mówi, że niby można bez ujemnych skutków dla auta.
W związku z tym mam pytanie czy może ktoś z koleżanek/kolegów przeprowadził taki zabieg w swoim aucie dawno bądź całkiem niedawno :)

Będę wdzięczny za subiektywne odczucia.

Ew. prosiłbym też o jakieś sprawdzone namiary w Wielkopolsce.

Nie ukrywam, że się trochę tego obawiam dlatego pytam.

blackmx

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: krk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: blackmx »

Kolega w vectrze c, zrobił na stałe 150 KM @ 180 KM, i miał problemy; po pierwsze nie chcieli mu wymienić jakiegoś elementu w ramach gwarancji, ponieważ gość w serwisie powiedział, że była ingerencja w auto i gwarancja nie obowiązuje, poza tym powiedzieli że za duża moc i moment w stosunku do pozostałych podzespołów. W aucie posypały się jakieś czujniki od ESP, i inne usterki, ( 2-3 razy serwis w pare miesiecy ), ale tak do konca nie mozna jednoznacznie stwierdzić czy to wina chipu, bo w końcu moc nie była, aż tak drastycznie zwiększona, nie wspominając o czarnej chmurze dymu za autem, jak zacznie deptać, prawie jak z kamaza :)

shifter_

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 28 sie 2008, 15:09
Imię: shifter_
Auto: brak
Województwo: pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: shifter_ »

no to, że nie chcieli uznać czegoś na gwarancji, to normalne, oni się łapią byle czego, żeby tylko nie robić na gwarancji, i nir tylko u opla... a co do czujników ESP... co ma silnik do ESP?? chipsa robisz na silnik, a nie na czujniki ESP

blackmx

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: krk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: blackmx »

shifter_, napisalem to co sie zepsulo, z tego co mi wiadomo i napisalem tez ze nie koniecznie bylo to spowodowane chipem, wiec o co chodzi ?

shifter_

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 28 sie 2008, 15:09
Imię: shifter_
Auto: brak
Województwo: pomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: shifter_ »

to na bank nie było spowodowane chipem... to tak jakbyś uderzył się w głowę, a bolała Cię noga...

smigol

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 09 lip 2008, 20:48
Imię: Tomek
Silnik: Z19DT czyli 1.9 CDTI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: smigol »

No dokładnie :) To ma taki sam związek jak to że pomyślałem o podkręceniu silnika a przedwczoraj zepsuł mi się alternator :)

A tak poważnie to naprawdę nikt nie jest w stanie nic powiedzieć o swoich doświadczeniach z tuningiem tego silnika ?

[ Dodano: 2009-06-27, 12:27 ]
taką opinię jeszcze znalazłem nt chip tuningu [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ